• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » احمدی‌نژاد: اگر اجازه می دادند ما تمام ثروت کشور را به سهام عدالت تبدیل و بین مردم توزیع می‌کردیم
  کد خبر : 1831636

  احمدی‌نژاد: اگر اجازه می دادند ما تمام ثروت کشور را به سهام عدالت تبدیل و بین مردم توزیع می‌کردیم

  احمدی‌نژاد از دیگر وظایف حکومت را توزیع عادلانه بیت‌المال در بین آحاد مردم عنوان کرد و گفت: حضرت علی (ع) بیت‌المال را بدون توجه به مراتب اجتماعی، عنوان‌ها و جایگاه‌ها در بین آحاد مردم مساوی توزیع می‌کرد و اجازه نمی‌داد که کسی به بیت‌المال دست‌اندازی داشته باشد.

  احمدی‌نژاد: اگر اجازه می دادند ما تمام ثروت کشور را به سهام عدالت تبدیل و بین مردم توزیع می‌کردیم Reviewed by Farnaz on Jul 17Rating:

  محمود احمدی‌نژاد – رییس‌جمهور – در مراسم شصتمین سال تاسیس سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: مهم‌ترین ماموریت یک حکومت، اجرای عدالت است.

   

  به گزارش ایسنا، احمدی‌نژاد با ابراز خرسندی از حضور در این جمع گفت: مهم‌ترین ماموریت یک حکومت، اجرای عدالت است و حکومت وظیفه دارد که ساز و کارها را به گونه‌ای فراهم کند که آحاد مردم از فرصت‌ها و ثروت عمومی بهره ببرند و همه بتوانند زندگی عزتمند، شرافتمند و سرشار از آرامش و رفاه داشته باشند.

   

  وی با بیان این‌که از مهم‌ترین ماموریت‌های یک حکومت در راستای استقرار عدالت، توزیع عادلانه‌ ثروت است، گفت: معمولا سازوکارها وقتی با برخی خودخواهی‌ها و زیاده‌خواهی‌ها عجین می‌شود فاصله در جامعه زیاد می‌شود و برخی از محرومیت‌ها در جامعه ایجاد می‌شود.

   

  رییس‌جمهور با تاکید بر این‌که مسوولیت حکومت، بازتوزیع مکرر ثروت در جامعه و جلوگیری از تجمع ثروت و ایجاد دره‌های فقر است، اظهار کرد: عدالت حقیقی در زمان استقرار عدالت جهانی و انسان کامل محقق می‌شود اما ما نیز در وسع خودمان باید در این راه تلاش کنیم.

   

  وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: اگر اجازه داده می‌شد و برخی از موانع وجود نداشت ما تمام ثروت کشور را به سهام عدالت تبدیل می‌کردیم و بین مردم توزیع می‌کردیم.

   

  احمدی‌نژاد از دیگر وظایف حکومت را توزیع عادلانه بیت‌المال در بین آحاد مردم عنوان کرد و گفت: حضرت علی (ع) بیت‌المال را بدون توجه به مراتب اجتماعی، عنوان‌ها و جایگاه‌ها در بین آحاد مردم مساوی توزیع می‌کرد و اجازه نمی‌داد که کسی به بیت‌المال دست‌اندازی داشته باشد.

   

  رییس‌جمهور افزود: بعضی اوقات به بهانه‌ی مدیریت و هم‌چنین سازماندهی امور، ساز و کارهایی را حاکم می‌کنیم که عده‌ای بیشتر برخوردار می‌شوند و عده‌ای کمتر و این نادرست است و امیدوارم به زودی زود به جایی برسیم که تمام بیت‌المال و درآمد نفت و دولت منهای آن موقعی که به امنیت ملی برمی‌گردد و یا کارویژه‌هایی که جز دولت نمی‌تواند انجام دهد، بقیه درآمد به صورت مساوی بین همه‌ مردم توزیع شود. البته کسی که تلاش بیشتری می‌کند معادل آن نیز درآمد بیشتری داشته باشد.

   

  وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در تامین اجتماعی گفت: از آرزوهای من بوده و هست که سازمان تامین اجتماعی به جایی برسد که بازنشستگان و کارآزمودگان در حد مناسب تامین شوند.

   

  احمدی‌نژاد با بیان این‌که در این زمینه کارهایی انجام شده و ما نیز در حد مقدور به سازمان تامین اجتماعی در این راستا کمک کرده‌ایم گفت: البته مراکز تصمیم‌گیری متعدد هستند و گاهی اوقات بدهی‌هایی بر دوش این سازمان قرارداده می‌شود که حق این سازمان نیست و سازمان در برابر آن تعهدی ندارد و ما امیدواریم این نوع تصمیم‌گیری‌ها متوقف شود.

   

  رییس‌جمهور گفت: تا روزی که هستیم هر موقع آقای عباسی و آقای مرتضوی در این ارتباط از ما کمکی بخواهند از هرکجا که بتوانیم به سازمان کمک خواهیم کرد

   

  احمدی‌نژاد با اشاره به ارایه لوح تقدیر به وی در این مراسم گفت: لوح تقدیر را باید به کسی بدهیم که با درآمد کم یک خانواده را اداره می‌کنند. کسانی که با 700 تومان یک خانواده را اداره می‌کنند.

   

  وی با اشاره به اهمیت حقوق بازنشستگان گفت: دولتطی این هشت سال کارهای بزرگی انجام داد ولی خدا شاهد است که هیچ‌کدام از این کارها برای من به عنوان خادم شما آن‌قدر مهم و عزیز نیست که یک کار کوچک که در راستای خدمت به کارگران و بازنشستگان انجام داده‌ایم؛ کسانی که صدایشان به جایی نمی‌رسد و این کارها برای من مهم‌تر و بزرگ‌تر از کارهای دیگر است.

   

  رییس‌جمهور خطاب به حاضران در این جلسه گفت: بنده به عنوان کوچک ملت ایران هرکجا باشم در همان مسیر قبلی فریاد شما، زبان شما و نوکر شما خواهم بود.

   

  در این مراسم که علاوه بر رییس‌جمهور، وزیر بهداشت، وزیر کار رفاه و تامین اجتماعی، سعید مرتضوی، رییس سازمان تامین اجتماعی و هم‌چنین رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری حضور داشتند، از سوی کارکنان سازمان تامین اجتماعی و هم‌چنین تشکل‌های کارگری به احمدی‌نژاد لوح‌های تقدیری اهدا شد.

   

  هم‌چنین در این مراسم با حضور احمدی‌نژاد از پنج ماده اولیه دارویی که در ارتباط با مبارزه با سرطان، ام‌اس، بیماری‌های قلبی و … استفاده می‌شود رونمایی شد.

   

  پیش از صحبت‌های احمدی‌نژاد، سعید مرتضوی، رییس سازمان تامین اجتماعی و هم‌چینن خلیلی عراقی، نماینده کارفرمایان و هم‌چنین زرگر، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین به ایراد سخنرانی پرداختند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.