• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » نانوایی‌هایی که سرطان را به مردم هدیه می‌کنند ‌
  کد خبر : 1831836

  نانوایی‌هایی که سرطان را به مردم هدیه می‌کنند ‌

  وی ادامه داد: بلانکیت یا جوهرقند با نام شیمیایی Na2S2O4‌ ماده‌ای برای رنگ دادن نبات و قند است که استفاده از آن در خمیر نان زمینه‌ساز سرطان‌های گوارشی و دیابت است.

  نانوایی‌هایی که سرطان را به مردم هدیه می‌کنند ‌ Reviewed by Farnaz on Jul 17Rating:

  iranvij_6425326056رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبدانان گفت: برخی از نانوایی‌های این شهرستان از ماده‌ای به نام “بلانکیت” در خمیر نان استفاده می‌کنند که زمینه ساز سرطان‌های گوارشی و دیابت است.

  به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مازیار طهماسبی در جلسه شواری سلامت این شهرستان، به استفاده برخی نانوایی‌های سطح شهر از افزودنی‌های غیر مجاز اشاره کرد و افزود: برخی نانوایی‌ها برای کش آمدن و رنگ جلاء نان، از ماده “بلانکیت” یا جوهر قند استفاده می‌کنند که ماده‌ای غیرمجاز و دارای تبعات جبران ناپذیری است.

  وی ادامه داد: بلانکیت یا جوهرقند با نام شیمیایی Na2S2O4‌ ماده‌ای برای رنگ دادن نبات و قند است که استفاده از آن در خمیر نان زمینه‌ساز سرطان‌های گوارشی و دیابت است.

  رییس شبکه بهداشت و درمان آبدانان با بیان اینکه این ماده در اثر حرارت، گاز So2 را تولید می‌کند که برای سلامت افراد به شدت مضر و استفاده از آن در برخی نانوایی‌ها بازی کردن با سلامت مردم است.

  طهماسبی با اشاره به نبود دستگاه مناسب در سطح شهرستان و استان که وجود این ماده در خمیر نان را اثبات کند، یادآور شد: طبق گزارشات رسیده، تعداد 5 نانوایی در سطح آبدانان از این ماده استفاده می‌کنند و موجب نارضایتی مردم شده است که برخورد جدی مسوولین و جلوگیری از فزونی استفاده از این ماده در نانوایی‌ها را می‌طلبد.

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آبدانان نیز گفت: تاکنون فقط یک گزارش تخلف به این اداره رسیده که پس از بازدید و اثبات استفاده از این ماده در خمیر نان، نانوایی متخلف پملب شده است.

  محمدرضا تمری با بیان اینکه این پنج نانوایی جزء نانوایی‌های پر مشتری شهر هستند، گفت: این اداره آمادگی لازم جهت بازدید و برخورد با متخلفان را دارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.