• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مرعشی: هاشمی در 84 می‌خواست انصراف دهد اما …
  کد خبر : 1832807

  مرعشی: هاشمی در 84 می‌خواست انصراف دهد اما …

  مرعشی: هاشمی در 84 می‌خواست انصراف دهد اما … Reviewed by Farnaz on Jul 22Rating: رقابت آیت​الله اکبر هاشمی رفسنجانی با محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری نهم، با روایت​های مختلفی تا کنون بازخوانی شده است.  حسین مرعشی از اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی و عضو حزب کارگزاران که امروز مهمان خبرآنلاین، بود در بخشی از…

  مرعشی: هاشمی در 84 می‌خواست انصراف دهد اما ... Reviewed by Farnaz on Jul 22Rating:

  iranvij_0242246417رقابت آیت​الله اکبر هاشمی رفسنجانی با محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری نهم، با روایت​های مختلفی تا کنون بازخوانی شده است.

   حسین مرعشی از اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی و عضو حزب کارگزاران که امروز مهمان خبرآنلاین، بود در بخشی از گفت​وگوی خود اظهار داشت که تصور ستاد هاشمی رفسنجانی در سال 84 این بود که به دلیل فاصله و تفاوت بسیار زیاد میان وی و احمدی نژاد، حتما هاشمی پیروز خواهد شد.

  وی در پاسخ به اینکه «این خود پیروز پنداری با تصور دیگر ستادهای انتخاباتی آن دوره که هر نامزدی می‌پنداشت چنانچه با هاشمی به مرحله دوم برسد، قطعا پیروز خواهد بود، چه نسبتی دارد؟ و چرا متوجه تفاوت تبلیغات این دو نامزد نبودید که کارناوال​های شادی در نیاوران و پاسداران برای آقای هاشمی چه ضد تبلیغی بود و دست نوشته​های مقوایی بر وانت‌های سبزی‌فروش در جنوب شهر چه تبلیغ رای‌آوری برای آقای احمدی​نژاد بود؟» گفت: ما در آن انتخابات به یک نکته‌ای کمتر توجه کردیم و آن این بود که وقتی همه کاندیداها رقیب اصلی خودشان را هاشمی در آن مقطع می​‌دانستند چه هم​افزایی را در مخالفت با هاشمی ایجاد می‌کند. این موضوع را بگذارید در کنار نقش گسترده و ویرانگر نهادهای مداخله​گر در پخش میلیونی شب نامه​ها علیه آقای هاشمی. ما در آن سال، این دو موضوع و هم افزایی این مجموعه را کمتر حساب کرده بودیم.

  «یعنی اصلا برآوردی از شکست آقای هاشمی نداشتید؟» این سوالی بود که مرعشی در پاسخ به آن گفت: به شرط سلامت فضای انتخابات نه.

  وی در ادامه با بیان اینکه «در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری سال 84، آقای هاشمی قصد انصراف داشت»، افزود: اما مسئولان نظام پیام فرستاده و قول دادند که فضا فضای سالمی برای مرحله دوم خواهد بود. خیلی‌ها از جمله آقای هاشمی هم این را پذیرفتند ولی باز هم تخریب​ها و شب​نامه​ها علیه آقای هاشمی ادامه یافت.

  عضو حزب کارگزاران با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان، به عنوان نخستین انتخابات بعد از ریاست جمهوری نهم، ادامه داد: همانطور که می‌دانید در آن انتخابات آقای هاشمی با فاصله 800 هزار رای در تهران، اول شد. در انتخابات خبرگان، تقریبا همه دغدغه​ها نسبت به تخریب علیه آقای هاشمی رفع شد. چون آقای هاشمی حاضر نبود بدون رفع آن دغدغه​ها وارد عرصه شود.

  به گفته وی، مقایسه انتخابات خبرگان با انتخابات ریاست جمهوری 84 نشان می‌دهد که «بود و نبود تخریب‌های سامان یافته» چه تاثیری در نتایج انتخابات دارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.