• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اقتصادی » واگذاری نمایشگاه به صدا و سیما، ترکیه و دوبی را خوشحال می کند
  کد خبر : 1831503

  سخنگوی شرکت نمایشگاه بین المللی تهران :

  واگذاری نمایشگاه به صدا و سیما، ترکیه و دوبی را خوشحال می کند

  واقعا تشخیص اینکه نمایشگاه تولید ملی را شکوفا کرده و مبادلات اقتصادی با دنیا را توسعه می دهد این قدر سخت است که آقایان به راحتی از واگذاری آن به صدا و سیما خبر می‌دهند؟

  واگذاری نمایشگاه به صدا و سیما، ترکیه و دوبی را خوشحال می کندReviewed by Farnaz on Jul 16Rating:

  بحث واگذاری زمین نمایشگاه بین المللی تهران به سازمان صدا و سیما در روزهای اخیر واکنش های بسیاری در پی داشته تا جایی که مدیران این مجموعه تهدید به استعفای دسته جمعی کرده اند. آنان از این که به جای تقدیر و حمایت و تخصیص بودجه بیشتر به سبب برگزاری نمایشگاه های پیاپی تخصصی و تمهید نمایشگاهی با حضور بیش از 50 کشور در پاییز امسال و منظور مقابله عملی با تحریم ها، با خبر واگذاری این مجموعه عظیم وملی با مرغوب ترین زمین ها به سازمان صدا وسیما مواجه شده اند ناخرسندند.

  نمایشگاه بین المللی تهران

  حمیدرضا آملی مدیر امور نمایشگاه های داخلی وسخنگوی شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی تهران در زمره این مدیران است و در مقام سخنگوی آنان تاسف و شگفت زدگی خود را پنهان نمی کند و در گفت و گو با عصر ایران با اشاره به اینکه این نمایشگاه از سال 1348 فعال بوده و واگذاری زمین‌های آن سدی محکم در توسعه صنعت نمایشگاه کشور خواهد بود ، می گوید: این تصمیم در شرایطی گرفته شده  که با وجود اعمال تحریم های  متعدد 30 درصد افزایش برگزاری داریم و به همین دلیل انتظار داشتیم که دولت از صنعت نمایشگاه داری حمایت کند، نه اینکه با این  گونه تصمیم گیری ها، چوب لای چرخ آن بگذارد.

  وی گفت:این واگذاری در حالی بود که ما منتظر تخصیص بودجه برای توسعه نمایشگاه بودیم نه تصمیم به واگذاری زمین آن .

  آملی در ادامه سخنانش اظهار داشت: کشور و اقتصادی که تحت تحریم است به طور طبیعی در صادارت با مشکلات جدی رو به رو می شود اما برگزاری نمایشگاه‌ها این امکان را فراهم کرد تا صادرات ایران همچون دوران عادی رونق داشته باشد و دقیقا به همین دلیل است که تصمیم دولت تعجب همه را موجب شده است و این سؤال به وجود آمده است که چطور به این تصمیم رسیده‌اند که مجموعه نمایشگاه را در اختیار دستگاهی غیرمرتبط بدهند.

  سخنگوی شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی تهران با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی تجارت سازمان همکاری‌های کشورهای اسلامی در آبان ماه سال جاری اظهار داشت: این اتفاق می‌تواند دست آورد مهمی باشد چرا که 57 کشور قرار است در آن شرکت کنند. حال این نگرانی به وجود آمده است که کشورهایی که برای حضور در چهاردهمین نمایشگاه کشورهای اسلامی دعوت شده‌اند، چه واکنشی به این موضوع نشان خواهند داد.

  او همچنین با اشاره به رقبای منطقه ای گفت: کشورهایی چون ترکیه و امارات (دوبی) رقبای سرسخت ما در بحث نمایشگاه هستند و در تلاش اند تا از ما جلو بیفتند. تصور اینکه رفتار اشتباه دولت آن‌ها را تا چه میزان خوشحال و امیدوار کرده است، چندان دشوار نیست. کاش قبل از اینکه حرفی بزنیم یا تصمیمی بگیریم، کمی به تبعات آن هم فکر کنیم تا بلکه کشور را به راحتی با هزینه‌هایی گزاف مواجه نکرده باشیم. واقعا تشخیص اینکه نمایشگاه تولید ملی را شکوفا کرده و مبادلات اقتصادی با دنیا را توسعه می دهد این قدر سخت است که آقایان به راحتی از واگذاری آن به صدا و سیمایی خبر می‌دهند که باید در پی ارتقای کیفی باشد و نه سخت افزاری؟

  مدیر نمایشگاه های داخلی شرکت نمایشگاه بین المللی ادامه داد: بهتر است به این سؤال پاسخ بدهند که بزرگ‌تر شدن محل صدا و سیما چه تاثیری در روند کیفی آن و همچنین جذب مخاطب خواهد داشت. کدام صنعتگر، کدام تولید کننده از این مساله استقبال می‌کند؟

  آملی تصریح کرد: در 4 سال اخیر مقام معظم رهبری نام و عنوان سال‌ها را به نوعی مرتبط با اقتصاد انتخاب کرده‌اند تا مشخص شود   دغدغه اصلی مدیریت ما چه باید باشد. بر این اساس آیا نباید پرسید در چنین وضعیتی وارد کردن شوک به صنعت نمایشگاه چه توجیهی دارد، آن هم در شرایطی که آرزوی عمومی این است که درهای چاه های نفت بسته و کشور با درآمدهای صادرات اداره شود.

  سخنگوی شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی تهران همچنین با اشاره به خبر تهدید به استعفای دسته جمعی مدیران نمایشگاه اظهار داشت: چنانچه قرار باشد صنعت نمایشگاهی کشور با حذف سایت ملی دچار آسیب های جدی و جبران ناپذیر شود قطعا نمی توانیم شاهد وارد آمدن چنین خسارت بزرگی به منافع ملی کشور باشیم و در چنین شرایطی فضا را برای ادامه کار مناسب نمی بینیم اما در عین حال اطمینان داریم این مصوبه باطل خواهد شد و شرکت نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران همچنان به فعالیت های حیاتی خود در زمینه های متنوع اقتصادی ادامه خواهد داد.

  منبع: عصر ایران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.