• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سفیر اسرائیل: آمادگی نتانیاهو برای حمله به ایران
  کد خبر : 1830067

  سفیر اسرائیل: آمادگی نتانیاهو برای حمله به ایران

  سفير اسرائيل در آمريکا مدعی شده که نتانیاهو قادر به حمله يک‌جانبه اسرائيلی به تاسيسات هسته ای ايران است.

  سفیر اسرائیل: آمادگی نتانیاهو برای حمله به ایرانReviewed by Farnaz on Jul 12Rating:

  IMG17404193مايکل اورن، سفير اسرائيل در آمريکا، در آستانه پايان دوره خود گفته است، بنيامين نتانياهو از فرط نگرانی از برنامه اتمی ايران، شب‌ها خوابش نمی‌برد.

   

  وی همچنین مدعی شده که نتانیاهو قادر به حمله يک‌جانبه اسرائيلی به تاسيسات هسته ای ايران است.

   486413

  اورن در مصاحبه با روزنامه اسرائيلی «هاآرتص» که روز پنجشنبه، بيستم تير، منتشر شد، می افزاید: «پرسش، ديگر اين نيست که ايران چه زمان به بمب اتمی دست می يابد  بلکه اين است که کی می‌توان ايران را از رسيدن به بمب محروم کرد، و اين زمان، بسيار نزديک است».

   

  به نوشته رادیو فردا، مايکل اورن در پاسخ به اين پرسش هاآرتص که آيا نتانياهو از توان روحی برای حمله يک‌جانبه اسرائيلی به تاسيسات هسته ای ايران برخوردار است، گفته است، «فکر می کنم، آری».

   

  این ادعا در حالی مطرح می شود که روزنامه هاآرتص در یادداشت روز گذشته خود با عنوان “فرصت برای تحقق رویای نتانیاهو در مورد ایران گذشته است” نوشت: «ماموریت نتایناهو این بود که به هر نحوی به ایران حمله کند، اما اکنون این کار غیر ممکن شده و زمان تحقق این رویا سپری شده است. اکثر اسرائیلی ها نیز بر این باورند که نتانیاهو به ایران حمله نخواهد کرد و بسیاری نیز حتی بر این باورند که این حمله هرگز رخ نخواهد داد.»

  87455

  هاآرتص می افزاید: «باید این را به طور واضح گفت که تصمیم در مورد ایران، “تصمیم بین بمب اتم ایران و حمله نظامی به تاسیسات هسته ای ایران” نیست، بلکه تصمیم، “بین بمب اتم ایران و حمله نظامی به ایران که در نتیجه افزایش تنش ها و درگیری و جنگ گسترده در منطقه” خواهد بود.

   

   در صورت جنگ با ایران باید دو پیش شرط محقق شود یکی اینکه ایران واقعا به دنبال سلاح اتمی باشد و دوم اینکه اسرائیل توانایی بلند مدت برای حمله نظامی به ایران را داشته باشد.

   

  در شرایط کنونی همانطور که شاهد هستیم اسرائیل نتوانست به پاکستان حمله کند و همین امر نیز در ترکیه به وقوع پیوست  و این واضح است که اسرائیل قادر نخواهد بود به ایران حمله کند مخصوصان زمانی که مردم ایران با انتخابات جدید، گزینه زندگی بدون تنش را انتخاب کرده اند.

   

   به هر حال در این شرایط کسی نمی تواند به فرماندهان نظامی اسرائیل دستور حمله به ایران را بدهد چون هیچ عقلی پذیرش آن را ندارد زیرا این یک جنگ طولانی را می طلبد. بالاخره بعد از سال ها مذاکرات و نرم شدن سیاست های خارجه ایران با انتخاب روحانی، حمله نظامی به ایران نیز غیر ممکن خواهد شد.»

  914154 9254645

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.