• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » بازار اجاره از دست دولت خارج شد!
  کد خبر : 1829572

  بازار اجاره از دست دولت خارج شد!

  رضایی کوچی با انتقاد از نبود نظارت بر بازار مسکن، اظهار کرد: متاسفانه بازار مسکن به حال خود رها شده و هیچگونه کنترل و نظارتی بر قیمت‌ها اعمال نمی‌شود، که این عامل نیز یکی از دلایل افزایش سرسام آور نرخ اجاره بها در تهران است.

  بازار اجاره از دست دولت خارج شد! Reviewed by Farnaz on Jul 9Rating:

  عضو کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به افزایش نرخ اجاره بها در تهران، گفت: در حال حاضر این مالکان هستند که قیمت‌ها را تعیین می‌کنند و هیچ توجهی هم به مشاوره بنگاه‌های مسکن نمی‌کنند، لذا می‌توان گفت که مالکان همه کاره و کارشناس شده‌اند.

  محمدرضا رضایی کوچی، با اشاره به افزایش نرخ اجاره بها مسکن در کلان شهرها بویژه تهران گفت: اصل ایجاد طرح مسکن مهر کاستن از تب افزایش نرخ اجاره بها مسکن در کشور بود، اما مشاهده می‌شود این امر نه‌تنها محقق نشده بلکه اجاره نشینان تهرانی باید هرماه مبلغی اضافی به صاحب خانه خود پرداخت کنند.

  نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از ساخت مسکن مهر در حاشیه شهرها، افزود: مسکن مهر اگر در مناطق مرکزی و فرسوده تهران گسترش داده می‌شد، امروز شاهد افزایش نجومی نرخ اجاره بها در این کلان شهر نبودیم.

  وی تصریح کرد: مسکن مهر هرچند توانست اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه را صاحب‌خانه کند، اما به دلیل داشتن مشکلات و معضلاتی به هیچ عنوان نتوانست سدی در برابر افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن ایجاد کند.

  رضایی کوچی با انتقاد از نبود نظارت بر بازار مسکن، اظهار کرد: متاسفانه بازار مسکن به حال خود رها شده و هیچگونه کنترل و نظارتی بر قیمت‌ها اعمال نمی‌شود، که این عامل نیز یکی از دلایل افزایش سرسام آور نرخ اجاره بها در تهران است.

  به گزارش خانه ملت، این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: در حال حاضر این مالکان هستند که قیمت‌ها را تعیین می‌کنند و هیچ توجهی هم به مشاوره بنگاه‌های مسکن نمی‌کنند، لذا می‌توان گفت که مالکان همه کاره و کارشناس شده‌اند.

  عضو کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: کنترل و نظارت بر بازار مسکن از دست دولت خارج شده، بنابراین دلالان و واسطه گران با ورود به این بازار خود نرخ تعیین می‌کنند و مسئولین مربوطه نیز نظاره‌گر وضع موجود هستند.

  شایان ذکر است، رشد بی‌ضابطه قیمت مسکن در ماه‌های گذشته و نبود نظارت و کنترل بر بازار مسکن باعث شده نرخ اجاره‌بها در نقاط مختلف تهران از ۱۵ تا ۱۰۰ درصد افزایش یابد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • maskan

   خود مسکن های مهر را اجاره بدهبد تا مشکل حل شود و همه خانه دار شوند!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.