• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » دلیل افزایش 5 درصدی قیمت کاغذ، ترخیص نشدن محموله‌ها در گمرک است
  کد خبر : 1833571

  دلیل افزایش 5 درصدی قیمت کاغذ، ترخیص نشدن محموله‌ها در گمرک است

  دلیل افزایش 5 درصدی قیمت کاغذ، ترخیص نشدن محموله‌ها در گمرک استReviewed by Aryan♥ on Jul 31Rating: رئیس اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوای تهران از افزایش حدود 5 درصدی قیمت کاغذ در روزهای اخیر خبر داد و دلیل آن را ترخیص نشدن کاغذهای وارداتی در گمرک عنوان کرد. منصور حاجی‌آخوندیان رئیس اتحادیه صنف فروشندگان…

  دلیل افزایش 5 درصدی قیمت کاغذ، ترخیص نشدن محموله‌ها در گمرک استReviewed by Aryan♥ on Jul 31Rating:
  رئیس اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوای تهران از افزایش حدود 5 درصدی قیمت کاغذ در روزهای اخیر خبر داد و دلیل آن را ترخیص نشدن کاغذهای وارداتی در گمرک عنوان کرد.

  منصور حاجی‌آخوندیان رئیس اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوای تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به افزایش 4 تا 5 درصدی قیمت انواع کاغذ اعم از تحریر و گلاسه طی روزهای اخیر در بازار تهران گفت: دلیل این مسئله ترخیص نشدن کاغذهایی است که با چند کشتی به بنادر کشور آمده و هنوز در گمرک ترخیص نشده است.

  وی بدون اعلام تعداد محموله‌های کاغذی که در بنادر منتظر صدور دستور ترخیص هستند، یادآور شد: هنوز مشخص نیست دلیل اینکه جلوی ترخیص این کشتیها گرفته شده است، چیست اما این احتمال وجود دارد که بحث بر سرِ ارزی باشد که برای ترخیص آنها باید تعیین شود.

  رئیس اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوای تهران ادامه داد: مسئولان گمرک معتقدند کالا باید با تعرفه‌ای که از محاسبه ارزِ روز به دست می‌آید، ترخیص شود اما واردکنندگان با این مسئله موافق نیستند. متاسفانه نظارت دقیقی بر این مسئله وجود ندارد و همین باعث افزایش دوباره قیمت‌ها شده است.

  حاجی‌آخوندیان همچنین از سیاست‌های جدید سازمان امور مالیاتی در قبال اصناف انتقاد کرد و با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه‌ای مانند خرید و فروش کاغذ و مقوا سودده نیست، گفت: متاسفانه مالیاتی که در حال حاضر از همه اصناف و از جمله فروشندگان کاغذ و مقوا اخذ می‌شود، متناسب با درآمد آنها نیست.

  وی ادامه داد: از سوی دیگر ما به عنوان اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوای تهران بارها از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته‌ایم که فهرست ورود کاغذ و مقوا را به ما اعلام کنند تا ما خودمان قیمت‌ها را با کنترل کنیم اما هیچگونه همکاری از طرف مقابل ندیده‌ایم.

  رئیس اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوای تهران گفت: متاسفم این را بگویم بسیاری از وزارتخانه‌ها در این سال‌ها اقدام به تاسیس شرکت‌های اقماری کرده‌اند و این شرکت‌ها دقیقاً همان کاری را می‌کنند که اصناف و به طور مثال واردکنندگان و حتی فروشندگان کاغذ انجام می‌دهند.

  حاجی‌آخوندیان ادامه داد: آنها بیشتر از اینکه به فکر حل مشکلات ناشی از قوانین دست و پاگیر حوزه واردات و فروش کالا باشند، خودشان وارد کار تجارت شده‌اند و کسی هم در این باره پاسخگو نیست.

  منبع: خبرگزاری مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.