• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » آخرین وضعیت کوهنوردان گم شده در هیمالیا از زبان کاردار ایران
  کد خبر : 1833128

  آخرین وضعیت کوهنوردان گم شده در هیمالیا از زبان کاردار ایران

  آخرین وضعیت کوهنوردان گم شده در هیمالیا از زبان کاردار ایران Reviewed by Farnaz on Jul 23Rating: کاردار ایران در پاکستان آخرین وضعیت سه کوهنورد گم شده در مسیر قله برودپیک را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، حسین روش در مورد مفقود شدن آیدین بزرگی، مجتبی جراهی و پویا کیوان که هنگام بازگشت از مسیر…

  آخرین وضعیت کوهنوردان گم شده در هیمالیا از زبان کاردار ایران Reviewed by Farnaz on Jul 23Rating:

  iranvij_8793507920کاردار ایران در پاکستان آخرین وضعیت سه کوهنورد گم شده در مسیر قله برودپیک را تشریح کرد.

  به گزارش ایسنا، حسین روش در مورد مفقود شدن آیدین بزرگی، مجتبی جراهی و پویا کیوان که هنگام بازگشت از مسیر صعود به قله برود پیک دچار حادثه شدند اظهار کرد: روز گذشته در محل سفارت جلسه‌ای را با کوهنوردان با تجربه منطقه برگزار کردیم و آخرین اطلاعات مربوط به این سه کوهنورد را که از طریق GPS و عکس‌های منطقه‌ای در اختیار داشتیم بررسی کردیم. در این بررسی‌ها سه نقطه به عنوان نقاط احتمالی که این سه کوهنورد می‌توانند در آن مکان‌ها حضور داشته باشند، تعیین شد.

  وی افزود: درخواست جست‌وجو روز گذشته از طریق سفارت پیگیری شد و امروز یک تیم امدادی همراه دو فروند بالگرد به منطقه اعزام شد. این بالگردها از طریق منطقه اسکاردو به بیس کمپ رفتند که به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی نتوانستند جست‌وجو را ادامه دهند. به همین منظور به بیس کمپ بازگشته و منتظر بهبود شرایط جوی شدند. ساعتی بعد از اینکه شرایط جوی بهتر شد، دوباره جست‌وجوها آغاز شد.

  کاردار ایران ادامه داد: با توجه به اینکه کوهنوردان ایرانی در ارتفاع 7400 متری حضور دارند و شرایط جوی آن منطقه بسیار نامساعد است، بالگردها نتوانستند جست‌وجو را انجام دهند و دوباره به کمپ اصلی بازگشتند. اکنون منتظر هستیم تا شرایط جوی کمی مساعد شود تا این بالگردها جست‌وجوها را دوباره آغاز کنند و این چند منطقه که احتمال حضور کوهنوردان ما در آن‌ها وجود دارد، را جست‌وجو کنیم.

  وی در پاسخ به این سوال که این جست‌وجوها تا چه مرحله‌ای ادامه خواهد داشت گفت: تمام تلاش‌ها این است که بتوانیم اطلاعات دقیق‌تری از مکان حضور این کوهنوردان پیدا کنیم و تا اطلاعات کامل نشود، نمی‌شود چیزی گفت. البته با در نظر گرفتن شرایط نامساعد جوی کار سخت است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.