• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » 3000 خبرنگار در ایران مراسم روز قدس را پوشش می دهند
  کد خبر : 1833653

  3000 خبرنگار در ایران مراسم روز قدس را پوشش می دهند

  3000 خبرنگار در ایران مراسم روز قدس را پوشش می دهندReviewed by Aryan♥ on Jul 31Rating: رئیس ستاد قدس و انتفاضه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  با بیان اینکه روز جهانی قدس در 770 شهر کشور و 80 کشور جهان از مبدأ مساجد تا میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می شود، گفت:  بیش از 400 خبرنگار، تصویربردار و عکاس…

  3000 خبرنگار در ایران مراسم روز قدس را پوشش می دهندReviewed by Aryan♥ on Jul 31Rating:
  رئیس ستاد قدس و انتفاضه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  با بیان اینکه روز جهانی قدس در 770 شهر کشور و 80 کشور جهان از مبدأ مساجد تا میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می شود، گفت:  بیش از 400 خبرنگار، تصویربردار و عکاس در سطح تهران و دو هزار 500 نفر هم در سطح کل کشور این راهپیمایی را پوشش می دهند

   رمضان شریف رئیس ستاد قدس و انتفاضه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشستی خبری که صبح امروز چهارشنبه در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، به تشریح  اهم برنامه های راهپیمایی روز قدس امسال پرداخت.

  شریف در آغاز سخنان خود گفت: ابتکار امام خمینی (ره) در نامگذاری روز قدس و در یکی از ماه‌های ویژه مسلمانان و اینکه ایشان فرمودند مهمترین مسئله مسلمانان اشغال فلسطین و بیت المقدس است نشانگر اهمیت این مسئله به شمار می‌رود و در واقع راهپیمایی و تجمعات مسلمانان فرصتی برای بازخوانی رنج و محنت مسلمانان است.

  وی با بیان اینکه امسال ایران اسلامی در شرایطی به استقبال برگزاری آئین جهانی روز قدس می رود که شاهد حماسه 24 خرداد توسط مردم بوده ایم، افزود: در 24 خرداد ماه چشم اندازی از اقتدار، عظمت و اراده ملی در پایبندی به نظام و آرمان های انقلاب اسلامی در معرض نمایش ملت ها و جوامع جهانی قرار گرفت.

  رئیس ستاد قدس و انتفاضه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه روز قدس نمایش آگاهی و بصیرت جامعه جهانی نسبت به ماهیت استکبار بر صهیونیسم جهانی است، ادامه داد: روز قدس امسال روز افشای طرح‌ها و نقشه‌های شیطانی آمریکا و نظام سلطه در صحنه تحولات اخیر در منطقه به ویژه مسائل مصر و نیز جنگ سوریه و تلاش برای ایجاد اختلاف بین ملل و مذاهب اسلامی و شکستن سپر مقاومت اسلامی بر ضد صهیونیستی است.

  شریف افزود: روز جهانی قدس تبلور این حقیقت بزرگ است که جبهه استکبار و صهیونیسم در پیشگاه ملت های آزاده جهان در انزوای کامل قرار دارد و در موضوع فلسطین یک اجماع بزرگ جهانی نیز شکل گرفته است.

  رئیس ستاد قدس و انتفاضه با اشاره به اینکه تدبیر امام(ره) در پایه‌ریزی و نامگذاری روز جهانی قدس به مصابه یک گنجینه ارزشمند و رهایی‌بخش است که موجب وحدت و همگرایی استراتژیک میان کشورهای اسلامی شده است، اظهار داشت: امروز ما شاهد هستیم که اکثر کشورها و ملت های جهان در موضوع فلسطین به رویکردی واحد و نزدیک رسیده اند و به رغم جریان عظیم تبلیغاتی غرب جنایت رژیم صهیونیستی را محکوم می کنند، توصیه ملت ایران به آن دسته از کشورهایی که هنوز از خواب غفلت بیدار نشده اند این است که با مشاهده فریادهای مرگ بر اسرائیل که از اقصی نقاط جهان طنین‌انداز می شود، به این حرکت بزرگ انسانی بپیوندند.

  وی گفت: روز جهانی قدس، عرصه مشترک وحدت و انسجام میان ملت های مسلمان به ویژه آوردگاه روز جهانی قدس سپر امنیت‌آفرین جامعه جهانی اسلام در برابر فتنه‌افروزی‌ها و توطئه های دشمنان در منطقه است.

  شریف با بیان اینکه در شرایطی که نهادهای بین المللی و مراکز مدعی حقوق بشر نسبت به جنایات گسترده صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی در سکوتی معنادار به سر می برند، اضافه کرد: روز جهانی قدس فرصتی برای نشان دادن آتش خشم ملت های آزاده در برابر بی عدالتی ساختار و نظام حقوقی غلط و جانب‌دارانه جهان است، آرمان آزادی فلسطین مظلوم امروز فرصتی جهانی برای مطالبه عدالت و اعتراض به وضعیت کنونی جهان است.

  رئیس ستاد قدس و انتفاضه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مشکل امروز منطقه خلا فرآیندها و پروژه‌های صلح نیست یادآور شد: بلکه ضرورت اساسی جهت تامین امنیت و صلح پایدار در منطقه توجه و تمرکز بر ریشه‌های بحران در منطقه است و تا زمانی که رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه حضور داشته باشد، هیچ فرآیندی نمی‌تواند صلح امنیت و ثبات را در منطقه محقق و پایدار کند.

  رئیس ستاد قدس و انتفاضه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه روز قدس امسال با شعار کلیدی و معنادار “روز جهانی قدس تدابیر بیداری اسلامی مقابله با ترفندهای نظام سلطه رهایی قدس شریف” است، گفت: روز جهانی قدس در 770 شهر کشور و 80 کشور جهان از مبدأ مساجد تا میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می شود.

  وی با اشاره به اینکه در 25 سال گذشته محور مقاومت دستاوردهای بزرگی برای مردم فلسطین به همراه داشته است، تصریح کرد: در اولین بار بعد از جنگ سی‌وسه روزه آهنگ ظلم و ستم با کندی حرکت مواجه شد و فضای تنفسی را برای مبارزین خط مقدم فراهم کرد.

  شریف ادامه داد: در راهپیمایی روز جهانی قدس امت اسلامی این موضوع کلیدی را به گروه های جهادی و مقاومت اعلام می کند که راه پیروزی برخواستن از آلام فلسطینیان و بازگشت سرافرازانه رانده‌شدگان در پرتوی مقاومت جانانه و هوشمندانه است که کلید آن را حزب‌الله به فرماندهی سیدحسن نصرالله رقم زده و به امت اسلامی عزت را باز گردانده است.

  رئیس ستاد قدس و انتفاضه در ادامه نشست خبری با بیان اینکه امروزه آمریکایی ها سراسیمه بدنبال محاصره امنیتی در کشورهایی مانند مصر، لیبی و تونس هستند، یادآور شد: قطعا هدف آنها تضمین امنیت اسرائیل است، اما بیداری اسلامی و فروریختن هیمنه اسرائیل به گونه‌ای شد که آنها احساس کردند مبدأ جولانی ندارند و این کشورها برای رژیم صهیونیستی تهدید محسوب می شوند.

  وی با اشاره به مساله سوریه در جنگ و ناآرامی های دو و نیم ساله ای که در این کشور حاکم است، گفت: یکی از شعارهای کلیدی ما حمایت از مردم مظلوم و ستم کشیده سوریه است، همین الان اگر در سوریه انتخابات برگزار شود، دولت و ارتش سوریه به دلیل وحشی‌گری‌های تروریست ها مورد بیشترین حمایت از سوی مردم سوریه واقع می شوند.

  شریف یکی دیگر از پیام های کلیدی روز جهانی قدس را پیام به مردم مظلوم مصر دانست و افزود: حق مردم مصر است که در یک نظام آزاد بر پایه ارزش های اسلامی شکل بگیرد و تلاش های سازمان‌دهی شده آمریکا و رژیم صهیونیستی را قطعا محکوم می کنیم.

  به گفته رئیس ستاد قدس و انتفاضه، منع سیطره و نفوذ غرب به عنوان یک هدف مشترک برای کشورهای اسلامی، حفظ نوامیس مسلمانان به عنوان اولویت جدی، اهمیت موضوع وحدت جهان اسلام و مسلمانان، هدف مشترک استقلال و تمامیت ارضی جهان اسلام و منافع مشترک مسلمانان باید یک مطالبه فراملی شش نکته کلیدی در خصوص راهپیمایی روز قدس است.

  به گفته شریف قرار است این مراسم در تهران که کانون بیداری اسلامی است، از ساعت 10:30 صبح از مسیرهای 9 گانه آغاز می شود که بیش از 400 خبرنگار، تصویربردار و عکاس در سطح تهران و دو هزار 500 نفر هم در سطح کل کشور این راهپیمایی را پوشش می دهند.

  وی گفت: برای بیش از 30 استان سخنرانانی در سطح ملی اعزام کرده ایم که محورهای اساسی فلسطین را تبیین کنند و در طول مسیر ایستگاه های فرهنگی فرای تبیین چرایی حمایت از فلسطین در نظر گرفته شده است.

  شریف در ادامه افزود: تحلیل فضای راهبردی جهان به ویژه طی 10 سال اخیر نشان می دهد بر خلاف اراده و تلاش آمریکا و صهیونیسم پروسه جهانی شدن بر مبنای بیداری اسلامی و بصیرت جهانی در شکل‌گیری یک اجماع بین المللی برعلیه صهیونیسم و استکبار در حال تحقق است که این امر افقی جدید و مغایر را با بازنمایی‌ها و تصویرسازی های رسانه های غربی از رخدادهای جهانی بر ملت های جهان ترسیم کرده است.

  رئیس ستاد قدس و انتفاضه با اشاره به بیداری شکل گرفته در منطقه افزود: بیداری اسلامی بدون هیچ تردیدی در میدان غافلگیری استراتژیک آمریکا، غرب و رژیم صهیونیست به وقوع پیوست و این واقعیت سبب شد تا آنها با گشودن معرکه ای پوششی و مصنوعی در سوریه علاوه بر تلاش در جهت مصادره گفتمان عمیق بیداری اسلامی براساس منافع و اهداف منطقیشان از فرصت و آمدگی بوجود آمده در فضای تبلیغاتی علیه خودشان استفاده کرده و چهره ژئوپولتیک مقاومت را دچار تحول و دگرگونی سازند.

  منبع: خبرگزاری مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.