• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ادعای داماد بن لادن درباره تبانی آمریکا با ایران
  کد خبر : 1832166

  ادعای داماد بن لادن درباره تبانی آمریکا با ایران

  وکلای سلیمان ابوغیث، سخنگوی پیشین القاعده در درخواستشان برای مختومه شدن پرونده وی، مدعی شده‌اند که مقامات آمریکایی درخصوص بازداشت ابوغیث که بیش از یک دهه بعد از حوادث 11 سپتامبر رخ داد، با ایران تبانی کرده‌اند.

  ادعای داماد بن لادن درباره تبانی آمریکا با ایران Reviewed by Farnaz on Jul 20Rating:

  iranvij_4057454281 داماد اسامه بن لادن و وکلایش ضمن درخواست از دادگاهی در نیویورک برای رفع اتهامات در زمینه تروریسم علیه وی به این دلیل که در هواپیمایی که وی را به آمریکا منتقل کرده، شکنجه شده است، مدعی تبانی آمریکا با ایران برای دستگیری وی شد.

  به گزارش ایسنا، خبرگزاری فرانسه گزارش داد: وکلای سلیمان ابوغیث، سخنگوی پیشین القاعده در درخواستشان برای مختومه شدن پرونده وی، مدعی شده‌اند که مقامات آمریکایی درخصوص بازداشت ابوغیث که بیش از یک دهه بعد از حوادث 11 سپتامبر رخ داد، با ایران تبانی کرده‌اند.

  وکلای ابوغیث قصد دارند رفتار دولت آمریکا در زمینه «جنگ علیه تروریسم» را به چالش بکشند. دادستان‌ها از اظهار نظر درباره درخواست برای مختومه کردن پرونده خودداری کرده‌اند. آنها سه هفته فرصت دارند تا به این درخواست پاسخ دهند و سپس قاضی دو هفته فرصت خواهد داشت تا تاریخی را برای تصمیم‌گیری با برگزاری جلسه استماع درباره مسایل مطرح شده اعلام کند.

  بنا بر گزارش، “نیواستریت تایمز” ابوغیث 47 ساله در اواخر فوریه توسط ماموران آمریکایی در اردن دستگیر و به نیویورک منتقل شد. در تاریخ اول مارس علیه وی به اتهام توطئه برای کشتار مردم آمریکا اعلام جرم شد. این کار با تقبیح جمهوری‌خواهان برجسته‌ای روبرو شد که گفتند با ابوغیث باید به عنوان مبارز دشمن نگاه و به گوانتانامو منتقل می‌شد. با این حال گروه‌های حقوق بشری از تصمیم اوباما برای دنبال کردن محاکمه غیرنظامی استقبال کردند.

  این تبعه کویتی به دلیل اظهاراتی که در کنار بن لادن و ایمان الظواهری پس از حملات 11 سپتامبر داشت، شناخته شده است. وی در یکی از سخنرانی‌هایش از حملات 11 سپتامبر دفاع کرد و به آمریکایی‌ها هشدار داد که « طوفان‌ها متوقف نمی‌شوند، به ویژه طوفان هواپیماها».

  در درخواستی که روز جمعه در دادگاه منهتن ارایه شد، رفع اتهامات در رابطه با توطئه برای کشتار شهروندان آمریکایی درخواست شده است و می‌گوید که ابوغیث در پرواز ازدن به نیویورک تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفته است.

  در این دادخواست با طرح ادعای حضور ابوغیث در ایران آمده است که این سخنگوی پیشین القاعده ممکن بود زودتر محاکمه شود اگر آمریکا می‌توانست در سال های بعد از حوادث 11 سپتامبر توافقی برای انتقال مظنونین القاعده از ایران به دست آورد.

  این گزارش مدعی است که ابوغیث اواخر سال 2002 افغانستان را به قصد ایران ترک کرد و تا زمان سفرش به ترکیه در اوایل 2013 در آنجا به سر برد.

  وکلای وی می گویند که آمریکا همیشه از محل نگهداری ابوغیث مطللع بوده است و به دنبال افشای تمامی اسناد رسمی در رابطه با آنچه تماس ها با ایران خوانده شده است برای توضیح تاخیر بیش از 11 سال در دستگیری وی هستند.

  آنها می گویند که شانس ابوغیث برای محاکمه منصفانه به دلیل کشته شدن شاهدین احتمالی در حملات پهپادهای آمریکایی و نیز کشته شدن دیگر مقامات القاعده از جمله خود بن لادن با دشواری‌هایی روبرو شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.