• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » محبوبترین کتاب ها در ارمنستان کدامند ؟ / بازم هم پای پائولو کوئیلو و مارکز در میان است !
  کد خبر : 1829942

  محبوبترین کتاب ها در ارمنستان کدامند ؟ / بازم هم پای پائولو کوئیلو و مارکز در میان است !

  سنت تعیین کتاب‌های پرفروش در ارمنستان چندان دیرپا نیست و سابقه آن حتی به یک سال هم نمی رسد. با این حال، پائولو کوئیلو و گابریل گارسیا مارکز در صدر محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین نویسندگان کتاب در ارمنستان هستند.

  محبوبترین کتاب ها در ارمنستان کدامند ؟ / بازم هم پای پائولو کوئیلو و مارکز در میان است !Reviewed by Aryan on Jul 11Rating:
  پای پائولو کوئیلو و مارکز

  پای پائولو کوئیلو و مارکز

  با این حال واهه آرسن از چهره‌های دانشگاهی این کشور اعتقاد دارد تعیین کتاب‌های پرفروش نه تنها از نظر کمیت بلکه برای تعیین کیفیت مطالعه اهمیت دارد. واهه آرسن ابراز امیدواری کرده که روزی ببیند دون کیشوت در ارمنستان در فهرست پرفروش‌ها جای گرفته است.

  در فهرست کتاب‌های پرفروش ارمنستان «کیمیاگر» نوشته پائولو کوئیلو، نویسنده برزیلی در راس فهرست جای دارد. این کتاب که تاکنون به 67 زبان ترجمه شده و بیش از 30 میلیون نسخه از آن به فروش رسیده در فهرست گینس به عنوان کتابی از یک نویسنده زنده که بیشترین شمار ترجمه را به خود اختصاص داده ثبت شده است.

  جایگاه دوم این فهرست در اختیار «خاطرات دلبرکان غمگین من» نوشته گابریل گارسیا مارکز، نویسنده کلمبیایی است. این کتاب در سال 2010 از زبان روسی به ارمنی ترجمه شده است.

  مارک آرن نویسنده معاصر ارمنی با کتابی با عنوان «جایی که باد وحشی می‌وزد» در جایگاه سوم حضور دارد.

  جایگاه چهارم در اختیار «کتاب مرثیه» نوشته سن جورج از نارک جای دارد. این کتاب از مهم‌ترین آثار ارمنی‌زبان در عهد رنسانس است که به صورت خلاصه با عنوان «نارک» شناخته می‌شود. این اثر ادبی به زبان‌های مختلف ترجمه شده و نقش مهمی در معرفی ادبیات ارمنی در سراسر جهان دارد.

  اکرم آیلیسلی نویسنده آذربایجانی با کتاب «رویاهای سنگ» در جایگاه پنجم قرار دارد. این نویسنده به دلیل تاکید بر رابطه مردم آذربایجان و ارمنستان از سوی کشورش با تهدید بسیار روبرو شد و حتی الهام علی اف رییس جمهور آذربایجان عنوان «نویسنده مردم» را از او پس گرفت.

  «شازده کوچولو» نوشته آنتوان دو سنت اگزوپری، نویسنده فرانسوی در جایگاه ششم پرفروش‌های ارمنستان جای دارد. این رمان کوتاه که به عنوان بهترین کتاب قرن بیستم انتخاب شده، در ارمنستان مخاطبان زیادی دارد.

  جایگاه هفتم نیز بار دیگر در اختیار اکرم آیلیسلی است که با همین کتاب که از سوی ناشری دیگر منتشر شده، این جایگاه را نیز در اختیار گرفته است.

  آشوت آقابابایان با رمانی به نام «فقط»، آرام پاچیان با رمانی به نام «خداجافظ پرنده» و آرمن اوهانیان با کتابی با عنوان «بازگشت به کیکوس» کتاب‌های پرفروش ارمنستان تا رده دهم هستند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.