• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , مطالب دینی » بینش انسان اگر الهی باشد هویت انسان قرآنی می‌شود
  کد خبر : 1833582

  بینش انسان اگر الهی باشد هویت انسان قرآنی می‌شود

  بینش انسان اگر الهی باشد هویت انسان قرآنی می‌شودReviewed by Aryan♥ on Jul 31Rating: عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این مطلب که برخی انسانها بینش مادی دارند، لذا هویت آنها مادی می شود، گفت: بینش انسان در مورد خداوند، انسان و جهان هویت او را می سازد که اگر چنانچه این بینش الهی باشد…

  بینش انسان اگر الهی باشد هویت انسان قرآنی می‌شودReviewed by Aryan♥ on Jul 31Rating:
  عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این مطلب که برخی انسانها بینش مادی دارند، لذا هویت آنها مادی می شود، گفت: بینش انسان در مورد خداوند، انسان و جهان هویت او را می سازد که اگر چنانچه این بینش الهی باشد هویت انسان قرآنی می شود.

  آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص تأثیر قرآن در هویت‌سازی تمدنی گفت: در وهله اول باید تعریف مشخصی از هویت داشته باشیم تا پس از آن نقش قرآن در ساختن جامعه را مورد بررسی قرار دهیم.

  وی با بیان این مطلب که هویت انسان از ابعاد مختلف تشکیل می شود، تصریح کرد: بینش انسان در هویت انسان نقش بسیار مهمی دارد.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه برخی انسان ها بینش مادی دارند بنابراین هویت آنها مادی است، اظهار داشت: در مقابل عده ای دیگر بینش معنوی دارند.

  وی با بیان این مطلب که منظور از بینش یعنی اینکه ما جهان را چگونه می بینیم، افزود: پاسخ به این پرسش ها از جمله اینکه این عالم آیا مخلوق است و آیا کسی آن را خلق کرده یا خود به خود به وجود آمده است نوع بینش انسان را مشخص می کند.

  امام جمعه موقت تهران بابیان این مطلب که منظور از بینش الهی این است که خداوند این عالم را آفریده است، تصریح کرد: این که ما می گوییم خدا خالق است در وهله اول باید خدا را بشناسیم.

  وی ادامه داد: هر چند ما حقیقت ذات خداوند را نمی فهمیم اما از طریق صفات الهی می توانیم با خداوند آشنا شویم. آیت الله موحدی کرمانی با تاکید بر اینکه این بینش هویت انسان را می سازد، گفت: صفات جلالیه، جمالی خداوند یکی از این بینشهاست.

  وی با اشاره به اینکه بینش دوم این است که ما برای چه خلق شده ایم و هدف خداوند از خلقت ما چیست، افزود: این بینش هم از اجرای ذاتی هویت است که ما ببینیم که بینش انسان در مورد خودش چیست.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حقیقت انسان براساس حکمت است، تصریح کرد: این هم نوعی از بینش است که هویت انسان را می سازد بنابراین باید بگوییم هویت از مولفه های مختلف تشکیل می شود.

  وی در ادامه با تأکید بر اینکه قرآن سخن الهی است، اظهار داشت: قرآن سخن جامع است که مشتمل بر همه امورات از جمله ارتباط فرد با انسان، رابطه انسان ها با دشمنان و دوستان، چگونگی رفتار در کسب و معامله و غیره است.

  عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام با اشاره به اینکه قرآن مجید نسبت به تمامی امورات زندگی انسان برنامه دارد، بیان کرد: هنر این است که ما در قالب برنامه های مختلف از جمله برپایی همایش هایی همچون حاکمیت قرآن در هویت سازی تمدنی، نقش قرآن در ساختن این هویت نشان داده شود.

  منبع: خبرگزاری مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.