• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار سینمای جهان » بازگشت زوج آشنا بعد از 9 سال
  کد خبر : 1831109

  بازگشت زوج آشنا بعد از 9 سال

  آخرين باري که سلين (جولي دلپي) و جسي (اتان هاوک) را در کنار هم روي پرده ديديم، سال 2004 در فيلم «پيش از غروب» بود که در آن در پاريس بودند. اين فيلم دنباله اي بر فيلم قبلي ريچارد لينکلتر يعني پيش از طلوع بود که در آن سلين و جسي براي اولين بار يکديگر را در وين ملاقات مي کردند. سکانس پاياني «پيش از غروب» که 9 سال پس از «پيش از طلوع» ساخته شد، از عاطفي ترين سکانس هاي پاياني تاريخ سينماست.

  بازگشت زوج آشنا بعد از 9 سالReviewed by Farnaz on Jul 15Rating:

  اکنون يعني 9 سال پس از پيش از غروب کارگردان سرنوشت کاراکترهايش را در فيلم پيش از نيمه شب دنبال مي کند. در اين فيلم جديد سلين و جسي را مي بينيم که پس از 18 سال بودن در کنار هم و داشتن يک زندگي پرثمر مشترک حال در پاريس زندگي مي کنند و صاحب دو دختر دوقلو هستند. فيلم از جايي شروع مي شود که خانواده در تعطيلات در يونان به سر مي برند و جسي تبديل به يک رمان نويس حرفه اي شده و سلين هم يک فعال محيط زيست است که به تازگي يکي از طرح هايش وتو شده و درحال فکر کردن براي ايجاد تغييراتي در زندگي حرفه اي خود است.

  iranvij_2989347573

  در فضايي آرام

  نيمه اول فيلم در فضايي آرام و مديترانه اي مي گذرد و روي ميز غذاي آنها سالادهاي خوش آب و رنگ يوناني به چشم مي خورد و کاراکترها مرتب درباره خودشان و داشته و نداشته هايشان حرف مي زنند. البته لينکلتر کلاً کارگردان پرحرفي است و هيچ وقت اجازه نمي دهد دهان کاراکترهايش به مدت طولاني بسته بماند. اما اين بار او مخاطب را خيلي عصبي نمي کند و در فيلم خود که به سبک فيلم هاي مسافرتي و وودي آلن ساخته شده، اجازه مي دهد مخاطب کمي فرصت آرامش داشته باشد.درست از  ابتداي فيلم با نکات ريزي درباره اين زوج آشنا مي شويم. مثلاً متوجه مي شويم جسي همسر سابق خود را رها کرده و از او جدا شده تا بتواند با سلين زندگي کند.نتيجه و حاصل ازدواج قبلي او پسري به اسم هانک است که حالا در سنين نوجواني به سر مي برد و در شيکاگو زندگي مي کند البته از آنجا متوجه اين مسايل مي شويم که هانک در بخشي از سفر جسي و سلين يعني در همان ابتداي فيلم که آنها در فرودگاه کالاماتا هستند، براي خداحافظي به آنها مي پيوندند. جسي هر چند زخم زبان ها وگوشه کنايه هاي سلين را بابت زندگي گذشته اش دريافت مي کند اما واقعيت اين است که فداکاري زيادي به خرج داده تا بتواند از آمريکا به اروپا مهاجرت کرده و با سلين تشکيل زندگي بدهد. او با اين حال تلاش خود را مي کند تا پدر بهتري باشد. اما خب همين باعث رنجش خاطر سلين مي شود.

  بي نياز از توضيح

  هاوک و دلپي که هر دو در نگارش متن فيلمنامه کمک کرده اند، هيچ يک در هيچ کدام از فيلم هاي ديگرشان نتوانسته اند در کنار هم بازي هايشان تا اين حد که در سه فيلم مشترک خود با يکديگر راحت کرده اند، راحت و روان بازي کنند.در پيش از نيمه شب، مثل دو فيلم قبلي مشترک آنها بهترين سکانس ها طولاني هستند، اما در اين فيلم بر خلاف فيلم هاي قبلي ديالوگ ها کوتاه تر است علت آن نيز اين است که جسي و سلين حالا يکديگر را خوب مي شناسند و نياز به توضيحات اضافه براي درونيات خود ندارند.آنها به عنوان يک هديه از طرف دوستان، اين فرصت را مي يابند تايک شب فقط خودشان، فارغ از ديگران و هياهوها در کنار يکديگر باشند و قدم زنان تا يک روستا از نزديک محل اقامتشان بروند و غروب آفتاب را تماشا کنند. اين سکانس تاکيدي بر ادامه داستان پس از داستان پس از غروب است.

  تکرار يک سوال

  پيش از نيمه شب بازگو مي کند که چگونه اين زوج پس از سال ها زندگي در کنار هم به نقاط ضعف و ترس هاي يکديگر واقف شده اند و همين باعث مي شود بتوانند توپخانه اي را عليه يکديگر راه بيندازند و دست به تخريب هم بزنند. اين نوع رفتارها مي تواند روياهاي هر کسي را نابود کند. در پايان دو نيم قبلي لينکلتر اين سوال مطرح مي شود که روابط اين نسل تا کي مي تواند ادامه داشته باشد. در اينجا اين سوالي است که کاراکترها در پايان از خود مي پرسند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.