• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » آتش سوزی بی‌سابقه در جنگل‌های شمال کشور
  کد خبر : 1832742

  آتش سوزی بی‌سابقه در جنگل‌های شمال کشور

  وی بیان داشت: جهاد کشاورزی منابع مالی مناسبی برای اطفاء حریق جنگل‌ها ندارد و اعتبارات مدیریت بحران نیز در اختیار معاونت راهبردی وزارت کشور است، بنابراین دستگاه‌های اجرایی باید از محل توانمندی‌ها و اعتبارات خود در این خصوص هزینه کنند.

  آتش سوزی بی‌سابقه در جنگل‌های شمال کشور Reviewed by Farnaz on Jul 22Rating:

  iranvij_5777047062معاون پیشگیری و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از تهیه طرح جامع اطفاء حریق جنگل‌ها در 5 سال خبرداد و گفت: از نیمه دوم سال نیز جنگل‌های شمال کشور دچار آتش‌سوزی می‌شوند که در اتفاقی بی سابقه و به دلیل گرما و تغییر شرایط آب و هوایی در جنگل‌های شمال نیز آتش‌سوزی‌هایی در این فصل گزارش شده است.

  مرتضی اکبرپور در گفت‌وگو با فارس درباره آتش‌سوزی در جنگل‌های کشور اظهارداشت: آتش‌سوزی در جنگل‌ها پدیده جدیدی نیست و همه ساله در این ایام دامنه‌های زاگرس و جنگل‌های حاشیه‌ای آن دچار حریق می‌شوند.

  وی ادامه داد: از نیمه دوم سال نیز جنگل‌های شمال کشور دچار آتش‌سوزی می‌شوند که در اتفاقی بی سابقه و به دلیل گرما و تغییر شرایط آب و هوایی در جنگل‌های شمال نیز آتش‌سوزی‌هایی در این فصل گزارش شده است.

  اکبر‌پور با بیان اینکه علت عمده آتش‌سوزی جنگل‌ها، گرم شدن هوا و تغییرات اقلیمی است، گفت: در هفته اخیر نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی فرستاده‌ایم تا عوامل اجرایی با جدیت بیشتری نسبت به اطفاء حریق‌های جنگل اقدام کنند، به منابع طبیعی و سازمان‌جنگلها و مراتع نیز بخشنامه ارسال شده که با تمام توان برای پیشگیری از وقوع حریق در جنگل‌ها اقدام کنند.

  معاون پیشگیری و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه متولی اصلی پیشگیری از آتش‌سوزی جنگلها سازمان جنگلها و مراتع است، گفت: متاسفانه عوامل، توانمندی، تجهیزات و امکانات این سازمان متناسب با حجم کاری که در کشور برای پایش از جنگل‌ها داریم، تعریف نشده است.

  اکبر‌پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر هواپیمای آب‌پاش برای اطفاء حریق جنگل‌ها آماده است ولی مهمترین موضوع، نبود منابع مالی است.

  وی بیان داشت: جهاد کشاورزی منابع مالی مناسبی برای اطفاء حریق جنگل‌ها ندارد و اعتبارات مدیریت بحران نیز در اختیار معاونت راهبردی وزارت کشور است، بنابراین دستگاه‌های اجرایی باید از محل توانمندی‌ها و اعتبارات خود در این خصوص هزینه کنند.

  اکبرپور تصریح کرد: جنگل‌ها و مراتع سرمایه‌های ملی است و در صورتی که آسیبی ببینند 40 سال زمان می‌برد تا به شکل طبیعی خود برگردند.

  وی از تهیه طرح جامع اطفاء حریق خبر داد و گفت: این طرح جامع تهیه شده و به دولت و مجلس برای تصویب ارسال شده است تا طی 5 سال آتش سوزی جنگل‌ها را در قالب پیشگیری از آتش سوزی واکسینه شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.