• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سعید جلیلی: حدادعادل در دفاع از ارزش های ملت دچار محافظه کاری مقطعی نشد
  کد خبر : 1830661

  سعید جلیلی: حدادعادل در دفاع از ارزش های ملت دچار محافظه کاری مقطعی نشد

  کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری تصریح کرد: فراموش نمی کنم دفاعی که ایشان با تمام وجود از اسلامیت و نظام در فتنه 88 کردند.حدادعادل در دفاع از ارزش های این ملت و اسلامیت و جمهوریت و نظام دچار محافظه کاری های مقطعی نمی شود. ایشان در فتنه 88 اجازه ندادند عده ای اسلامیت و جمهوریت نظام را زیر سوال ببرند.

  سعید جلیلی: حدادعادل در دفاع از ارزش های ملت دچار محافظه کاری مقطعی نشد Reviewed by Farnaz on Jul 13Rating:

  9751دبیر شورای عالی امنیت ملی در همایش نکوداشت مقام غلامعلی حدادعادل گفت: ایشان در فتنه 88 با تمام وجود از اسلامیت و جمهوریت نظام دفاع کرد و در دفاع از ارزش های این ملت دچار محافظه کاری های مقطعی نشد.

  به گزارش مهر در مراسم نکوداشت دکتر غلامعلی حداد عادل که در حوزه هنری در حال برگزاری است سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: چهار سال پیش توفیق داشتم که از استاد عزیزم حدادعادل کتابی را هدیه گرفتم. نام کتاب “با احترام” بود.

  وی ادامه داد: کتاب “با احترام”، احترام به اساتید بزرگواری از این مرز و بوم بود.

  جلیلی افزود: جناب حداد در عرصه های مختلف مقالات ارزشمندی نوشته بودند و هر یک از این مقالات را به استادی هدیه کرده بودند، این کتاب نماد و نمونه ای بود از یک عمر سلوک رفتاری حدادعادل.

  جلیلی تصریح کرد: اگر امروز به احترام ایشان جمع شده ایم و ایشان را شایسته احترام می دانیم به این خاطر است که ایشان عمری تلاش کردند احترام بگزارند به کسانی که مورد احترام این ملت هستند این فضیلت بزرگی است.

  جلیلی حضور در این مراسم را ادای احترام به کسی دانست که بیش از نیم قرن تلاش داشته تا به ارزش های این ملت احترام بگذارد.

  وی تاکید کرد: این ادای احترام، ادا نبود بلکه همتی جانانه و یک تکلیف همه جانبه بوده، این ادای احترام یک مبنای عمیق ارزشی، منصفانه و عادلانه داشت.

  جلیلی در ادامه گفت: اگر بخواهیم تلاش استاد در این سال ها را در حق بضاعت خود تقسیم بندی کنیم در سه محور اصلی باید این خصوص صحبت کرد.

  جلیلی افزود: تلاش شایسته ایشان در احترام به بزرگان این سرزمین و نگاه منصفانه به آنچه باید مورد احترام باشد و همچنین اجازه ندادند فضای گفتمانی در کشور قالب شود که در پرتو آن فضا برخی چهره ها از یاد بروند.

  وی تصریح کرد: در فضایی که برخی تلاش داشتند به بهانه شبه روشن فکری چهره های انقلابی و ارزشی دیده نشوند دکتر حداد تلاش می کند چهره های نظام مورد غفلت قرار نگیرد و توجه به این چهره ها به شکل شایسته از ویژگی های دکتر حداد است.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی محور دیگر شخصیتی دکتر حدادعادل را توجه ایشان به علم و ادب و دانش خواند و گفت: در این زمینه آنچه در سلوک ایشان و تاریخ زندگیشان مشهود است مورد احترام است.

  جلیلی تصریح کرد: این که یک استاد دانشگاه در دبیرستان تدریس کند و دبیرستانی را تاسیس کند بسیار مهم است، ایشان در تاسیس دبیرستان فرهنگ و رشته ارتباطات تلاش های زیادی انجام داده اند.

  جلیلی محور سوم شخصیتی حداد را تلاش مجاهدانه وی در احترام به ارزش های کشور، گفتمان انقلاب اسلامی و اسلام ناب خواند و گفت: این تلاش ها بسیار ارزشمند است. این که فردی سعی کند تمام ظرفیت خود را برای احترام به ارزش های انقلاب به کار گیرد تلاش کمی نیست، نگاه به هر آنچه ارزش و هر چه خلاء است و تلاش برای پر کردن خلاءها تلاشی مهم است.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تلاش های حدادعادل در دهه اول انقلاب برای تالیف کتب درسی گفت: در دوره ای که مسئولیت جاذب دیگری وجود داشت حدادعادل یک دهه از عمر خود را معطوف به تدوین کتب درسی کرد.

  جلیلی ترجمه قرآن کریم از سوی حدادعادل را ترجمه ای ارزشمند خواند و گفت: وقتی به ترجمه ایشان از قرآن مراجعه کردم، مثل این بود که انسان گمشده خود را پیدا می کند.

  کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با بیان این که حدادعادل در سال های عمر خود فقط به مبانی نظری اکتفا نکرد گفت: شاید برای استادی مثل ایشان حضور در برخی عرصه ها به جز هزینه چیزی نداشته باشد، ورود به مجلس در دهه 70 یکی از این نمونه هاست.

  جلیلی ادامه داد: حدادعادل در دهه 70 به مجلس وارد شد و با همه توان از گفتمان انقلاب در فضایی که می خواست این گفتمان را کم رنگ کند دفاع کرد که این کار ارزشمند است.

  وی افزود: برای ایشان چیزی که اهمیت دارد حضور در این عرصه هاست نه دسته بندی ها، حضور در مجلس چه در کسوت ریاست و چه نمایندگی نمایانگر تلاش مجاهدانه است.

  کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری تصریح کرد: فراموش نمی کنم دفاعی که ایشان با تمام وجود از اسلامیت و نظام در فتنه 88 کردند.

  وی تاکید کرد: حدادعادل در دفاع از ارزش های این ملت و اسلامیت و جمهوریت و نظام دچار محافظه کاری های مقطعی نمی شود. ایشان در فتنه 88 اجازه ندادند عده ای اسلامیت و جمهوریت نظام را زیر سوال ببرند.

  وی با تاکید بر این که حدادعادل مبانی نظری را برای عمل و تحقق در جامعه می خواهد گفت: ایشان اگر در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری شرکت می کنند در واقع برای این است که می خواهند مبانی نظری را محقق کنند، فکر می کنم احترام استاد به این عرصه ها بود که ما را دور هم جمع کرد تا به ایشان احترام بگذاریم.

  جلیلی ادامه داد: هفته گذشته توفیقی بود که مدت طولانی در منزل مزاحم ایشان شوم. مقام رضایت و شکری که ایشان داشتند برای بنده جالب توجه بود. جناب حداد توانسته در هر عرصه ای که برای ایشان مقدور بوده شکر این نعمت را به جا آورد و تعبیر ایشان این بود که شکر خدا که هر چه که طلب کردم از خدا در منتهی همت خود کامران شدم.

  وی در پایان تاکید کرد: این شکر بزرگی است ان شاء الله ما هم بتوانیم شکر الهی را از ایشان به جای آوریم و به آنچه که از ایشان بیش از نیم قرن باقی مانده احترام بگذاریم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.