• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » تولید سوخت زیستی با شبیه سازی ژن‌های جلبک
  کد خبر : 1832838

  تولید سوخت زیستی با شبیه سازی ژن‌های جلبک

  تولید سوخت زیستی با شبیه سازی ژن‌های جلبک Reviewed by Farnaz on Jul 23Rating: محققان پژوهشگاه مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با شبیه سازی ژن‌های جلبک در تلاش هستند تا سوخت زیستی تولید کنند. به گزارش ایران ویج به نقل از مهر، فرزان شرفی از محققان این طرح تولید سوخت زیستی را از پروژه‌های تحقیقاتی این…

  تولید سوخت زیستی با شبیه سازی ژن‌های جلبک Reviewed by Farnaz on Jul 23Rating:

  iranvij_0431367234محققان پژوهشگاه مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با شبیه سازی ژن‌های جلبک در تلاش هستند تا سوخت زیستی تولید کنند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از مهر، فرزان شرفی از محققان این طرح تولید سوخت زیستی را از پروژه‌های تحقیقاتی این شرکت دانش بنیان ذکر کرد و گفت: تحقیقاتی در زمینه فرآیندهای تولید سوخت زیستی و بایو دیزل و بیواتانول در دستور کار داریم.

  وی یادآور شد: در این تحقیقات بایو دیزل و بیواتانول از طریق جبلک‌ها و یکسری گیاهان تولید می‌شود.

  شرفی با اشاره به جزئیات روش تولید بایودیزل و بیواتانول توضیح داد: برخی از ژن‌ها به ویژه ژن‌هایی که در مسیر ترپنوئیدها (ترکیبات معطر کردن گیاهان) هستند را کلون (شبیه سازی) و از آن برای تولید سوخت‌های زیستی استفاده می‌کنیم.

  این محقق ادامه داد: در این تحقیقات برای تولید این سوخت زیستی ژن‌های جلبک را کلون کردیم و از آن برای تولید سوخت‌های زیستی استفاده شد.

  شرفی با بیان اینکه بیواتانول‌های تولید شده در کشور بیشتر تولید آن مد نظر بوده نه روش تولید، خاطر نشان کرد: در این پروژه از مهندسی ژنتیک، کشت بافت و مخمرها بهره بردیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.