• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » کم تحرکی هم عمر را طولانی می‌کند!
  کد خبر : 1828805

  کم تحرکی هم عمر را طولانی می‌کند!

  در انسان رفتارهای پرخطر می تواند به مرگ زودهنگام منجر شود. “آنا لیندهولم” و همکارانش نیز صحت این امر را در مورد حیوانات به بوته آزمایش گذاشت و رفتار 82 موش خانگی را مورد مطالعه قرار داد.

  کم تحرکی هم عمر را طولانی می‌کند! Reviewed by Farnaz on Jul 7Rating:

  در حالی که ورزش، یکی از توصیه های همیشگی پزشکان و دانشمندان برای داشتن عمر طولانی است، نتایج تحقیقات جدید روی موش ها نشان می دهد زندگی ساکن و بی تحرک نیز می تواند موجب افزایش طول عمر شود.

  به گزارش ایران ویج به نقل از مهر، پژوهشگران می گویند، موش های ماده ای که امید به زندگی بالایی دارند، کم تحرک تر هستند و روحیه اکتشافی و کنجکاوی کمتری از خود بروز می دهند. این موش ها کمتر از موش های ماده ای که امید به زندگی کمی دارند، غذا می خورند.

  این تحقیقات حاکی از آن است که افرادی که امید به زندگی بیشتری دارند صفات شخصیتی منفعل بیان می کنند، خجالتی اند، کمتر فعال هستند و روحیه اکتشافی کمتری نسبت به آنهایی دارند که انتظار زنده مانده کمتری دارند.

  زیست شناسان رفتاری دانشگاه زوریخ می گویند، بین طول عمر و شخصیت برای موش های خانگی ماده و میزان بسیار اندک جسارت و بی پروایی لازم برای زنده ماندن، مطابقت وجود دارد.

  در انسان رفتارهای پرخطر می تواند به مرگ زودهنگام منجر شود. “آنا لیندهولم” و همکارانش نیز صحت این امر را در مورد حیوانات به بوته آزمایش گذاشت و رفتار 82 موش خانگی را مورد مطالعه قرار داد.

  این دانش پژوهان، جسارت، سطح فعالیت، تمایل به اکتشاف و کنجکاوی و مصرف انرژی موش های نر و ماده دارای دو واریان ژنتیکی مختلف روی کروموزوم 17 را مورد بررسی قرار دادند. آنها پیش بینی های “نظریه تاریخچه حیات” را در مورد اینکه افراد چگونه به مناسب ترین شکل بر روی رشد و تولید مثل سرمایه گذاری می کنند، آزمایش کردند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.