• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » دعوای آبی و قرمز بر سر بنز و پورشه است
  کد خبر : 1829491

  دعوای آبی و قرمز بر سر بنز و پورشه است

  دعوای آبی و قرمز بر سر بنز و پورشه است Reviewed by Farnaz on Jul 9Rating: سمیه یوسفیان : همین چند روز پیش بود که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، تلاش های پشت پرده برای برکناری خودش را به سناریویی مربوط دانست که از سوی جریان انحرافی نزدیک به دولت دنبال می شود و البته توضیح نداد…

  دعوای آبی و قرمز بر سر بنز و پورشه است Reviewed by Farnaz on Jul 9Rating:

  سمیه یوسفیان : همین چند روز پیش بود که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، تلاش های پشت پرده برای برکناری خودش را به سناریویی مربوط دانست که از سوی جریان انحرافی نزدیک به دولت دنبال می شود و البته توضیح نداد که این جریان برای چه به دنبال حذف سردارسرخ هاست ؟!

  حالا باگذشت چندروز رویانیان بازهم پای جریانی را وسط می کشد که به دنبال ضربه زدن به پرسپولیس هستند و این باربهانه شان،بحث تکراری پورشه و بنزهای اهدایی رویانیان به بازیکنان پرسپولیس درابتدای فصل گذشته است .

   پورشه و بنز که چند وقتی است اخباری مبنی بر توقف واردات آن ها به ایران نیز شنیده می شود، این روزها دوباره درصدر اخبار ورزشی ایران قرارگرفته اند.

  حتی در وادی اقتصاد هم تا این اندازه از پورشه و بنز گفته نمی شود! اما داستان این دو اتومبیل محبوب و گران قیمت از کجا آغاز شد؟

  ابتدای فصل گذشته بود که یک خبر جالب در مورد نحوه قرارداد بستن رویانیان با بازیکنان جدید پرسپولیس، به شدت سروصدا کرد .

  خبر هم این بود که مدیرعامل قرمزها، به جای قسمتی از پول قرارداد، به بازیکنانش پورشه و بنز و بی ام و می دهد.

  خیلی ها در آن زمان نسبت به این حاتم بخشی رویانیان که تصور می شد از جیب دولت است، گلایه واعتراض کردند و بعضی ها حتی خواهان کنار رفتن وی ازفوتبال شدند چون معتقد بودند رویانیان با این کار،عملا موجب بالاتر رفتن دستمزد بازیکنان و توقعات آن ها می شود و معادلات فوتبال ایران را بیش از پیش به هم می زند.

  وقتی اعتراض ها بالا گرفت، رویانیان سعی در رفع اتهام از خود کرد و گفت که تنها به دو، سه بازیکن آن هم به جای پول قرارداد، اتومبیل داده است.

  این بازیکنان که رویانیان به آنها اشاره می کرد، سیدجلال، قاضی، انصاری فروبنگر بودند که قرارداد میلیاردی بسته بودند.

  بعدتر شنیده شد که این اتومبیل ها در انبار بانک پاسارگاد در چیذر هستند و تعدادشان هم 15تا بوده که برای فصل نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس کنار گذاشته شده بودند و بخش اقتصادی باشگاه با تعاملاتی که برقرارکرده بود، توانسته بود این تعداد ماشین را از پاسارگادی ها بگیرد و البته گفته می شد اسپانسر، هزینه های مربوط به این کار را تا 6ماه بعد دریافت خواهدکرد .

  همان زمان اما استقلالی ها و در اس آن ها، فتح الله زاده شروع به اعتراض نسبت به این اقدام رویانیان کردند وحاج فتل گفت که “رویانیان از رانت دولتی استفاده می کند.” موضوعی که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به شدت آن را نفی کرد .

  اما پس ازگذشت بیش از یک سال از داستان پورشه و بنز، درآستانه شروع فصل جدید لیگ برتر، بازهم داستان این دو اتومبیل دوست داشتنی، در فوتبال ایران بر سر زبان ها افتاد.

  جرقه را هم مدیرعامل آبی ها زد وقتی در برنامه ورزش و مردم با اشاره به دیرآمدن رویانیان و با کنایه گفت:”رویانیان پورشه اش را داده به خانمش وخودش 206 سوارمی شود!” رویانیان هم داستان لکسوس حاجی را پیش کشید. لکسوسی که فتح الله زاده به جای طلب امیرحسین صادقی به او داده و البته می گوید اتومبیل شخصی خودش بوده است!

  فتح الله زاده در برنامه ورزش و مردم چند بار دیگر هم پای انواع و اقسام اتومبیل ها را وسط کشید ازجمله وقتی گفت: “من با لکسوس خودم می رفتم دفتر ریاست جمهوری. مثل بعضی ها نبودم که با پراید به محل کارشان می روند و بعد با لندکروز تو جاده های شمال ویراژ می دهند! “

  اما ماجرا وقتی جالب تر شد که مدیرعامل باشگاه استقلال که گویا قصد بی خیال شدن نداشت، بازهم با کنایه به رویانیان گفت : ” بازیکن باید با یه چیزی حال کند.پرسپولیسی ها با پورشه حال می کنند ، بازیکنان استقلال هم با چک های برگشتی من!” اینجا بود که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم واکنش نشان داد وگفت با این بحث های تکراری که پارسال هم مطرح کردند، می خواهند به پرسپولیس ضربه بزنند. بحث دو مدیرعامل به آهن و میلگرد هم کشیده شد اما به نظرمی رسید داستان همین جا تمام شده است …
   
  یک روز پس از صحبت های فتح الله زاده در برنامه ورزش و مردم، سیدجلال حسینی، مدافع پرسپولیس که حسابی از دست صحبت های مدیر عامل باشگاه رقیب جوش آورده بود، مصاحبه ای انجام داد و گفت که” فتح الله زاده باید ثابت کند که ما پورشه و بنزگرفته ایم! ” همین چند خط کافی بود تا دعوای رسانه ای میان دوباشگاه از مدیران عامل گرفته تا مدیران روابط عمومی سرخابی ها بالا بگیرد و توپخانه دوطرف فعال شود!

  رویانیان که گویا تازه یادش آمده بود جواب حاج فتل را بدهد، تحت تاثیر فشارهای بازیکنانش که خواهان احقاق حق خود بودند، مصاحبه ای تند و تیز علیه همتای خود در باشگاه استقلال انجام داد و اعلام کرد که اطلاعات اشتباه به فتح الله زاده می دهند و او به ورق آهن می گوید میلگرد و با پیش کشیدن این بحث های تکراری، دنبال جریان انحرافی هستند!

  رویانیان در پاسخ به ادعاهای فتح الله زاده به جای پورشه، پای هواپیمای اختصاصی را وسط کشید و گفت:” اینها که مدام می گویند پول نداریم، چطور با هواپیمای اختصاصی به اردوی اوکراین می روند؟ اگر پول ندارند، چطور در اوکراین اردو می زنند؟!”

  پس از دو مدیرعامل، نوبت به مدیران روابط عمومی دو باشگاه رسید که علیه باشگاه های یکدیگر، دست به افشاگری بزنند. مدیر روابط عمومی پرسپولیس هم حرف های مافوق خود را تکرار کرد وگفت: “آقایان که از بی پولی می نالند، با پرواز چارتر به اوکراین می روند. هم بازیکنان جدید گرفته اند و هم بازیکنان قبلی شان را با افزایش قرارداد حفظ کرده اند اما این بازی ها را راه می اندازند که از وزارتخانه پول بگیرند” .

  مدیر روابط عمومی استقلال هم درجواب گفت که تمام هزینه های سفر استقلال به اوکراین برعهده باشگاه دیناموکیف بوده است . ادعایی که مدیر روابط عمومی پرسپولیس، آن را مضحک و شبیه به یک شوخی دانست !

  در این میان، سیدمهدی سیدصالحی که سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را دارد و این فصل پرسپولیسی شده است، به میان ماجرا آمد و بدجور برای سرخ ها چرب زبانی کرد :” صحبت های فتح الله زاده عوامفریبی است . در پرسپولیس نه از بنز خبری هست و نه پورشه . ماشین خود من 206 است .فتح الله زاده توهم زده است!”

  به هرحال به نظرمی رسد داستان بنز و پورشه در فوتبال ما همچنان ادامه داشته باشد مگر اینکه مدیران عامل دو باشگاه به خود بیایند و بدانند مطرح کردن چنین مسائل خاله زنکانه در فوتبال ما و پروبال دادن به آن، هیچ سودی برای فوتبال ایران و پرسپولیس واستقلال ندارد.

  اینگونه بحث ها، تنها منجربه افشاگری های دوطرف علیه یکدیگر و افتادن پرده ها و عیان شدن مسائلی می شود که بهتر است پشت پرده باقی بمانند و بیش از این فوتبال ایران را نزد افکار عمومی منفور نکنند.

  هواداری که با موتورگازی دوترک سرتمرین یا به ورزشگاه آزادی می رود ، همان بهترکه نداند دعوای مدیران وبازیکنان فوتبال ایران به جای آن که برسرقابلیت های فنی باشد، برسر bmw z4  و Porsche cayenne  و benz s 350 است! 

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.