• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تبریک وزارت خارجه ایران برای تولد نتیجه ملکه انگلیس
  کد خبر : 1833135

  تبریک وزارت خارجه ایران برای تولد نتیجه ملکه انگلیس

  تبریک وزارت خارجه ایران برای تولد نتیجه ملکه انگلیس Reviewed by Farnaz on Jul 23Rating:  سخنگوي وزارت امور خارجه با تبريك تولد نوه وليعهد انگليس درباره حضور اين كشور در مراسم تحليف رييس جمهوري منتخب گفت: ما در قاره اروپا استثنا قايل نشده ايم و از همه كشورها دعوت كرده ايم. به گزارش ايرنا، «سيدعباس…

  تبریک وزارت خارجه ایران برای تولد نتیجه ملکه انگلیس Reviewed by Farnaz on Jul 23Rating:

  iranvij_4924984097 سخنگوي وزارت امور خارجه با تبريك تولد نوه وليعهد انگليس درباره حضور اين كشور در مراسم تحليف رييس جمهوري منتخب گفت: ما در قاره اروپا استثنا قايل نشده ايم و از همه كشورها دعوت كرده ايم.

  به گزارش ايرنا، «سيدعباس عراقچي» امروز (سه شنبه) در ادامه نشست خبري خود با خبرنگاران رسانه هاي داخلي و خارجي اين مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگاري بيان كرد كه از او پرسيد: با توجه به اينكه شما گفتيد از تمام كشورهاي جهان به جز آمريكا و رژيم صهيونيستي براي شركت در مراسم تحليف آقاي روحاني دعوت شده است، آيا از دولت انگليس نيز براي حضور در اين مراسم دعوت شده است يا نه؟

  عراقچي در پاسخ به اين سوال بار ديگر تاكيد كرد كه اولويت دعوت از كشورها براي حضور در مراسم تحليف رييس جمهور منتخب با كشورهاي منطقه، همسايه و دوست بوده است.

  وي سپس تصريح كرد: ما در قاره اروپا استثنا قايل نشده ايم و از همه كشورها دعوت كرده ايم.

  *** تبريك به ملكه و وليعهد انگليس

  معاون آسيا و اقيانوسيه وزير امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاري فرانسه مبني بر اين كه موضع ايران در رابطه با تولد نوه وليعهد انگليس و اين كه آيا تولد وي مي تواند در روابط تهران – لندن تاثيرگذار باشد، اظهار داشت: «تولد ايشان را خدمت ملكه محترم انگليس و وليعهد اين كشور كه صاحب نوه شده اند تبريك مي گوييم.»

  عراقچي با بيان اين كه فرد تازه متولد شده در خاندان سلطنتي انگليس سومين نفر در فهرست رسيدن به سلطنت در اين كشور است، گفت: «ابعاد روابط دو كشور بسيار بزرگ تر از آن است كه تولد ايشان بتواند بر آن تاثيرگذار باشد.»

  سخنگوي وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال ديگري درباره اين كه چه مقامي از سوي جمهوري آذربايجان در مراسم تحليف رييس جمهوري منتخب حضور خواهد يافت، بار ديگر تاكيد كرد كه اطلاع رساني در زمينه سطح حضور مقامات كشورها در اين مراسم در زمان خود صورت خواهد گرفت.

  *** دولت يمن مسوول حفظ جان ديپلمات ربوده شده ايراني است

  سخنگوي وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالي درباره آخرين وضعيت ديپلمات ربوده شده ايراني در يمن گفت: خبر جديدي در اين رابطه نداريم اما دولت يمن را مسوول حفظ جان «نوراحمد نيكبخت» ديپلمات ربوده شده ايراني از سفارت كشورمان در صنعا مي دانيم.

  وي تصريح كرد: مسوولان سفارت كشورمان در صنعا به صورت نزديك با مقامات يمني در تماس بوده و پيگير موضوع هستند.

  معاون آسيا و اقيانوسيه وزير امور خارجه با يادآوري تذكر تلفني وزير امور خارجه به همتاي يمني خود و همچنين احضار كاردار اين كشور در تهران به وزارت امور خارجه افزود: دولت يمن را مسوول حفظ جان اين ديپلمات مي دانيم و خواهان آن هستيم تا ترتيبات لازم براي آزادي وي هر چه زودتر انجام شود.

  *** هيچ توافق جديدي بين ايران و آژانس صورت نگرفته است

  خبرنگاري از سخنگوي وزارت امور خارجه درباره برخي مطالب منتشر شده مبني بر افزايش سطح بازرسي هاي آژانس بين المللي انرژي اتمي از تاسيسات هسته اي كشورمان پرسيد كه عراقچي پاسخ داد: هيچ توافق جديدي با آژانس در اين رابطه صورت نگرفته است.

  عضو تيم مذاكره كننده ايران با گروه ۱+۵، با يادآوري مذاكرات آغاز شده بين نمايندگان ايران و آژانس بين المللي انرژي اتمي تاكيد كرد: اين مذاكرات آغاز شده درباره چارچوب همكاري هاي جديد هنوز به سرانجام نرسيده است.

  سخنگوي وزارت امور خارجه بر همكاري هاي كشورمان با اين نهاد بين المللي در چارچوب توافقات سازمان و معاهده ان.پي.تي تاكيد كرد و گفت: همكاري در رابطه با اقداماتي فراتر از اين توافقات را قبول نداريم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • سهراب

   متاسفانه یه چند ماهی دیر به دنیا امد والا اقای رییس جمهور وخانواده محترم هم جهت تبریک تولد وهم واسه ختنه سوران راهی بریتانیا میشدن وجهت خوشحال ملکه محترم قسمتی از درامد نفت ایران راهم از طرف مردم بعنوان کادو تقدیم شاهزاده میکردن دچار عجب امپاسی شدیم که به این مورد نرسیدیم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.