• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » ترور بانکدار سرشناس ايراني در مالزي
  کد خبر : 1833538

  ترور بانکدار سرشناس ايراني در مالزي

  ترور بانکدار سرشناس ايراني در مالزي Reviewed by Aryan on Jul 31Rating: حسين احمد نجدي، بانکدار سرشناس ايراني روز دوشنبه در پايتخت مالزي با شليک چند گلوله به قتل رسيد. به گزارش ايسنا در مالزي، روز دوشنبه خبري در اغلب رسانه‌هاي مالزي از جمله خبرگزاري رسمي مالزي و روزنامه استار منتشر شد که از ترور…

  ترور بانکدار سرشناس ايراني در مالزي Reviewed by Aryan on Jul 31Rating:

  حسين احمد نجدي

  حسين احمد نجدي، بانکدار سرشناس ايراني روز دوشنبه در پايتخت مالزي با شليک چند گلوله به قتل رسيد.

  به گزارش ايسنا در مالزي، روز دوشنبه خبري در اغلب رسانه‌هاي مالزي از جمله خبرگزاري رسمي مالزي و روزنامه استار منتشر شد که از ترور رييس و بنيانگذار گروه مالي AMBank (بانک عرب مالزي) در يک پارکينگ در کوالالامپور خبر مي‌داد. سايت خبري مالزين اينسايدر که به عنوان اولين رسانه اين خبر را پوشش داد در خبر اوليه خود مقتول را فردي ايراني با اقامت دائم مالزي معرفي کرد و در توضيح حادثه نوشت: بنيانگذار گروه مالي AMBank يا Arab Malaysian Bank در پارکينگي در نزديکي دفتر مرکزي AM Bank در کوالالامپور به ضرب گلوله از پاي درآمد.

  اين مرد 75 ساله با همسرش در حال حرکت به سمت خودروي خود بود که يک مرد مسلح به وي نزديک شده و چندين گلوله به پشتش شليک کرد. در اين حادثه که در ساعت 1:30 بعدازظهر به وقوع پيوست حسين احمد نجدي در دم فوت کرد.شاهدان عيني مي‌گويند که اين زوج پيش از حادثه از معبدي که در مقابل پارکينگ قرار داشت بازديد کرده بودند. يکي از شاهدان که نخواست نامش فاش شود در اين خصوص گفت: در حال خوردن غذا بودم که ديدم مردي به اين زوج نزديک مي‌شود. سپس صداي شليک گلوله را شنيدم و ديدم که هر دوي آن‌ها به روي زمين افتادند.

  وي ادامه داد: وقتي ديدم که ضارب به سمت من مي‌دود بلافاصله به محل امني فرار کردم. ضارب که کلاه بر سر و عينک دودي بر چشم داشت با تاکسي از محل گريخت.اين سايت خبري اندکي بعد بدون هيچ توضيحي خبر را تغيير داده و هويت ايراني اين فرد را از خبر حذف کرد. روزنامه استار نيز به عنوان پرتيراژترين روزنامه مالزي در وب‌سايت خود حسين احمد نجدي را يک مرد 75 ساله داراي پاسپورت ايراني معرفي کرد. اين روزنامه نيز در اقدامي غيرحرفه‌يي و تعجب‌برانگيز با تغيير خبر بخشي که نشان مي‌داد مقتول ايراني بوده است را حذف کرد.

  گزارش‌ها نشان مي‌دهد که همسر مالزيايي حسين احمد نجدي نيز به دليل اصابت گلوله به شدت مجروح شده و هم‌کنون در بيمارستان تحت مداوا قرار دارد. خيري اهراسا، مقام بلندپايه پليس کوالالامپور گفت: پليس به دنبال انگيزه قتل است اما ما معتقد هستيم که انگيزه قتل کاري بوده است.روزنامه سان نيز که از روزنامه‌هاي رايگان و پرتيراژ مالزي به شمار مي‌رود در تيتر خبر خود مقتول را «يک بانکدار سرشناس ايراني» معرفي کرده بود که اين روزنامه نيز اقدام به حذف بخش‌هاي مربوط به ايراني بودن حسين احمد نجدي کرد و وي را به عنوان بانکدار سرشناس متولد بحرين معرفي کرد.

  اين روزنامه به نقل از رييس پليس منطقه دانگ وانگي کوالالامپور گزارش داده است که مقتول و همسرش در ساعت 12:30 ظهر براي ديدار و گفت‌وگو با فردي در خصوص خريد سهام يک شرکت ناشناس به يک معبد چيني در نزديکي محل حادثه رفته‌ و پس از حدود يک ساعت براي استراحت به درون معبد رفته‌اند.

  آن‌ها پس از چند دقيقه از معبد خارج شده و در حال حرکت به سمت خودروي خود بودند که حادثه رخ مي‌دهد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.