• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » مسلمانان و یهودیان واشنگتن با هم افطار کردند
  کد خبر : 1832503

  مسلمانان و یهودیان واشنگتن با هم افطار کردند

  مسلمانان و یهودیان واشنگتن با هم افطار کردند Reviewed by Farnaz on Jul 21Rating: مسلمانان و یهودیان ایالت واشنگتن با شرکت در مراسم افطار با عنوان «دو دین، یک خدا» آموزه ها و عقاید دین خود مرتبط با روزه داری را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.    مسلمانان در ماه رمضان، نهمین و مقدس ترین…

  مسلمانان و یهودیان واشنگتن با هم افطار کردند Reviewed by Farnaz on Jul 21Rating:
  iranvij_4347978679مسلمانان و یهودیان ایالت واشنگتن با شرکت در مراسم افطار با عنوان «دو دین، یک خدا» آموزه ها و عقاید دین خود مرتبط با روزه داری را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند. 
   
  مسلمانان در ماه رمضان، نهمین و مقدس ترین ماه تقویم قمری اسلامی و یهودیان روز 16 جولای با نام «Tisha B’av» را به روزه داری و عبادت می پردازند، که امسال این دو رویداد مذهبی با یکدیگر مصادف شدند، و از این رو مسلمانان مرکز اسلامی شهر «Lynnwood» یهودیان روزه دار معبد « B’nai Torah» را برای مراسم افطاری به این مرکز اسلامی دعوت کردند.
   
  در این مراسم افطاری که «دو دین، یک خدا» نام داشت و چند روز پیش برگزار شد، مسلمانان و یهودیان گردهم آمدند و با اشتراک گذاری آموزه ها و عقاید مرتبط با روزه داری مخصوص به دین خود، ماه رمضان و “Tisha B’av” را به رسمیت شناختند.
   
  «عطا کریم» یکی از مسئولین مرکز اسلامی اظهار داشت: در تمام ادیان الهی روزه داری عملی عبادی و سنتی تاریخی ست. روزه سبب تقرب بندگان با خداوند می گردد، و این گردهمایی مسلمانان و یهودیان گویای این مطلب است که پیروان این دو دین ابراهیمی با یکدیگر هیچ گونه مشکلی ندارند.
   
  خاخام «جیمز میرل» درباره “Tisha B’av” گفت: در این روز یهودیان به دلیل تخریب برخی از معابد باستانی در «اورشلیم» به عزاداری و روزه داری می پردازند، و امسال این مناسبت با ماه رمضان مسلمانان مصادف شده است، که این اتفاق تقریبا هر 10 سال یک بار روی می دهد.
   
  وی در ادامه افزود: دین یهودیت و اسلام دو دین بسیار مشابه با آیین های مشترک هستند و پیروانشان یک خدای واحد را پرستش می کنند. بعد از مراسم افطار عطا کریم و خاخام جیمز میرل با خواندن آیاتی از قرآن کریم و کتاب تورات، آموزه های دین خود را برای حضار توضیح و تفسیر کردند.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.