• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حرف های مشاور احمدی نژاد درباره سانسور در حکومت و ممنوعیت ماهواره
  کد خبر : 1829246

  حرف های مشاور احمدی نژاد درباره سانسور در حکومت و ممنوعیت ماهواره

  مجوز کتاب «سانسور» متن گفتگوی بلند و چالشی ماهنامه مدیریت ارتباطات با مهدی کلهر، مشاور سابق رئیس‌جمهور صادر شد.

  حرف های مشاور احمدی نژاد درباره سانسور در حکومت و ممنوعیت ماهواره Reviewed by Aryan on Jul 8Rating:

  سانسور کلهر

  کتاب «سانسور» بدون هیچ اصلاحیه‌ای تا اول مرداد از سوی انتشارات سیمای شرق _ ناشر کتاب جنجالی «صراحتنامه» گفتگو با ایت الله هاشمی رفسنجانی – منتشر و روانه بازار نشر می‌شود. ااین ناشر کار انتشار گفت‌وگوهای این ماهنامه مدیریت ارتباطات در قالب کتب پالتویی را چند وقتی است که آغاز کرده است. «صراحت‌نامه» هاشمی رفسنجانی که پیش از این منتشر شده بود و «دیپلماسی» منوچهر متکی که هفته آینده در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت از جمله این کتب است.

  کلهر در گفت‌وگویی که حالا کتاب شده است، اعلام کرده بود: هر حکومتی که سانسور را راهبرد قرار بدهد، احمق است.

  آنطور که در این گفتگو آمده، مهدی کلهر که در مناظرات انتخاباتی سال 84 -دوره نهم ریاست‌جمهوری- روبه‌روی حسین مرعشی نشست، کمتر کسی از مردم، با نام و چهره‌‌اش آشنا بود. به نمایندگی از محمود احمدی‌نژاد آمده بود و پیروز آن میدان شد. با مناظره شناخته شد و از آن پس، حضور پررنگی در کنار رییس‌جمهور داشت. مشاور اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای رییس‌جمهور بود و … کلهر در این مصاحبه به صراحت مخالفت خود را با ممنوعیت ماهواره و اینترنت بیان کرده و در عین حال افزوده: «با تربیت گلخانه‌ای مخالفم و البته با واکسیناسیون فرهنگی موافق هستم». البته جمله «با تلویزیون دولتی، سانسور و ممنوعیت ماهواره مخالفم» هم در این گفتگو به نقل از کلهر روی جلد کتاب نشسته است.

  برخی رسانه‌ها در آن زمان تیتر «کلهر: سانسورکنندگان احمق هستند» را برای اعلام خبر این مصاحبه برگزیده بودند که دفتر وی با ارسال نمابری که متن آن در روزنامه مردم‌سالاری مورخ 3/8/89 منتشرشد، با بیان اینکه متن صحیح این گفته در ماهنامه مدیریت ارتباطات به ‌درستی منتشر شده اما برخی رسانه‌ها استنباط اشتباهی از آن داشته‌اند، این توضیحات را ارائه کرد.

  «در مورد مصاحبه آقای کلهر، مشاور محترم رئیس‌جمهور در امور اطلاع‌رسانی و رسانه با مجله مدیریت ارتباطات، موضوعی در روزنامه مورخ 2/8/1389 مطرح شد با عنوان «کلهر: سانسورکنندگان احمق هستند» که در درون مصاحبه عین مطلب به این موضوع اشاره شده است: «مشاور اطلاع‌رسانی رئیس‌جمهور… اظهار داشت: هر حکومتی که سانسور را راهبرد قرار بدهد، احمق است.».

  بدین ترتیب در زمانی که کمتر از یک ماه به پایان کار دولت دهم مانده است دو کتاب از کسانی که روزی از نزدیکترین افراد محمود احمدی‌نژاد بودند به بازار کتاب خواهد آمد. یکی وزیر امورخارجه‌اش و دیگری مشاورش در امور اطلاع‌رسانی».

  «سانسور» در 34 صفحه و با قیمت 3 هزار تومان عرضه خواهد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.