• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » نماینده‌ای که بخاطر افزایش کرایه خانه، مجبور به جابجایی شد
  کد خبر : 1829400

  نماینده‌ای که بخاطر افزایش کرایه خانه، مجبور به جابجایی شد

  من خودم به عنوان نماینده مجلس امسال این افزایش را مشاهده کرده‌ام که با افزایش 20 درصدی قیمت مسکنی که در آن ساکن بودم، مجبور به جابجایی شدم و از عمق جان در جریان مشکلات مردم قرار گرفتم.

  نماینده‌ای که بخاطر افزایش کرایه خانه، مجبور به جابجایی شدReviewed by Farnaz on Jul 9Rating:

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث افزایش اجاره بهای مسکن گفت: ما در جلسه ای با حضور وزیر مسکن و رئیس سازمان مهندسی کشور در کمیسیون عمران این موضوع را بررسی کردیم و طرح های خوبی نیز برای حل مشکلات در این زمینه ارائه شد.

  عباس فلاحی باباجان اظهار کرد: سالانه حدود 80 هزار نفر در کشور ما ازدواج می کنند و در عین حال تعداد مساکن خالی در کشور ما هم حدود دو میلیون واحد است. از طرف دیگر سرعت ساخت و ساز مسکن با توجه به بحث مسکن مهر رشد خوبی داشته است ولی متاسفانه بحث افزایش قیمت مسکن و افزایش اجاره بها به یک مشکل اساسی تبدیل شده است.

  فلاحی تصریح کرد: در حال حاضر ما شاهد این هستیم که برخی افراد فاقد مسکن هستند اما در مقابل برخی دیگر چند واحد آپارتمان یا خانه دارند که اگر ما بتوانیم از یک طرف آنهایی را که فاقد خانه هستند را خانه دار کنیم و از طرف دیگر برای کسانی که در مقابل دولت تمکین نمی کنند و فقط خانه تولید می کنند و با قیمت بالایی به فروش می رسانند یک مالیات قانونی را وضع کنیم و همچنین برای مساکن و زمین های خالی هم این مالیات را وضع کنیم و به کسانی که می توانند خانه ها را با قیمت مناسب به زوج های جوان بدهند دولت کمک ها و مساعدت های را داشته باشد به نظر ما این مشکلات حل  می شود.

  وی گفت: تاکیدی که ما داریم این است که دولت در مجموعه خود و برای همیشه مشکلات بخش مسکن را حل کنند و نه آن را فقط برای یک یا دو روز حل کند و سپس به فراموشی بسپارد.

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما باید با پشتیبانی دولت در ارائه تسهیلات و با انجام کارهای روزمره و قانونی بخشی از مشکلات مسکن را حل کنیم ولی قسمت مهم دیگر کنترل بازار مسکن است که ما باید با شناسنامه دار کردن مسکن و تعیین تکلیف مساکن خالی و همچنین پیگیری واگذاری های مسکن مهر، این کنترل را انجام دهیم.

  وی با اشاره به مشکلات افزایش اجاره بها نیز گفـت: هر مقدار قیمت مسکن بالاتر باشد مردم بیشتر رو به اجاره نشینی می آورند و من خودم به عنوان نماینده مجلس امسال این افزایش را مشاهده کرده ام که با افزایش 20 درصدی قیمت مسکنی که در آن ساکن بودم، مجبور به جابجایی شدم و از عمق جان در جریان مشکلات مردم قرار گرفتم.

  فلاحی تاکید کرد: ما امیدواریم با ریاست آقای مهدی هاشمی به عنوان رئیس کمیسیون عمران مجلس بتوانیم قسمت اعظمی از مشکلات مسکن را به صورت تخصصی حل کنیم.

  وی خاطرنشان کرد: ما امیدواریم بتوانیم در جلسات آینده کمیسیون با مسئولان و وزیر مسکن مشکلات مسکن چه در بحث فروش و اجاره را کامل بیان کنیم و قرار است که نتایج این جلسات به صورت طرحی در کمیسیون بررسی و سپس در صحن علنی برای تصویب نهایی مطرح شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.