• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » تاکید دوباره‌ شمقدری بر تعطیلی دائم خانه سینما
  کد خبر : 1831582

  تاکید دوباره‌ شمقدری بر تعطیلی دائم خانه سینما

  جواد شمقدری با بیان اینکه طبق ضوابط و مقررات قانونی، خانه‌ی سینما تعطیل دائم شد،‌ادامه داد: این تعطیلی تا این لحظه به قوت خودش باقی است، به معنای این است که تشکیلاتی به نام خانه‌ی سینما نداریم.

  تاکید دوباره‌ شمقدری بر تعطیلی دائم خانه سینما Reviewed by Farnaz on Jul 16Rating:

  iranvij_1245573044جواد شمقدری با بیان اینکه طبق ضوابط و مقررات قانونی، خانه‌ی سینما تعطیل دائم شد،‌ادامه داد: این تعطیلی تا این لحظه به قوت خودش باقی است، به معنای این است که تشکیلاتی به نام خانه‌ی سینما نداریم.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، رییس سازمان سینمایی در ابتدای نشست رسانه‌ای که 25 تیر ماه در محل وزارت ارشاد برگزار شد،گفت: علاقه‌مند بودم، آخرین نشست‌ام به عنوان رئیس سازمان سینمایی درباره سینمای ایران و نیازهای آن باشد اما به اجبار این نشست گذاشته شد تا درباره‌ی خانه‌ی‌ سینما صحبت کنیم و به دیگر حوزه‌ها ورود نخواهیم کرد.

  وی مباحثش را در چهار مرحله برشمرد و افزود: 1. مسائلی که منجر به انحلال شد 2.بحث تدوین اساسنامه توسط هیأت هفت نفره تا پایان کار هیأت 3. جلسه‌ی روز 13تیرماه در حضور رئیس جمهور و ادامه‌ی آن تا 17 تیرماه و 4. 17تیرماه که منجر به انتخابات گروه جدید شد.

  شمقدری با تاکید دوباره بر تعطیلی دائم خانه سینما تا این لحظه،یادآور شد: هیأت هفت نفره‌ای برای اصلاح اساسنامه شکل گرفت و بعد هم جلسه‌ای با رئیس جمهور داشتیم و قرار شد هیأتی برای پیگیری تشکیل شود که هیأت بازگشایی خانه سینما کارش را آغاز کرد.

  رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: اما دوستان (خانه سینمایی‌ها) این هیات را زیر سوال بردند و همکاری نکردند، در حالی که به تفاهم‌نامه هشت بندی منجر شد که از یک طرف باید محسن علی‌اکبری و از طرف دیگر باید فرهاد توحیدی آن را امضا می‌کردند که انجام نشد.

  شمقدری مرحله‌ی بعدی را جلسه با رئیس جمهور برشمرد و گفت: در این جلسه شرط و شروط‌هایی مطرح شد و همه را پذیرفتیم بنابراین قرار شد، متعاقب آن توافقات طی متنی به نظر و تأیید آقای احمدی‌نژاد برسد و در ادامه به خانه‌ی سینما ابلاغ شود که آن نامه‌ی هشت بندی ابلاغ شد و زمان دو هفته‌ای تعریف شد که منجر به بازگشایی می‌شد اما در همان 48 ساعت اول مشخص شد که برخلاف آن عمل می‌کند.

  وی افزود: در 17 تیرماه نامه‌ای به آقای احمدی‌نژاد فرستادم، مبنی بر اینکه این‌ها تفاهمات را زیر پا گذاشتند و به آن پایبند نیستند خصوصا بند هشت آن مبنی بر برپایی مجمع عمومی زیر نظر نماینده ارشاد بنابراین 19 تیر صنوف قانونی مجمع عمومی تشکیل داد و هیأت مدیره جدید انتخاب شدند.

  رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه انتخاب 19 تیر ماه مورد تأیید قرار گرفت، اظهار کرد: دوستان مجمع عمومی 19 تیر ماه از ما خواستند خانه‌ی سینما باز شود که این را به اطلاع رئیس جمهور رساندیم و قرار شد این حق که در اختیار وزارت ارشاد است به هیأت مدیره‌ی جدید واگذار شود و روز گذشته طی صورت جلسه‌ای خانه‌ی سینما باز شد و اموال آن به هیأت سه نفره‌ی نظارت واگذار شد تا در اولین فرصت به هیأت مدیره‌ی جدید و قانونی تحویل داده شود.

  شمقدری ادامه داد: برای اینکه طرفین سرخود وارد ساختمان خانه‌ی سینما نشوند، وزارت ارشاد آنجا را پلمپ کرد. قرار بود صبح امروز آنجا تحویل هیأت مدیره‌ی جدید شود که در نهایت منجر به تجمع سینماگران شد بنابراین خواستیم این تحویل لغو شود.

  رییس سازمان سینمایی به صحبت‌هایی با معاون اجتماعی ناجا اشاره کرد و گفت: با آقای منتظرالمهدی به نمایندگی از نیروی انتظامی گفتگو کردیم و قرار شد، دوستانی که امروز تجمع کرده بودند، متفرق شوند و استقرار به 48 ساعت بعد موکول شود و در این 48 ساعت دوستان نظراتشان را ارائه کنند و با هیأت مدیره‌ی جدید به گفتگو بنشینند که هیأت نظارت ما هم حضور خواهد داشت و اگر لازم هم شد نماینده‌ی ناجا باشد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.