• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » بزرگترين قرارداد صادرات گاز ايران به عراق امضا شد
  کد خبر : 1832689

  بزرگترين قرارداد صادرات گاز ايران به عراق امضا شد

  وی افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما و عدم افزایش تولید گاز در سالهای اخیر به ما وعده افزایش تولید از پنج فاز 12، 15، 16، 17 و 18 میدان مشترک پارس جنوبی داده شده است.

  بزرگترين قرارداد صادرات گاز ايران به عراق امضا شد Reviewed by Farnaz on Jul 22Rating:

  بزرگترین قرارداد صادرات گاز از ایران به عراق دیروز با حضور وزرای نفت ایران و برق عراق در بغداد امضا شد.

  به گزارش مهر، بر اساس این قرارداد ایران روزانه 25 میلیون متر مکعب گاز به عراق صادر می کند.

  رستم قاسمی وزیر نفت ایران در این مراسم با اشاره به اینکه قرار است این میزان گاز برای تامین سوخت مورد نیاز نیروگاههای برق بغداد و المنصوریه به کشور عراق صادر شود، گفت: هم اکنون آخرین مراحل ساخت و راه اندازی خط لوله انتقال گاز به طول دویست و بیست و هفت کیلومتر در خاک ایران توسط پیمانکاران داخلی در حال انجام است.

  جواد اوجی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران هم با بیان اینکه خط لوله صادراتی به عراق در خاک ایران از خط لوله ششم سراسری انشعاب گرفته شده است، افزود: این خط لوله ظرفیت انتقال 110 میلیون متر مکعب گاز در روز را دارد که نیمی از آن برای تامین نیاز داخلی و نیمی دیگر برای صادرات در نظر گرفته شده است.

  وی افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما و عدم افزایش تولید گاز در سالهای اخیر به ما وعده افزایش تولید از پنج فاز 12، 15، 16، 17 و 18 میدان مشترک پارس جنوبی داده شده است.

  اوجی از امضای دومین قرارداد صادرات گاز به عراق در آینده نزدیک خبر داد.

  وی گفت: این قرارداد با هدف تامین گاز نیروگاه بصره امضا و بر اساس آن روزانه بیست میلیون متر مکعب گاز از این خط لوله به عراق صادر خواهد شد. به گفته اوجی، از محل صادرات بیست و پنج میلیون متر مکعب گاز به عراق روزانه 10 میلیون دلار و سالانه 3.7 میلیارد دلار درآمد نصیب کشور خواهد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.