• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » معترضان ترکیه ای بعد از اذان در خیابان افطار میکنند ! + عکس
  کد خبر : 1829987

  معترضان ترکیه ای بعد از اذان در خیابان افطار میکنند ! + عکس

  معترضان ترکیه ای بعد از اذان در خیابان افطار میکنند ! + عکسReviewed by Aryan on Jul 11Rating: روز گذشته با آغاز ماه رمضان پلیس ترکیه به هزاران تن که در تظاهرات ضد دولتی در استانبول شرکت کرده بودند، اجازه داد پیش از ترک میدان تقسیم مراسم افطار را برگزار کنند. احمد مصباح دمیرجان، شهردار…

  معترضان ترکیه ای بعد از اذان در خیابان افطار میکنند ! + عکسReviewed by Aryan on Jul 11Rating:

  01 02 03 04

  روز گذشته با آغاز ماه رمضان پلیس ترکیه به هزاران تن که در تظاهرات ضد دولتی در استانبول شرکت کرده بودند، اجازه داد پیش از ترک میدان تقسیم مراسم افطار را برگزار کنند.

  احمد مصباح دمیرجان، شهردار این محله استانبول، با اعلام این خبر خاطرنشان ساخت که ارائه افطاری در روز اول ماه رمضان در آن منطقه، “سنتی قدیمی” است.

  همچنين گزارش‌ها حاکي از آن است که عصر روز گذشته اعتراضات در پارک گزي ادامه داشته و معترضان عليه دولت رجب طيب اردوغان نخست وزير ترکيه شعار مي دادند. پلیس ضد شورش ترکیه نیز به منظور متفرق کردن معترضان و جلوگیری از نزدیک شدن آنان به پارک گزی واقع در میدان تقسیم استانبول، از گاز اشک آور استفاده کرده بود.

  نیروهای امنیتی همچنین شماری از تظاهرکنندگان، مانند اعضای تشکل تریبون همبستگی با تقسیم، مسوولان سازمان‌ها و جمعیتهای مدنی، اتحادیه انجمنهای مهندسین، مسئول اتاق معماری شهر استانبول و دبیر جمعیت پزشکان استانبول را دستگیر کردند.

  بنابر این گزارش، فرماندار استانبول نیز هشدار داد اعتراض‌ها قانونی نیست و دولت اجازه نمی دهد معترضان در اماکن عمومی تحصن کنند.

  این در حالی است که تظاهرات علیه سیاست‌های دولت ترکیه در روزهای اخیر تنها به گروه‌های مخالف اسلامگرایان محدود نمانده و روز گذشته يکی از گروههای اسلامگرای مخالف جريان “عدالت و توسعه”، حزب حاکم ترکیه، موسوم به “مسلمانان مخالف سرمايه داری” نيز در نزديکی پارک گزی دست به تظاهرات زده بودند.

  تظاهرات پراکنده معترضان علیه دولت در استانبول و شهرهای دیگر ترکیه در حالی ادامه دارد که  جريان اعتراض هاي ضد دولتی درتركيه طی يك ماه گذشته ۵ تن كشته و دست كم چهار هزار تن زخمی و يا مصدوم در پی داشته است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.