• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » خوشحالی فعالان گردشگری مصر از رفتن مرسی
  کد خبر : 1831803

  خوشحالی فعالان گردشگری مصر از رفتن مرسی

  خوشحالی فعالان گردشگری مصر از رفتن مرسی Reviewed by Farnaz on Jul 17Rating: رویترز در گزارشی با عنوان “فعالان بخش گردشگری مصر از رفتن مرسی خوشحال هستند” به بررسی وضعیت بخش توریسم مصر در شرایط فعلی پرداخت.  به گزارش “ایران دیپلماتیک”، به نوشته رویترز، موزه بزرگ مصر در قاهره دیگر شاهد حضور تعداد زیادی از…

  خوشحالی فعالان گردشگری مصر از رفتن مرسی Reviewed by Farnaz on Jul 17Rating:

  iranvij_6346255784رویترز در گزارشی با عنوان “فعالان بخش گردشگری مصر از رفتن مرسی خوشحال هستند” به بررسی وضعیت بخش توریسم مصر در شرایط فعلی پرداخت.
   
  به گزارش “ایران دیپلماتیک”، به نوشته رویترز، موزه بزرگ مصر در قاهره دیگر شاهد حضور تعداد زیادی از گردشگران نیست و تعداد مومیایی های موجود در این موزه از تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان بیشتر هستند.
   
  موزه بزرگ قاهره در روزهای عادی میزبان صدها توریست بود افرادی که تلاش می کردند با عبور از شلوغی و ازدحام، نگاهی به مومیایی های سه هزار ساله بیاندازند اما هم اکنون دیگر اینگونه نیست و توریست های کم تعداد به راحتی از آثار باستانی عکس می گیرند.
   
  یک توریست زن آمریکایی در مصر هم گفت: برخی از اتاق های موزه بزرگ قاهره کاملا از توریست ها خالی بودند و تنها نظامیان در آنها قدم می زدند.
   
   این توریست آمریکایی تاکید می کند به والدینم درباره سفر به مصر اطلاع ندادم زیرا آنها نگران می شدند و از سفر به مصر می ترسیدند.
   
  همچنین اهرام سه گانه در منطقه جیزه در نزدیکی قاهره نیز میزبان تعداد ملموسی از توریست های خارجی نیست.
   
  بازدیدکنندگان از آثار باستانی قاهره به شدت کم تعداد هستند اما تعداد آنها نسبت به هفته های قبل یعنی هنگامی که محمد مرسی به دست ارتش برکنار شد و خیابان های قاهره شاهد ناآرامی های گسترده ای بود؛ کمی بیشتر شده است.
   
  تعداد کم توریست های خارجی باعث شده تا زندگی میلیون ها مصری که از راه درآمدهای گردشگری امرار معاش می کردند؛ بسیار سخت شده است.
   
  با این حال افرادی که در بخش گردشگری مصر فعالیت می کنند امید دارند وضعیت سفر گردشگران به کشورشان بهتر شود به همین دلیل آنها از رفتن مرسی خوشحال هستند.
   
  آنها معتقد هستند ادامه حکمرانی مرسی و اخوان، گردشگری مصر را نابود می کرد.
   
  محمد خضیر مالک یک فروشگاه عطر در اطراف اهرام سه گانه در نزدیکی قاهره، یکی از معدود مغازه هایی است که هنوز تعطیل نشده اند؛ می گوید: من از رفتن مرسی بسیار خرسند هستم گرچه تجارت ما فاجعه ای به این بدی تاکنون ندیده بود.
   
  وی افزود: در دوره حکومت مرسی، قیمت ها به شدت افزایش پیدا کردند خشونت ها زیاد شدند و گردشگران خارجی تنها به گردشگاه ها می آیند و همان جا می مانند و به اینجا (منطقه اهرام) نمی آیند. خواهان دموکراسی هستیم که به توریسم کمک کند.
   
  بخش گردشگری بیش از یک دهم تولید اقتصادی مصر را در اختیار خود دارد.
   
  در سال 2010 یعنی یک سال قبل از سقوط حسنی مبارک رئیس جمهور وقت مصر، تعداد گردشگران خارجی به 14.7 میلیون نفر رسیده بود که درآمد 12.5 میلیارد دلاری را به دنبال داشت اما این رقم ها بعد از انقلاب 2011 و سقوط مبارک، کاهش یافتند.
   
  دولت مرسی در دسامبر گذشته عوارض خرید و فروش مشروبات الکلی را افزایش داده بود اما با اعتراضات فعالان بخش گردشگری، از این تصمیم خود عقب نشینی کرد.
   
  همچنین انتصاب یک عضو گروه افراط گرای “جماعت اسلامی” در سمت استاندار منطقه توریستی “الاقصر”  علامت سؤال های زیادی را به دنبال داشت و اعتراضات و انتقادات گسترده ای را به وجود آورد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.