• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » جولای؛ خونین‌ترین ماه عراق از سال ۲۰۰۸
  کد خبر : 1833704

  جولای؛ خونین‌ترین ماه عراق از سال ۲۰۰۸

  جولای؛ خونین‌ترین ماه عراق از سال ۲۰۰۸Reviewed by Aryan♥ on Aug 1Rating: به گزارش خبرگزاری فرانسه، گزارشی که روز چهارشنبه دولت عراق منتشر کرد، نشان می‌دهد در ماه جولای 989 نفر در خشونت‌های بمب‌گذاری‌های سرتاسر عراق کشته شده‌اند. چنین آماری از آوریل سال 2008 تاکنون بی‌سابقه گزارش شده است. در این میان بیشترین آمار تلفات…

  جولای؛ خونین‌ترین ماه عراق از سال ۲۰۰۸Reviewed by Aryan♥ on Aug 1Rating:

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، گزارشی که روز چهارشنبه دولت عراق منتشر کرد، نشان می‌دهد در ماه جولای 989 نفر در خشونت‌های بمب‌گذاری‌های سرتاسر عراق کشته شده‌اند. چنین آماری از آوریل سال 2008 تاکنون بی‌سابقه گزارش شده است.

  در این میان بیشترین آمار تلفات به غیرنظامیان مربوط می‌شود. 778 نفر از قربانیان غیرنظامی، 88 نفر پلیس، 55 نفر سرباز و 68 نفر هم از تروریست‌ها و شبه‌نظامیان بوده‌اند. این آمار را وزارتخانه‌های سلامت، کشور و دفاع مشترکا منتشر کرده‌اند.

  در خشونت‌های این ماه همچنین 1567 نفر شامل 1356 غیرنظامی، 122 پلیس و 89 سرباز هم زخمی شده‌اند.

  این بالاترین آمار کشته‌ها از آوریل سال 2008 است. در آن ماه 1425 نفر در عراق کشته شده بودند که 966 نفر آن‌ها غیرنظامی، 69 نفر پلیس و 38 نفر هم سرباز بودند. 355 نفر از کشته‌ها هم مربوط به شبه‌نظامیان بود.

  اغلب کشته‌های ماه جولای مربوط به بمب‌گذاری‌های متعددی است که در شهرهای مختلف این کشور رخ داده است. القاعده مسئولیت بسیاری از این حملات را بر عهده گرفته است.

  منبع: خبرگزاری فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.