• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » تشریح جزئیات یارانه دارویی/ بیمارانی که شامل پرداخت یارانه می شوند
  کد خبر : 1831069

  تشریح جزئیات یارانه دارویی/ بیمارانی که شامل پرداخت یارانه می شوند

  وی با اشاره به منتفی شدن واریز یارانه دارو به حساب خانوارها افزود: وزارت بهداشت تصمیم گرفته تا 1800 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای جبران مابه التفاوت نرخ ارز و 400 میلیون دلار یارانه دارو را به بیمه‌ها پرداخت کند.

  تشریح جزئیات یارانه دارویی/ بیمارانی که شامل پرداخت یارانه می شوند Reviewed by Farnaz on Jul 15Rating:

  معاون داروی سازمان غذا و دارو، آخرین وضعیت یارانه دارویی بیماران خاص و صعب العلاج و همچنین نحوه پرداخت مابه التفاوت قیمت داروهای گران شده به این قبیل بیماران را تشریح کرد.

  دكتر شمسعلی رضازاده در گفتگو با مهر با اشاره به امضاي تفاهمنامه وزارت بهداشت با سازما‌نهاي بيمه‌گر، گفت: طبق اين تفاهمنامه تمامی هزينه‌هاي بيماران خاص كه تعريف شده هستند مانند بيماران تالاسمي، هموفيلي، پيوندي و بيماران متابوليك كه قبلا بيمه هزينه‌هاي آنها را پرداخت مي‌كرد به صورت ماهيانه به شركتهاي بيمه‌گر پرداخت و بیمه ها آنها را عينا به تامين كننده‌ها پرداخت مي‌كنند.

  وي افزود: بيماران مي‌توانند با مراجعه به داروخانه‌ها و مراكز عرضه داروهاي مورد نياز خود را با همان مبالغي كه قبلا پرداخت مي‌كردند دريافت كنند.

  معاون داروي سازمان غذا و دارو افزود: در راستاي تاکيدات وزير بهداشت براي کاهش بار مالي هزينه هاي پرداختي بيماران صعب العلاج و خاص براي دارو، اعلام اصلاح قيمت روي اين داروها گرفت. جلساتي با حضور نمايندگان و مسئولان ارشد سازمان هاي بيمه گر صورت گرفت و تفاهم نامه اي به امضا رسيد.

  وي ادامه داد: طبق اين تفاهمنامه تامين تمامی هزينه بيماران خاص و صعب العلاج مطابق هزينه اي که تصميم گرفته شده انجام خواهد شد، در واقع مابه التفاوت اين هزينه ها از طرف سازمان غذا و دارو به سازمان هاي بيمه گر پرداخت مي شود و از اين طريق در اختيار بيماران قرار مي گيرد.

  رضازاده خاطرنشان كرد: اين اعتبارات از طرف دولت در رديف بودجه ديده شده است.

  معاون داروی سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر همه داروها را به اندازه کافی نداریم که بتوانیم از طریق همه داروخانه‌ها اقدام به عرضه آن کنیم، همچنین داروهای خاص و داروهای موردنیاز بیماران صعب العلاج را مراکز خاص ارائه می‌کنند این در حالی است که داروخانه‌ها تمایل دارند همه داروها را در داروخانه خود عرضه کنند و هیچ نسخه‌ای را برگشت نزنند در حال حاضر نیز در حوزه داروهای عام کمبودی نداریم و 96 درصد عددی تولید داروهای مورد نیاز کشور توسط شرکت‌های داخلی تهیه می‌شود. مشکل عمده ما مربوط به توزیع داروهای گران قیمت و داروهای خاص است .

  وی با اشاره به منتفی شدن واریز یارانه دارو به حساب خانوارها افزود: وزارت بهداشت تصمیم گرفته تا 1800 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای جبران مابه التفاوت نرخ ارز و 400 میلیون دلار یارانه دارو را به بیمه‌ها پرداخت کند.

  معاون داروی سازمان غذا و دارو گفت: درخواست سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت ایرانیان برای پوشش اختلاف قیمت ایجاد شده بر اثر تغییر نرخ ارز ماهیانه 30 میلیارد تومان است، و 50 میلیارد تومان هم هزینه ماهیانه داروهای یارانه‌ای وزارت بهداشت است. در مجموع باید ماهیانه  110 میلیارد تومان از محل اعتبار کمکی دولت در اختیار بیمه‌ها قرار بگیرد. بنابراین جبران افزایش قیمت همه داروهای بیماران خاص و صعب العلاج از طریق بیمه تامین خواهد شد.

  رضازاده خاطر نشان کرد: در حال حاضر  10 هزار مرکز ارائه خدمات دارویی در سطح کشور داریم که باید از پتانسیل و ظرفیت آنها استفاده کرد. همچنین تعدادی شرکت پخش دارویی نیز معین شوند تا توزیع دارو از حالت انحصاری خارج شود. البته راهکارهای اجرایی پرداخت اعتبار 2200 میلیارد تومانی دارو در حال انجام است.

  معاون داروی سازمان غذا و دارو در خصوص پرداخت یارانه به بیماران صعب العلاج گفت: این یارانه برای بیماران صعب العلاج مانند سرطان اجرایی خواهد شد که با این کار آنها در تامین هزینه درمان دچار مشکل نشوند.

  وی با اشاره به اینکه پرداخت یارانه در قالب تفاهمنامه است گفت: پرداخت این یارانه بزودی اجرایی خواهد شد و داروی بیماران سرطانی هم زیر پوشش بیمه ای خواهد رفت.

  رضازاده اظهار داشت: در حال حاضر بخشی از هزینه ها را بیمه ها پرداخت می کنند و بخش دیگر به صورت یارانه مستقیم توسط معاونت درمان وزارت بهداشت پرداخت می شود و ما قصد داریم تمامی این هزینه ها به صورت تامین دارو به بیمار رسانده شود.

  معاون داروی سازمان غذا و دارو در ادامه افزود: داروی هرسپتین (داروی سرطان سینه)که قبلا پوشش بیمه ای نداشته است تحت پوشش قرار می گیرد.

  وی اظهار داشت: برای هر دارو به صورت مجزا درصد پرداخت بیمار را تعریف می کنیم و سعی می کنیم این درصد در توان بیمار باشد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.