• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » مصباح‌یزدی: بعضی نمی‌خواهند احکام اسلامی گفته شود
  کد خبر : 1832671

  مصباح‌یزدی: بعضی نمی‌خواهند احکام اسلامی گفته شود

  وی به وام ربوی اشاره و اظهار کرد: می‌گویند به نام عقود شرعی تسهیلاتی را با سود می‌دهند که هیچ یک از طرفین نسبت به آن عقود اطلاعی هم ندارند.

  مصباح‌یزدی: بعضی نمی‌خواهند احکام اسلامی گفته شود Reviewed by Farnaz on Jul 22Rating:

  iranvij_3019717298استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه امروز برخی مایل نیستند احکام اسلامی در جامعه مطرح شود گفت: رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند برخی حتی از بیان شعارهای اسلامی خجالت می‌کشند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی یک‌شنبه شب در جلسه درس اخلاق خود که در حسینیه امام خمینی(ره) دفتر رهبر معظم انقلاب در قم برگزار شد با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر همنشینی با کسانی که صبح و شب به یاد خداوند هستند اظهار کرد: در قرآن آمده است که انسان حتی نباید لحظه‌ای از این گروه از افراد جدا شده و چشم از آنها بردارد.

  وی افزود: طرد چنین انسان‌هایی جایز نیست زیرا بر اساس آیات قرآن اگر آنها را از خود دور سازیم مرتکب ظلم و ستم خواهیم شد و جزو ظالمان هستیم.

  استاد اخلاق حوزه علمیه قم با بیان اینکه میان انسان‌ها در این جهان از نظر اختصاص نعمت‌های مادی تفاوت‌هایی وجود دارد گفت: این تفاوت‌ها در حقیقت عاملی برای امتحان انسان‌ها هستند ولیکن اثری بر جایگاه معنوی آدمی ندارند و آنچه مهم است تقوا و ایمان افراد خواهد بود.

  وی ادامه داد: در زمانی که حضرت محمد(ص) رسالت عظیم خود را آغاز کرده بود گروهی از بردگان و ستمدیدگانی که فقیر هم بودند دور ایشان جمع شدند و آنها به دلیل فقرشان لباس‌هایی ضخیم می‌پوشیدند و به همین دلیل بوی نامطبوعی می‌دادند که پیامبر(ص) این مشکل را به دلیل ایمان آن افراد تحمل می‌کرد اما گروهی از قریش نزد ابوطالب رفته و عنوان کردند اگر برادرزاده‌ات این افراد را طرد کرده و خود در صدر مجلس بنشیند و شأن و جایگاهش را حفظ کند به او می‌پیوندیم.

  آیت‌الله مصباح یزدی افزود: آیه مزبور در اینجا بر پیامبر(ص) نازل شد و خداوند خطاب به حضرت فرمود دلیلی برای طرد این اشخاص نداری زیرا آنها کاری به تو ندارند و به دنبال دین خود هستند؛ این آیه بر این امر دلالت نمی‌کند که این افراد در آینده برای کاری در نظر گرفته شده باشند بلکه همین که ایمان آورده‌‌اند و مزاحمتی ندارند دلیل بر پرهیز از دور کردنشان است.

  رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: کسانی که دائماً به فکر خداوند باشند دین را دکانی برای مطامع خود قرار نمی‌دهند اما گناهکاران به دلیل پرستش هوای نفس شایستگی درک و همنشینی با رسول خدا(ص) را از دست داده و خداوند هم گمراهشان کرده است هرچند عالم و اهل تشخیص باشند.

  وی بیان داشت: در صدر اسلام داستان دیگری هم وجود دارد با این مضمون که گروهی برای ارائه درخواستشان نزد پیامبر(ص) آمدند و مطالبه‌شان هم این بود که نمی‌توانند مانند بردگان برای سجده نماز؛ پیشانی بر خاک بسایند به همین دلیل اگر نماز از آنها برداشته شود ایمان آورده و زکات می‌دهند و در جنگ‌ها هم یاری کننده پیامبر خواهند بود.

  آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه امروز هم برخی مایل نیستند احکام اسلامی در جامعه گفته شود تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب هم در مورد این گروه گفته است آنها حتی از بیان شعارهای اسلامی خجالت می‌کشند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: آیا ملت حق دارند از میان چنین اشخاصی صاحب منصبان و الگوهای خود را انتخاب کنند؟ کسانی که تنها به مادیات و معیشت می‌اندیشند و به مسائلی چون گرانی دست می‌یازند باید بدانند امروز در کشوری پیشرفته از نظر اقتصادی مانند آمریکا، یکی از شهرها به نام دیترویت که کارخانه‌های بسیار و سرمایه‌گذاران فراوان در آن سکونت داشتند به دلیل مشکلات اقتصادی ورشکسته شده و بنابراین نباید با بروز برخی مشکلات اقتصادی در داخل کشور همه ارزش‌ها مانند حجاب، فرهنگ ایثار و شهادت و فداکاری را کنار بگذاریم.

  وی به وام ربوی اشاره و اظهار کرد: می‌گویند به نام عقود شرعی تسهیلاتی را با سود می‌دهند که هیچ یک از طرفین نسبت به آن عقود اطلاعی هم ندارند.

  آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه مشکلات مادی همواره در میان متدینان و پیروان راستین دین حق وجود داشته است گفت: برنامه الهی و نحوه کار اولیای او صحیح است اما باید بدانیم که دین تنها برای رفع مشکلات مادی نیامده و تا زمانی که مردم خود نخواهند خداوند کار دنیا و آخرتشان را اصلاح نمی‌کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • حیران

   اگر مردم را نتوانید با قوانبن اسلامی خوب هدایت کنیدو بعضی زور گویی های نا محترمانه ادامه یابدو اگر ضعف ارایه فرهنگ اسلام را از دوش خودتان به دوش مردم باندازبدجوابگوی تضعیف اسلام در برابر پروردگار هم خودتان هستید. چرا مردم نمیخواهند احکام گفته شود . مروج احکام در میان مردم شما هستید پس شما بگویید چرا مردم احکام را گوش نمیدهند ؟؟

  • سهراب

   حاج اقا باور کنید ما هم می خواهیم قانون اسلام وقران در این کشور اجرا بشه ایا این مردم که در ماه رمضان روزه میگیرن در محرم عزا داری میکنن در دفاع از کشور واسلام خون میدن حاضر نیستن قانون اسلام پیاده بشود می خواهندولی کسانی که شماها انتخاب میکنید به عنوان انسانهای شزیف باعث این همه بی بند باری میشن ایا شما نبودید که از رییس جمهور تمام قد حمایت کردید نتیجه ان چه شد در بهتر وضعیت اقتصادی ودرامد میلیاردی کشور را با بدهی تحویل میدهد انواع اختلاس ودزدی ودروغ گوی ایا در این دولت نبود بیشترین خسارت های سیاسی واقتصادی از بی برنامگی همین دولت منتخب شما برسراین مردم اوار شد به گفته حضرت علی وقتی فقر از در وارد شود دین از پنجره خارج میشود الان زمان پیامبرنیست که مردم بخواهند لباس ضخیم بپوشن وبوی عرق انها رابشه تحمل کرد ان زمان مسلمانان درامدی نداشتن وپیامبر اکرم هم مثل بقیه زندگی میکرد حتی از پایین ترین مردم هم وضعیتش بد تر بود ایا در میان شما کسی هسن که خود را با این مردم در یک سطح بداند اقا زادهای اکثر اقایون در کشورهای اروپایی وامریکایی دارن تحصیل میکنن وبه عیش ونوش میپردازن انوقت شما از مردم میخواهید گرسنگی وبدبختی را با وجود این همه نعمت خدادادی تحمل کنن اخر چرا به چه دلیل یک بار شده یقه یکی از این مسئولین محترم که این همه اشتباه کرده اند را بگیرید تا در مورد کارش از همین مردم که هرموقع احتیاجشان دارید ادمهای مومن خوبی میشن عذر خواهی کند حاج اقا بخدا مردم همه هم اسلام را دوست دارن وداشته اند وهم سختی های زیادی برای پا برجاماندن اسلام کشیده اند وبازهم همه چیزشان را فدای اسلام وقران میکنن ولی باید فریاد کشید از انهای که از اسلام فقط وضع کردن را بلندهستن

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.