• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » سکونت در مریخ؟!
  کد خبر : 1832111

  سکونت در مریخ؟!

  ناسا پس از تشکیل گروه جدید تحقیقاتی خود در ماه ژانویه و تعیین اهداف ماموریت این گروه، به طراحی و تجهیز، Rover، کاوشگر جدید خود پرداخته و درصدد است این کاوشگر را در سال 2020 روانه سیاره سرخ کند.

  سکونت در مریخ؟!Reviewed by Farnaz on Jul 20Rating:

  مریخ

  همواره فرود انسان بر سطح مریخ یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های فضانوردان بوده است. اگر در سال 1969 از افرادی که شاهد فرود آپولو 11 در ماه بودند، این سوال پرسیده می‌شد که چقدر طول می‌کشد تا انسان بر سطح مریخ فرود بیاید، بدون شک به دهه 2030 اشاره نمی‌کردند. بدین منظور، ناسا پس از تشکیل گروه جدید تحقیقاتی خود در ماه ژانویه و تعیین اهداف ماموریت این گروه، به طراحی و تجهیز، Rover، کاوشگر جدید خود پرداخته و درصدد است این کاوشگر را در سال 2020 روانه سیاره سرخ کند.

   کاوشگر

  این کاوشگر جدید در مقایسه با Curiosity، آخرین کاوشگری که به چهارمین سیاره منظومه شمسی فرستاده شده و حدود یک سال بدون کوچکترین مشکلی به جمع‌آوری اطلاعات پرداخته است، تنها از نظر ظرفیت بار، تجهیزات و نوع ماموریت متفاوت است. بر اساس نظریات دانشمندان ناسا، این کاوشگر با استفاده از تجهیزات خود به تجزیه و تحلیل منطقه فرود، از نظر کانی‌شناسی و شیمیایی در مقیاس میکروسکوپی و تعیین علایم زیستی می‌پردازد. به عبارت دیگر، این کاوشگر تاریخچه این سیاره را از آغاز تا کنون از نظر احتمال وجود شرایط آب و هوایی مناسب برای زندگی بررسی می‌کند. شایان ذکر است که حتی کشف باکتری‌های فسیل شده در این سیاره، بیانگر قابل سکونت بودن سیاره سرخ برای انسان نیست. اگرچه مهاجرت و سکونت در دیگر سیارات تاکنون به صورت رسمی مطرح نشده است، اما با توجه به شیوه نامناسب زندگی در زمین، وجود سیاره دوم برای حفظ گونه‌های زیستی امری ضروری است. “جک ماسترد” (Jack Mustard)، مدیر گروه تحقیقاتی جدید ناسا و استاد زمین‌شناسی دانشگاه براون (Brown)، اظهار داشت: “اگرچه بررسی نتایج کاوشگر Curiosity، از احتمال وجود موجودات مریخی در گذشته خبر می‌دهد، اما ما با این پیش‌فرض تحقیقات خود را ادامه نمی‌دهیم و خودمان به کشف نشانه‌های حیات می‌پردازیم”. به اعتقاد وی، نتایج حاصل از این تحقیق، پیشرفت چشمگیری در درک شرایط حیات اولیه بر روی کره زمین و احتمال وجود زندگی خارج از جو زمین به شمار می‌رود. “جیم گرین” (Jim Green)، مدیر بخش سیاره‌شناسی سازمان ناسا، با ذکر این مطلب که این تحقیق امکان بررسی مشکلات اساسی سکونت و زندگی در دیگر سیارات منظومه شمسی را فراهم می‌کند، افزود: “نتایج حاصل از این تحقیق، کمک شایانی به پیشرفت علم سیاره‌شناسی می‌کند”.

   کاوشگر

   

  منبع: 1کار
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.