• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تجمع خانواده‌های قربانیان مهاجرت غیرقانونی به استرالیا در مقابل سفارت اندونزی در تهران
  کد خبر : 1833203

  تجمع خانواده‌های قربانیان مهاجرت غیرقانونی به استرالیا در مقابل سفارت اندونزی در تهران

  تجمع خانواده‌های قربانیان مهاجرت غیرقانونی به استرالیا در مقابل سفارت اندونزی در تهرانReviewed by Aryan on Jul 25Rating: تصور می‌کردند مسافر بهشت هستند، اما حالا در انتهای خیابان بن‌بست جهنم،‌ چشم انتظار روزنه‌ای برای نجاتند؛ نجات از سرگردانی خود خواسته. از 20 جولای 2013 دولت استرالیا اعلام کرد که دیگر پناهجویان ایرانی غیرقانونی را به…

  تجمع خانواده‌های قربانیان مهاجرت غیرقانونی به استرالیا در مقابل سفارت اندونزی در تهرانReviewed by Aryan on Jul 25Rating:

  مهاحرت غیر قانونی

  تصور می‌کردند مسافر بهشت هستند، اما حالا در انتهای خیابان بن‌بست جهنم،‌ چشم انتظار روزنه‌ای برای نجاتند؛ نجات از سرگردانی خود خواسته.

  از 20 جولای 2013 دولت استرالیا اعلام کرد که دیگر پناهجویان ایرانی غیرقانونی را به کشورش راه نخواهد داد و از دولت اندونزی خواست که به ایرانیان به راحتی ویزا ندهد.

  این سرآغاز آوارگی ایرانیانی بود که با توهم خوشبختی به دامن بدبختی پناه بردند حالا حدود 300 ایرانی گرفتار مهاجرت غیرقانونی خود هستند و این سوی آب خانواده‌های ناامید ونگران، چشم‌انتظار عزیزانشان.

  از این خانواده‌ها حدود 15 نفر به نمایندگی از سایرین صبح روز امروز (پنج‌شنبه) در مقابل سفارت اندونزی درتهران تجمع کردند. تا دست به دامان دستگاه دیپلماسی این کشور برای تعیین تکلیف خویشان خود باشند. البته سفارت ایران در اندونزی نیز چندی پیش اعلام کرد که اگر پناهجویان ایرانی بخواهند، راه بازگشت آنان را تسهیل می‌کنند. اما مساله این است که قاچاقچیان انسان، مدرک هویتی از هموطنان باقی نگذاشته‌اند.

  به گفته مادری که پسرش چندی قبل قربانی وعده وعیدهای قاچاقچیان انسان شده است؛ یکی از این قاچاقچیان با نام مستعار ا. ا. ک که مدعی بوده همسرش اندونزیایی و پدرزنش از افسران ارشد پلیس این کشور است.

  آقایی هم که فرزندش رفته است، می‌گوید همه را با کشتی‌های قدیمی و بازسازی شده برده‌اند، فرزند من نیز در یکی از این کشتی‌ها بود که به خاطر فرسودگی غرق شده و به جزیره‌ای منتقل شده‌اند. پس از مدتی پلیس اندونزی آن‌ها را به هتلی در این کشور منتقل کرده و پاسپورت‌های‌شان را گرفته‌اند.

  خانواده‌های دیگر نیز هر کدام گوشه‌ای ایستاده بودند و به آینده بلاتکلیف خود و عزیزان‌شان فکر می‌کردند.

  زن جوانی که هق‌هق کنان می‌لرزید، می‌گفت: چهار سال قبل ازدواج کردم همسرم دار و ندارمان را تبدیل به دلار کرد و گفت می‌رود تا وضع مالی‌مان بهتر شود با این امید، او را راهی کردیم اما …

  او ادامه می‌دهد: قاچاقچیان به آن‌ها می‌گویند که بازگشتی در کار نیست اما من تا آخر ماجرا ایستاده‌ام و حتی اگر هیچکس باز نگردد من همسرم را باید نجات بدهم.

  آن دیگری از قدرت‌نمایی و تهدید قاچاقچیان تعریف می‌کند و می‌گوید: وقتی با او تماس گرفتم تا از سرنوشت فرزندم خبری به دست بیاورم تهدید کرد و گفت «من بچه دروازه غارم، دیگر با من تماس نگیرید».

  در نهایت دو نفر از میان تجمع‌کنندگان برای صحبت با سفیر اندونزی در تهران وارد سفارت شدند. حالا آن‌ها می‌دانند و اندونزی و دستگاه دیپلماسی ایران و از همه مهمتر بچه‌های دروازه غار.


  سفیر ایران در اندونزی: مهاجران غیرقانونی به اندونزی برای بازگشت از طریق سفارت ایران اقدام کنند

   سفیر ایران در اندونزی گفت: در قایقی که سه روز پیش دچار سانحه شده‌ سه نفر غرق شده‌اند که هنوز هویت آن‌ها اعلام نشده است اما حضور تعدادی از ایرانیان در این قایق محرز است.

  محمود فرازنده خاطرنشان کرد: در بین این عده، ایرانیانی که دچار حادثه شده‌اند هر فردی بلیط هوایی بازگشت به تهران را داشته باشد می‌تواند با مراجعه به سفارت زمینه‌های بازگشت وی به کشور فراهم شود.

  وی درباره ادعای برخی خانواده‌های ایرانیان که گفته‌اند دولت اندونزی شرایط را برای بازگشت افرادی که قصد مهاجرت غیرقانونی به استرالیا را داشته‌اند و پشیمان شده‌اند و خواهان بازگشت به ایران هستند را فراهم نمی‌کند، نیز گفت: اصلا این‌طور نیست اندونزی فقط برای کسانی که اقامت غیرقانونی داشته‌اند پرونده تشکیل می‌دهد و باید به ازای هر روز حضور غیرقانونی 20 دلار پرداخت کنند و پس از آن کشور را ترک کنند؛ اگر این پول پرداخت نشود آن‌ها بازداشت می‌شوند.

  وی ادامه داد: این افراد اگر بخواهند به ایران بازگردند در صورت داشتن بلیط هوایی این کار با مساعدت سفارت قابل انجام است؛ تاکنون نیز بسیاری از آن‌ها توانسته‌اند به ایران برگردند، اما برای همیشه از اندونزی اخراج می‌شوند و در پاسپورت آن‌ها مهر قرمز زده می‌شود.

  سفیر ایران در اندونزی گفت: بخش مهاجرت اندونزی در این باره همکاری‌های بسیاری خوبی انجام می‌دهد و در صورت مراجعت هر کدام از این افراد به سفارت در صورت داشتن شرایط، آن‌ها می‌توانند به ایران بازگردند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.