• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » انتخابات نتیجه شکاف بین مردم و حاکمیت نبود
  کد خبر : 1833984

  انتخابات نتیجه شکاف بین مردم و حاکمیت نبود

  انتخابات نتیجه شکاف بین مردم و حاکمیت نبودReviewed by Aryan♥ on Aug 2Rating: رئیس جمهور با تاکید بر اینکه انتخاباته ریاست جمهور 24 خرداد برخلاف برخی پیش بینی ها معاندان نظام جمهوری اسلامی نتیجه شکاف بین مردم و حاکمیت نبود گفت: نتیجه این انتخابات برای بسیاری غافلگیر کننده بود .    خبرنگار مهر، حجت الاسلام…

  انتخابات نتیجه شکاف بین مردم و حاکمیت نبودReviewed by Aryan♥ on Aug 2Rating:
  رئیس جمهور با تاکید بر اینکه انتخاباته ریاست جمهور 24 خرداد برخلاف برخی پیش بینی ها معاندان نظام جمهوری اسلامی نتیجه شکاف بین مردم و حاکمیت نبود گفت: نتیجه این انتخابات برای بسیاری غافلگیر کننده بود .
   

   خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی پس از دریافت حکم تنفیذ از دستان رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ ریس جمهور که عصر امروز در حسینیه امام خمینی برگزار شد اظهار کرد: خداوند را سپاسگزارم که بنده را مفتخر به رای ملت ایران و امضا آن توسط رهبر معظم انقلاب کرد.

  وی افزود: تقارن برگزاری مراسم قانونی تنفیذ را با روزهای پایانی ماه مبارک رمضان به فال نیک می گیرم و ازکلام شهید رمضان علی (ع) تبرک می جویم که پایه های حکومت را در حکمت استوار دانستم.

  رئیس جمهور تصریح کرد: انتخابات خرداد 92 گرچه با تردید و سوظن بخشی از جامعه آغاز شد اما با تایید و استقبال عموم مردم پایان یافت. این انتخابات در شفافیت، رقابت و آرامش کامل برگزار شد و البته نتیجه آن نیز برای بسیاری غافل گیر کننده بود.

  وی با اشاره به برنامه ریزی بسیاری از معاندان و دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد شکاف و اختلاف بین ملت و نظام گفت: ایرانی که با برنامه ریزی آنان قرار بود در ستیزده داخلی فرو غلطد و با شکاف بین نظام و ملت مواجه شود با مشارکت پرشور اقشار مختلف مردم در انتخابات حماسه ای بزرگ رقم زد و دشمنان را ناامید کرد.

  روحانی ادامه داد: انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه با مشارکت همه خرد جمعی و همه فعالان پایبند به نظام به گونه ای شکل گرفت که باعث بازسازی روابط بین نظام و مردم شد و بلوغ سیاسی ملت را به خوبی نشان داد. همه نخبگان و مردم ضمن درک شرایط پای صندوقهای رای حاضر شدند.

  وی با تاکید بر اینکه انتخابات ریاست جمهوری امسال نتیجه شکاف بین مردم و حاکمیت نبود یادآور شد: چه اینکه مردم ایران شخصی را به عنوان رئیس جمهور کشورشان که سالهای در مناصب خطیر این نظام فعالیت کرده است لذا این انتخابات نشان داد که مردم سالاری در ایران نهادینه شده و ایران از ثبات و آرامش لازم برخوردار است.

  رئیس جمهور خاطر نشان کرد: فرآیند مردم سالاری در ایران تثبیت شده است چرا که مشارکت بالای مردم در انتخابات اعلام شعارها و سیاستهای نامزدها حجم گسترده بحث و نقد در دوره انتخابات… همه نشاندهنده فرآیند روبه کمال مردمسالاری در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

  روحانی با اشاره به این که مردم با حضور کم نظیر خود در کنار صندوق های رای از شکاف های اجتماعی و سیاسی کاسته و بر وفاق و همگرایی ملت و منزلت بیشتر جهانی و منطقه ای ایران تاکید کردند، گفت: نشاطی که از دل این اعتماد بر آمد سرمایه اجتماعی جدیدی را برای ایران مهیا نمود که نه تنها دفع مخاطرات و تهدیدات مختلف را از دامن کشور ممکن ساخت بلکه فرصت های جدیدی برای جهش در روند پیشرفت کشور به وجود آورد.

  رئیس جمهور اسلامی کشورمان خاطر نشان کرد: اگر چه انگشت امید در این انتخابات بیشتر به گفتمانی نشانه رفت که در برنامه های این بنده کوچک متبلور بود اما باید عوامل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را در این وضع دخیل دانست.

  وی با تاکید بر این که باید قدردان رهبری معظم، حضور فعال همه گروه ها و اقشار مختلف و نقش آفرینی شخصیت های برجسته، علما، مراجع، نخبگان و جریان های سیاسی بود افزود: همه شهروندان ایرانی با آراء مختلف و گرایش های متنوع سیاسی دست به کار شدند و امیدی بزرگ در متن نظام ظهور یافت.

  روحانی گفت: مسئولیت من هم از این پس حفظ این امید خواهد بود.

  رئیس جمهور با بیان این که مردم در انتخابات شگفتی آفریدند و بعد از این نوبت تکلیف ما مسئولان است که پیام این حرکت را بپذیریم و به تمام بخش های کشور نسبت به آن متعهد باشیم عنوان کرد: تفسیر چیستی و چرایی رای مردم ضرورتی است که پیش روی سیاست گذاران، برنامه ریزان و مسئولان نظام قرار دارد.

  وی تصریح کرد: امیدوارم اندیشمندان، محققان و نهادهای علمی دولت را در این مهم یاری دهند تا مبنای جهت گیری های آتی کشور باشد.

  روحانی با اشاره به این که حداقل انتظار مردم از دولت در این انتخابات ایجاد ثبات، رفع دغدغه ها و تنگناهای مختلفی است که امروز کشور با آن مواجه است یادآور شد: من توانمندی دولت را در تقویت پایگاه اجتماعی و پایبندی عهدی که با مردم بسته می دانم، لازمه این پایبندی وفاداری و راست گویی در برابر مردم است.

  رئیس جمهور گفت: آئین ما اساس دین داری، امانت داری و پایبندی به ارزش ها است.

  وی با اشاره به این که این دولت بر عهد خود در شکوفا کردن اخلاق اسلامی و تلاش برای تحقق احکام نورانی اسلام وفادار خواهد بود، تاکید کرد: من با حمایت مردمی پا به میدان مسئولیت نهادم که خواستار بهبود معیشت و منزلت خود هستند، می خواهند بهتر زندگی کنند و از فقر، فساد و تبعیض به دور باشند؛ مردمی که می خواهند حرمت و کرامت بیشتری داشته و در فضای مذهبی و عقلانیت رشد کنند تا به آینده امیدوار باشند.

  روحانی تصریح کرد: خواسته های این ملت به حق است.

  روحانی ادامه داد: دولت می کوشد داشته ها و نداشته ها وموانع پیش رو را با صداقت با مردم در میان بگذارد و برای گذر از تنگنها از دیگر قوا و مردم استمداد جوید.

  رئیس جمهور افزود : کشور به عزم ملی برای دور شدن از افراط و افراط گیری در سیاست گذاری و مدیریت و تمرکز حاکمیت بر قانون و قانون گرایی نیاز دارد، گفتمانی که در انتخابات از رای اکثریت برخوردار شد همین اعتدال بود، اعتدال و تعامل و سخن مشترک همه جریانها و آرمانهای بزرگ ملت ایران است.

  وی افزود: اعتدال مشخصه بارز فرهنگ ایرانی و اسلامی است اعتدال به معنا عدول از اصول و محافظه کاری در برابر تغییر و تحول نیست اعتدال رویکرد خرد ورزانه، فعالانه و صبورانه در جامعه برای دور شدن از ورطه افراط و تفریط است. مسیر استقرار و استمرار مردمسالاری دینی از اعتدال می گذرد تحول خواهی بر مدار اعتدال می چرخد.

  رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه اعتدال همان تحقق مشیت الهی است که برای امت وسط بودن را برگزیده است، ادامه داد: مولا امام علی نیز فرمودند مشی اعتدال و میانه روی و مقصدتان رشد و پیشرفت باشد. من بر اساس رویکردی که در انتخابات داشت و دانش و تجربه ای که بدست آوردم خودم را موظف می دانم که این مفهوم را در قالب برنامه های اجرایی دولت پی گیری کنم.

  روحانی با شاره به اینکه جامعه در شرایط حساسی قرار دارد و باید از رنج ومعیشت مردم کاست، ادامه داد: باید به اقتصاد و تولید رونق دیگری داد جهت گیری دولت نجات اقتصاد و تعامل سازنده با جهان خواهد بود دولت بیش از پیش به دنبال معیشت مردم خواهد بود و گامهای جدیدی را برای ارتقا منزلت ایران در عرصه روابط بین المللی بر اساس تامین منافع ملی و رفع تحریمهای ظالمانه کنونی برخواهد داشت.

  وی با اشاره به اینکه افقهای روشنی در پیش است، افزود: خلق حماسه سیاسی با تدبیر رهبر انقلاب و اقدام مردم میسر شد خلق حماسه اقتصادی نیز میسر خواهد بود جامعه ما ظرفیتهای شناخته شده و ناشناخته بسیاری دارد.

  رئیس جمهور منتخب اظهار داشت: بگذاریم شایستگان به ملت خدمت کنند سینه ها از کینه ها پاک شود، آشتی جای قهر و دوستی جای دشمنی بنشیند، بگذاریم اسلام با چهره رحمانی اش ایران با چهره عقلانی اش و انقلاب با چهره انسانی اش و نظام با چهره عاطفی اش همچنان حماسه بیافرینند.

  روحانی ادامه داد: وظیفه خود می دانم از خدمات دولتهای گذشته به ویژه دولت دهم تقدیر کنم و برآنها آرزوی توفیق روز افزون کنم. سپاس تقدیم به مردم بزرگی است که فراتر از تحلیل پژوهشگران و تحلیل گران ظاهر شدند و نشان دادند در مواقع حساس از میهن و نظام غافل نمی شوند.

  رئیس جمهور منتخب تصریح کرد: دست میلیونها انسان شریف را می فشارم و امیدوارم استحقاق اعتماد آنها را داشته باشم. من سنگینی بار این رای  و تنفیذ را احساس می کنم و تنها و تنها به خدا پناه می برم. و از آن دستگیر بنده نواز خاضعانه درخواست دارم این بنده ضعیف خود را از شرک کبر، غرور و بخل و حسد وارهاند، خداوندا به تو پناه می برم از استبداد در رای، عجله در تصمیم و تقدم منافع شخصی و منافع گروهی.

  وی ادامه داد: بارالها یاریم کن بنده مخلصی برای تو و خادم لایقی برای مردم باشم و فراموش نکنم آنچه که بر پیشینیان رفته است سخن بسیار است مجال اندک چه بسیار که سخن را کوتاه کنم و پا در ره نهیم که دراز است مقصد و من نو سفرم.

   
   
   
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.