• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران نشانه چیست؟
  کد خبر : 1833726

  تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران نشانه چیست؟

  تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران نشانه چیست؟Reviewed by Aryan♥ on Aug 1Rating: طرح جدید تحریم های آمریکا علیه ایران در حالی امشب در مجلس نمایندگان این کشور به رأی گذاشته می شود که با توجه به حجم حمایت های اعلام شده از آن، انتظار می رود به سادگی در این مجلس به تصویب برسد. هرچند…

  تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران نشانه چیست؟Reviewed by Aryan♥ on Aug 1Rating:

  طرح جدید تحریم های آمریکا علیه ایران در حالی امشب در مجلس نمایندگان این کشور به رأی گذاشته می شود که با توجه به حجم حمایت های اعلام شده از آن، انتظار می رود به سادگی در این مجلس به تصویب برسد. هرچند گفته می شود که این تحریم ها به سرعت به اجرا درنخواهند آمد، اما دلیل این امر رویه های حقوقی است و به هیچ وجه نباید آن را به حساب حسن نیت آمریکا گذاشت.

  طرح جدیدی که امروز در مجلس نمایندگان آمریکا به رأی گذاشته می شود، بخش نفت و گاز ایران را هدف قرار داده و هدف از آن، تشدید بیش از پیش فشارها بر این دو بخش در ایران عنوان شده است. تدوین کنندگان این طرح، هدف از آن را به صفر رساندن صادرات نفت ایران اعلام کرده اند.

  بنا بر‌ این طرح جدید و چنانچه به تصویب نهایی برسد، مشتریان کنونی نفت ایران اجبار به جایگزین کردن نفت ایران خواهند ‌بود و به این ترتیب، بنابر پیش بینی ها، صادرات نفت ایران به کلی قطع خواهد شد. هرچند شماری از تحلیلگران و نیز اعضای مجلس نمایندگان هشدار می دهند که این طرح می تواند تنش هایی را در روابط آمریکا با خریداران باقیمانده نفت ایران، به ویژه چین ایجاد کند، اما به نظر می رسد حامیان این طرح در اقدام خود کاملاً مصمم هستند.

  طی روزهای اخیر تلاش های متعددی از سوی گروه ها و افراد مختلف برای جلوگیری از تصویب این طرح انجام شده، اما به نظر نمی رسد این مخالفت ها تأثیری در تصویب این طرح داشته باشد. مخالفان اشاره می کنند که تصویب تحریم های جدید درست در آستانه آغاز به کار رسمی رئیس جمهور جدید در ایران، می تواند به طور جدی سبب جلوگیری از هرگونه توافق و تعامل آتی ایران و آمریکا شود.

  به هر حال، از آنجا که تاکنون 376 تن از اعضای مجلس نمایندگان حمایت خود را از این طرح اعلام و آن را امضا کرده اند، انتظار می رود این طرح بدون مواجهه با هرگونه مانع خاص و به سادگی به تصویب برسد. البته عده ای از حامیان پیشین نیز طی روزهای اخیر خواستار به تعویق انداختن رأی گیری درباره این طرح شدند، اما به نظر نمی رسد این گونه درخواست ها تأثیر چندانی بر ماجرا داشته باشد.

  با این حال، نکته مهمی که درباره این طرح مورد اشاره قرار می گیرد، این است که تحریم های در نظر گرفته شده در آن، به سرعت اعمال نخواهد شد و به عبارت دیگر، این قانون به سرعت به آیین نامه ای اجرایی تبدیل نخواهد شد. اما بر خلاف آنچه ممکن است برخی تصور کنند، در این تعویق هیچ اثری از حسن نیت و تلاش برای فراهم سازی زمینه های تعامل با ایران وجود ندارد؛ بلکه تنها بحث رویه های اجرایی قانونی در میان است.

  در حقیقت، دلیل اجرایی نشدن سریع این تحریم ها آن است که باید همزمان با مجلس نمایندگان، طرحی مشابه نیز در سنای آمریکا به تصویب برسد؛ اما هنوز چنین طرحی در سنا آماده نشده است. به هر حال، بر اساس گزارش ها، طرح مجلس سنا نیز تا ماه سپتامبر (بیش از یک ماه دیگر) آماده و به رأی گیری گذاشته خواهد شد تا پس از تصویب نهایی، به سرعت به اجرا گذاشته شود.

  درمجموع، این اقدام نمایندگان آمریکایی به خوبی نشانگر آن است که بر خلاف برخی اظهارنظرها و ادعاها، آمریکا قصد ندارد هیچ گونه حسن نیتی نسبت به دولت جدید ایران از خود نشان دهد و تنها در پی آن است که با پیگیری رویکرد همیشگی خود، ایران را از طریق فشار بیشتر وادار به امتیاز دادن کند. امری که بی تردید هیچ کمکی به باز شدن گره کور رابطه با آمریکا و نیز مسئله تحریم ها نخواهد کرد.

  منبع: تابناک
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • مرتضی خاکپور

   و جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم را سازشکار می بینند .

   بنابراین تا می توانند تحریم ها و اذیت و آزار را بیشتر می کنند .

   قانون طبیعت این است .اگر ضعیف و مظلوم را گیر انداختی . تا می توانی : بچزان ؟!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.