• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » موسیقی » محمد علیزاده: من در تلویزیون لابی ندارم
  کد خبر : 1833866

  محمد علیزاده: من در تلویزیون لابی ندارم

  محمد علیزاده: من در تلویزیون لابی ندارمReviewed by Aryan on Aug 2Rating: هر شب در ایام ماه مبارک رمضان سه تیتراژ با صدای «محمد علیزاده» از تلویزیون پخش می شود. در گفتگوی مفصل سایت«موسیقی ما» با این خواننده از هر دری سخن به میان آمد. از نوستالژی های ماه رمضان او تا تیتراژهای امسال و…

  محمد علیزاده: من در تلویزیون لابی ندارمReviewed by Aryan on Aug 2Rating:

  محمد علیزاده

  هر شب در ایام ماه مبارک رمضان سه تیتراژ با صدای «محمد علیزاده» از تلویزیون پخش می شود. در گفتگوی مفصل سایت«موسیقی ما» با این خواننده از هر دری سخن به میان آمد. از نوستالژی های ماه رمضان او تا تیتراژهای امسال و سالهای گذشته اش تا لابی وی در تلویزیون! این گفتگو را تا پایان بخوانید:
   

  • *چرا اغلب تیتراژهایی که شما تا کنون خوانده اید فقط مختص ماه رمضان بوده است؟

  چون رمضان ماه محبوب من است و احساس می کنم در این ماه حال و احوالم خیلی بهتر می شود و به نوعی در رمضان از خودم راضی می شوم. چون این ماه را خیلی دوست دارم می خواهم کار موسیقی هم داشته باشم. به همین جهت همیشه از خداوند خواستم که در ماه رمضان کار داشته باشم و خدا هم همیشه به من لطف داشته است. شاید چون از خودش چنین خواسته ای داشتم این لطف را شامل حال من می کند.
   

  • *از بین قطعاتی که تا سال گذشته اجرا کردید خودتان کدام یک را بیشتر دوست داشتید؟

  ببین نمی توانم انتخاب کنم. چون هر کدام یک خاطره و یک اتفاق بود و واقعا همه آنها را دوست داشتم یا کارهای امسال را هم به نوعی دوست دارم. امسال بازتاب های خیلی خوبی هم از تیتراژهایم دریافت کردم. با اینکه زمانی نداشتم و از بیست روز قبل از ماه رمضان درگیر تولید این کارها بودم اما هرکدام یک حال خاصی دارد. دیگر برمی گردد به مردم که ببینم آنها کدام کار را بیشتر دوست داشتند.
   

  • *خودتان فکر می کردید موفقیت آن تیتراژها تا حدودی با موفقیت دو آلبوم شما برابر باشد؟

  برای من تولید تیتراژ با تولید آلبوم تفاوتی ندارد چون هر دو دغدغه من است. اصلا تولید و خواندن کار خوب دغدغه من است به همین جهت یک مدت کم کار بودم. برخی من را به تنبلی هم متهم می کردند ولی تنبل نبودم و دنبال خواندن کار خوب هستم. نمی خواهم یک سریالی به من پیشنهاد بدهد و فقط به خاطر تیتراژ هر چیزی که هست را بخوانم یا هر ملودی که به ذهنم می آید را بسازم. واقعا آن چیزی که دوست داشته باشم را دوست دارم بخوانم. فکر و زحمت و ایده ای که برای تولید تیتراژ تلویزیونی به کار می برم با ساخت یک آلبوم برای من برابر است به همین خاطر است که لطف خدا باعث شده که تیتراژها هم مورد توجه مردم قرار بگیرد.
   

  • *کلا به نظر شما چرا آثار و تیتراژهای این ماه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد؟

  به خاطر اینکه مردم ما عاطفی و دوست داشتنی هستند و این مساله را در کوچه و خیابان لمس می کنم. قبلا بیشتر موسیقی من را می شنیدند و چهره ام را نمی شناختند اما اکنون با این محبت هایی که دارند متوجه می شوم که چقدر با احساس هستند. این مردم طالب اتفاقات خوب و خاطره سازی خوب هستند. خدا در این ماه دست آدم را باز می گذارد که حداقل کمی خوب باشید و چون حال زیباتری دارید کار شما هم ماندگارتر می شود. ماه رمضان پر از انرژی مثبت است و همه خوب هستند. مثلا اولین شب قدر من در مشهد مقدس بودم و مردمی را می دیدم که بدون آشنایی از همدیگر فقط به فکر کمک و ایجاد یک حس و اتفاق خوب بودند. چون این ماه پر از لحظات خوب است قطعا موسیقی شما هم در این فضا شنیده می شود. شاید موسیقی خیلی معمولی باشد ولی آنقدر بار مثبت در این ماه هست که ماندگار خواهد شد.
   

  • *برسیم به امسال که چرا «محمد علیزاده» با سه تیتراژ برای سه شبکه به عنوان پرکارترین خواننده ماه رمضان امسال شناخته شد؟

  در اصل دو تیتراژ داشتم. تیتراژی که برای شبکه سه سیما کار کردم به سفارش سازمان«فرهنگی و هنری شهرداری تهران» بود و به دعوت این دوستان برای مردم تهران برنامه هم داشتم. قطعه «حس آرامش» را تولید کردم که در این برنامه ها استفاده شود و دوستان لطف داشتند و کار را در شبکه سه نیز پخش کردند. تیتراژهای اصلی من برای سریال «خروس» و برنامه «جشن رمضان» بود. اما می بینم که قطعه «شهر باران» را در شبکه های مختلف باز هم پخش می کنند در حالیکه هیچ کدام از تهیه کننده های این برنامه ها را نمی شناسم ولی لطف دارند و این کار را پخش می کنند.
   

  • *تولید سه قطعه در زمان کم برای یک ماه تاثیری بر کیفیت آنها نداشت؟

  این سوال را باید از مردم بپرسید ولی به خصوص در مورد قطعه «هواتو کردم» حتی بچه های ارکسترم زمانی که با هم برنامه داشتیم تعجب کردند که ظرف مدت ده روز که این کار پخش شد مردم چطور دوست داشتند و از حفظ می خوانند. حتی روی استیج هم گفتم که تعجب می کنم در مدت کم این قطعه به خوبی شنیده شد. البته نباید از هنر «میلاد ترابی» ملودی ساز و تنظیم کننده و «محمد کاظمی» ترانه سرای این کار غافل باشیم که زحمات زیادی برای موفقیت این قطعه متحمل شدند. تو این سوال را باید از مردم بپرسی ولی وقتی در خیابان رد می شوم صدای این موزیک را از ماشین ها می شنوم یا مردمی که در اجرای زنده با من همخوانی می کنند شاید موسیقی را خیلی کم گوش بدهند ولی این کار را می خوانند و حداقل در مورد این تیتراژ یا کار جشن رمضان خودم را موفق می دانم.
   

  • *اما کسانی هم هستند که به تیتراژ خوانی های شما به گونه ای دیگر نگاه می کنند.

  بنده سالی یکبار به تلویزیون می آیم در حالیکه شنیده بودم می گویند محمد در تلویزیون لابی دارد اما من در تلویزیون لابی ندارم. همین الان که داریم با هم صحبت می کنیم روی میز کارم سیناپس سه سریال را دارم و باید بخوانم تا پیشنهاد تیتراژ آنها بپذیرم که فقط یک مورد را انتخاب می کنم. تهیه کننده ها رفاقتی با من ندارند و همه لطف خدا است که تماس می گیرند و دوست دارند تیتراژ کارشان را بخوانم.
   

  • *یعنی شما برای خواندن تیتراژ سریال در مورد موضوع آن تحقیق می کنید؟

  بله قطعا. من سیناپس سریال خروس را خواندم و «سعید آقاخانی» و «مصطفی کیانی» را دوست داشتم که این پیشنهاد را پذیرفتم.
   

  • *دوست دارید با کدام چهره تلویزیونی همکاری کنید؟

  خیلی دوست دارم با «سعید نعمت الله» کار کنم چون نوشته هایش و فیلم هایی که او می نویسد را دوست دارم. یک خواننده تیتراژ جدا از بازیگر نیست و او باید در قالب آن اتفاق باشد. من اگر سریالی را دوست نداشته باشم با آنها همکاری نمی کنم. فکر نکن که شعار می دهم چون برای همین ماه رمضان پیشنهاد یک سریال و یک برنامه جنبی را رد کردم. یک سری سریالها بوده که دوستان خواننده دیگر را برای تیتراژ آنها پیشنهاد داده ام. من تا به حال نه به تهیه کننده ای زنگ زده ام و فقط لطف خدا است. مثلا با سعید آقاخانی سر تیتراژ خروس دوست شدم و از قبل همدیگر را ندیده بودیم. همیشه از خدا خواسته ام که به من آبرو بدهد چون آبرو همه چیز یک آدم است و خدا را شکر تا به حال از این کارها نکرده ام. می دانم چند نفر دیگر از دوستان عزیزم که برایشان حرف در می آورند که لابی می کنند هم به دلیل توانایی های خود پیشنهاد تیتراژ دریافت می کنند. البته سلیقه تهیه کننده و کارگردان هم ملاک است که دوست داشته باشند شما خواننده سریال آنها باشید.
   

  • *و تهیه کننده یا کارگردانی بوده که دوست داشته باشد شما خواننده کارش باشید و رد کنید؟

  بله. خیلی از مواقع نمی رسم کاری را تولید کنم چون نمی خواهم کیفیت را فدا کنم. یا مثلا پیشنهاد یک برنامه پر بیننده برای بعد از ماه رمضان را دارم ولی نمی خواهم قبول کنم چون من در این ماه تیتراژ داشتم و درست نیست که دوباره تیتراژ داشته باشم چون این حق دوستان دیگر من است.
   

  • *از تیتراژ جشن رمضان و همکاری با «مهرداد نصرتی» و «حسین غیاثی» برای ما بگویید.

  من قبلا با «مهرداد نصرتی» همکاری داشتم و شروع کار ما در رمضان سال 83 بود. مهرداد از دوستان قدیمی من است و او را به عنوان یکی از بهترین ملودی سازهای ایران می شناسم. مهرداد پیشنهاد همکاری با «حسین غیاثی» را ارائه کرد و تا به حال با او ارتباط نداشتم. چون به حرفه ای بودن مهرداد و سابقه کاری خوب حسین غیاثی اعتماد داشتم این همکاری را پذیرفتم. *امکان دارد که در آلبوم بعدی این دو چهره هم حضور داشته باشند؟ مهرداد نصرتی که قطعا حضور دارد و امکان حضور حسین غیاثی هم هست.
   

  • *برخی معتقدند که محمد علیزاده در مقوله تنظیم کارهایش یک چند ضلعی محدود دارد که در راس آنها «میلاد ترابی» حضور دارد ولی الان کم کم «شهاب اکبری» هم در حال ورود به این مجموعه است. آیا واقعا این چند ضلعی محدود است؟

  نه واقعا محدود نیست! اگر انتخاب محدود داشتم که در آلبوم «دلت با منه» با «فرشاد حسامی» یا «آرتین زمانی» که اولین کار مجازش را داشت همکاری نمی کردم. من از طریق «علی انصاریان» با آرتین آشنا شدم و نمونه کارهایش را برایم آورد و دیدم که چقدر با استعداد است. «میلاد ترابی» دوست قدیمی من است و اکثر موفقیت هایم با او بوده و کلا میلاد برای من یک آدم محبوب است. ولی «شهاب اکبری» را دوست دارم چون خیلی با اخلاق و باهوش است. علاوه بر شهاب و میلاد تنظیم کننده های دیگر هم در آلبوم جدیدم حضور دارند. چون این دو دوستم را خوب می شناسم و می دانم که مغرضانه صحبت نمی کنند در زمینه انتخاب سایر تنظیم کننده ها از راهنمایی آنها نیز استفاده می کنم.
   

  • *و در مورد بخش ترانه ها نیز با حضور بیشتر «محمد کاظمی» در کارهای شما باز هم می پرسم که محدودیتی قائل می شوید ؟

  «محمد کاظمی» ترانه سرای خیلی خوبی است و به تازگی چند ترانه آورده که می بینم بی نظیر است. ببین من در کارهایم اول به دنبال انسان خوب هستم تا بتواند کار خوب تولید کند. محمد کاظمی از آن دسته آدم هایی است که دل و قلب پاکی دارد. در این بخش هم هیچ محدودیتی لحاظ نمی کنم و در آلبوم جدید ترانه سراهای دیگری هم هستند که تا کنون با هم همکاری نداشته ایم. *از بین تیتراژهای دیگر ماه رمضان امسال کدام کار را بیشتر دوست داشتید؟ رمضان امسال فقط تیتراژ «مهدی یراحی» را دوست داشتم.
   

  • * از دوران کودکی چه نوستالژی هایی از ماه رمضان دارید؟

  من خواندن را با قرآن شروع کردم. در دوران کودکی بعد از افطار به جلسه آموزش قرآن می رفتیم. یک گروه تواشیح به نام «آل یاسین» داشتیم که اجراهای مختلفی هم برگزار می کردیم. یا زمانی که روزه می گرفتیم و به بهانه های مختلف سوال می پرسیدیم که مثلا اگر صورتمان را بشوییم روزه باطل می شود؟! الان خواهرزاده هایم این سوالات را می پرسند و دقیقا یاد کودکی خودم می افتم. اینها همه نوستالژی هستند چون نیمی از خاطرات کودکی من برای ماه رمضان است. *و کلام آخر؟ تمام تلاشم تولید کار خوب است و امیدوارم مردم تیتراژهای امسال من را هم دوست داشته باشند. تا الان اگر موفقیتی به دست آورده ام بعد از خدا و پدر و مادرم همه را مدیون زحمات و محبت های دوست بزرگوارم آقای «صدرالدین حسین خانی» هستم و از زحمات وی کمال تشکر را دارم.

  منبع: موسیقی ما - وحید لشکری
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • 111111111111

   عاشق محمد علیزاده ام خیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی ماهه جیگره

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.