• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » شناسایی یک گروه‌خونی نادر در قزوین
  کد خبر : 1831860

  شناسایی یک گروه‌خونی نادر در قزوین

  شناسایی یک گروه‌خونی نادر در قزوین Reviewed by Farnaz on Jul 17Rating: مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: برای نخستین بار در کشور یک گروه‌خونی نادر در قزوین شناسایی شده است. علی‌اکبر کیانی در خصوص شناسایی یک گروه خونی در استان قزوین اظهار داشت: مدتی پیش گزارشی از بیمارستان بوعلی شهر قزوین در خصوص مراجعه…

  شناسایی یک گروه‌خونی نادر در قزوین Reviewed by Farnaz on Jul 17Rating:

  iranvij_0944871190مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: برای نخستین بار در کشور یک گروه‌خونی نادر در قزوین شناسایی شده است.

  علی‌اکبر کیانی در خصوص شناسایی یک گروه خونی در استان قزوین اظهار داشت: مدتی پیش گزارشی از بیمارستان بوعلی شهر قزوین در خصوص مراجعه فردی بیمار با وضعیت بحرانی به سازمان انتقال خون رسید.

  وی با بیان اینکه تزریق گروه خونی A- به این بیمار نتیجه‌ای نداده است، افزود: نمونه‌گیری از خون این بیمار از سوی اداره کل انتقال خون قزوین انجام و به آزمایشگاه تهران فرستاده شد.

  مدیرکل انتقال خون استان قزوین بیان کرد: بعد از انجام آزمایش‌های مورد نیاز از این گروه خونی مشخص شد که هیچ نوع آنتی‌ژن‌های گروه RH در خون این فرد یافت نمی‌شود.

  کیانی ادامه داد: گروه‌خونی این فرد برای نخستین بار در کشور شناسایی شده است و جزو نادرترین گروه خونی محسوب می‌شود.

  وی اضافه کرد: یکی از برادران این بیمار دارای گروه خونی یکسان با وی است که این نتیجه با انجام نمونه‌گیری از اعضای خانواده بیمار مشخص شد.

  مدیرکل انتقال خون استان قزوین اضافه کرد: فرد یاد شده به دلیل تغییر اندازه طحال در شرایط بحرانی نیاز به عمل جراحی پیدا کرده و با افت هموگلوبین تا سطح خیلی پایین رو به رو شده بود.

  کیانی ادامه داد: هموگلوبین این بیمار سرانجام با دریافت سه نوبت خون از برادر وی به 10 رسید که این عمل با درخواست پزشک معالج انجام شد.

  این مسئول خاطرنشان کرد: فرد یاد شده برای عمل جراحی طحال‌برداری به تهران منتقل شده است.

  مدیرکل انتقال خون قزوین وضعیت عمومی این بیمار را در حال حاضر مساعد اعلام کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.