• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » امام جمعه رشت: وضعیت حجاب در گیلان نامطلوب است
  کد خبر : 1828497

  امام جمعه رشت: وضعیت حجاب در گیلان نامطلوب است

  امام جمعه رشت: وضعیت حجاب در گیلان نامطلوب است Reviewed by Farnaz on Jul 5Rating: امام جمعه موقت رشت با انتقاد از وضعیت حجاب و عفاف در بخشی از مناطق را بسیار نامطلوب ارزیابی کرد. به گزارش ایسنا ، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا شفیعی‌زاده در خطبه‌های امروز نمازجمعه رشت با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک…

  امام جمعه رشت: وضعیت حجاب در گیلان نامطلوب است Reviewed by Farnaz on Jul 5Rating:

  امام جمعه موقت رشت با انتقاد از وضعیت حجاب و عفاف در بخشی از مناطق را بسیار نامطلوب ارزیابی کرد.

  215465به گزارش ایسنا ، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا شفیعی‌زاده در خطبه‌های امروز نمازجمعه رشت با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به بیان فضیلت‌های ماه خدا پرداخت و اظهار کرد: ماه رمضان، ماه فضیلت و برکت است که خداوند نصیب ما مسلمانان کرده و از خداوند سپاسگزاریم که توفیق گرفتن روزه و پاک کردن نفس را به ما ارزانی کرده است.

  وی ادامه داد: وظیفه ما به عنوان یک مسلمان این است که از هم اکنون که چند روز تا آغاز ماه رمضان باقی است خود را مهیا کنیم.

  وی با بیان اینکه امروز آخرین جمعه ماه شعبان است، گفت: نمازجمعه همه ائمه اطهار(ع) در آخرین جمعه ماه شعبان دارای خطبه‌های خاصی است.

  شفیعی‌زاده با اشاره به خطبه امام رضا(ع) در آخرین جمعه ماه شعبان گفت: در خطبه امام رضا(ع) به مناسبت ماه رمضان آمده است؛ در ماه مبارک رمضان تمامی خوبی‌ها و نیکی‌ها مورد قبول خداوند قرار می‌گیرد چون همه چیز مهیا و شیطان در زنجیر و زمینه برای قبول عبادت فراهم است، برای کسانی که اهل معاصی و گناه هستند این ماه بهترین فرصت برای آمرزش گناهان است، تمام گناهان در این ماه مورد بخشش قرار می‌گیرد، همچنین هر کس در این ماه یک آیه از قرآن را بخواند مثل این است که قرآن را ختم کرده است.

  وی ادامه داد: رمضان، ماه توبه و استغفار است، هرکس در این ماه از خداوند طلب آمرزش کند آمرزیده می‌شود و اگر کسی در این ماه مورد بخشش خداوند قرار نگیرد در هیچ ماهی مورد رحمت قرار نمی‌گیرد.

  شفیعی‌زاده با بیان اینکه هم اکنون باید تعهد جدی بین خود و خداوند ایجاد کنیم، گفت: در ماه رمضان شرط روزه داری را حفظ کنیم.

  وی با اشاره به روایاتی از امام صادق (ع) گفت: چه بسیارند کسانی که در این ماه روزه می‌گیرند اما روزه آنها نتیجه‌ای نخواهد داشت چون شرط روزه را حفظ نمی‌کنند.

  وی با بیان اینکه باید به گونه‌ای روزه بگیریم که مورد قبول خداوند متعال قرار گیرد، گفت: حفظ باطن روزه از شروط اصلی قبولی روزه در پیشگاه خداوند است.

  شفیع‌ زاده با اشاره به اینکه هر چیزی در قانون خلقت باطنی دارد، گفت: علاوه بر حفظ ظاهر روزه باید باطن آن که همانا پرهیز از دروغ، غیبت، حسادت، نگاه‌های غیرشرعی، دشمنی و … حفظ کنیم. به هر میزانی که این شرایط را رعایت کنید به همان میزان روزه‌تان مورد قبول واقع می‌شود.

  وی در خطبه دوم نمازجمعه به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و گفت: آیت‌الله احسانبخش، نماینده فقید مقام معظم رهبری در گیلان سنت حسنه‌ای در زمان حیات خود پایه‌گذاری کرد که همچنان ادامه دارد و علما و روحانیون استان در آستانه ماه رمضان گردهم می‌آیند.

  وی ادامه داد: در این راستا گردهمایی بزرگ توجیهی علما و روحانیون گیلان دوشنبه 17 تیرماه ساعت 9 صبح در مصلی امام خمینی (ره) رشت برگزار می‌شود.

  شفیعی‌زاده از همه علما دعوت کرد تا در این گردهمایی که با سخنرانی حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری برگزار می‌شود، شرکت کنند.

  وی همچنین به 14 تیرماه روز قلم اشاره کرد و گفت: این روز را به همه نویسندگان تبریک می‌گویم، نویسندگان و اهالی قلم تلاش کنند تا آن‌چه می‌نویسند مفید و در راستای مصالح مردم و ترویج اسلام باشد، اهل قلم از نوشتن مطالب کذب و بیهوده پرهیز کنند.

  وی همچنین به روز شهرداری‌ها اشاره کرد و افزود: اگر خدمات شهرداری نباشد شهر آلوده خواهد بود بنابراین پاکیزگی شهر را مدیون زحمات این عزیزان هستیم.

  وی از مسئولین مربوطه خواست تا به افرادی که در شهرداری‌ها از کمترین حقوق برخوردارند بیشتر رسیدگی کنند چون این از وظایف نظام اسلامی است.

  امام جمعه موقت رشت همچنین به 16 تیرماه روز ملی مالیات اشاره کرد و گفت: مالیات باید از افرادی گرفته شود که سرمایه‌های زیاد دارند نه کسانی که از کمترین درآمد برخوردارند.

  وی با بیان اینکه هر چیز ساخته و پرداخته انسان باشد دارای مشکل است به موضوع خمس که جزء دستورات الهی است اشاره کرد و گفت: خمس به افراد فقیر و کم درآمد تعلق نمی‌گیرد، بنابراین مودیان مالیات و مسئولین مربوطه باید قوانینی در زمینه مالیات وضع کنند که اینگونه باشد و از افراد کم درآمد مالیات اخذ نشود زیرا مشکلی را حل نخواهد کرد.

  شفیعی‌زاده همچنین به روز حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: در آستانه ماه رمضان باید به امر به معروف و نهی از منکر توجه ویژه‌ای داشته باشیم، امر به معروف و نهی از منکر فقط به بحث حجاب و عفاف اختصاص ندارد ولی بخش عظیمی از آن به این موضوع بر‌می گردد.

  وی با بیان اینکه متصدیان و مسئولین در بعضی بخش‌ها در این زمینه کوتاهی می‌کنند، گفت: در جلساتی که با مسئولین داشتیم قول‌هایی داده شده که امیدواریم به نتیجه برسد.

  شفیعی‌زاده با اشاره به اینکه مشکلات در این زمینه ساختاری و بنیادی است، گفت: بعد از 34 سال از پیروزی انقلاب هنوز ساز و کار مشخصی در زمینه مقابله با این ناهنجاری اندیشیده نشده است و روز به روز بر این ناهنجاری افزوده می‌شود.

  وی افزود: در قانون اساسی نیز اصلی در این خصوص داریم ولی تاکنون توسط مسئولین به این اصل توجه نشده است.

  وی امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه‌ای اجتماعی و فردی بیان کرد و گفت: هر کدام از ما در سطح جامعه با منکری مواجه شدیم باید ادای دین کنیم.

  شفیعی‌زاده به انتخابات 24 خرداد اشاره کرد و گفت: با حضور پرشور مردم در انتخابات حماسه عظیمی خلق شد که جای قدردانی دارد.

  وی با بیان اینکه منتخب مردم برای همه گروه‌ها قابل احترام است، به کسانی که در این خصوص افراط می‌کنند و به دنبال ایجاد تشنج در جامعه هستند تذکر داد تا آرامش مردم را برهم نزنند.

  وی خاطرنشان کرد: باید به رئیس جمهور متخب فرصت دهیم تا مشکلات را برطرف کند.

  شفیعی‌زاده با بیان اینکه رئیس جمهور منتخب یک روحانی پایبند به نظام و ولایت فقیه است، گفت: حجت‌الاسلام روحانی فردی اصولگرا بوده که میانه رو و معتدل است و در فتنه 88 موضع‌گیری‌های خوبی داشته است. رئیس جمهور وامدار هیچ جریان و گروهی نیست و فقط وامدار ولایت فقیه بوده و هست.

  وی همچنین به اوضاع به هم ریخته منطقه اشاره کرد و گفت: زلزله سیاسی امیر قطر را با خود برد و در مصر رئیس جمهور این کشور را برکنار کرد، مرسی براساس رای مردم برخاسته بود اما از مردم فاصله گرفت.

  وی افزود: موضع مرسی در مقابل مردم بحرین و یمن نامشخص بود، رئیس جمهور مصر سفیر این کشور را از سوریه فرا خواند، موضع او درباره ایران عقب مانده‌تر از حسنی مبارک است.

  شفیعی‌زاده تصریح کرد: اگر انقلاب کشورهای منطقه به نتیجه نرسید به دلیل نبود ولایت فقیه در این کشورهاست بنابراین ما باید قدردان ولایت فقیه باشیم.

  امام جمعه موقت رشت به شهادت استاد شیخ حسن شحاته در مصر نیز اشاره کرد و گفت: مردم مصر ارادت ویژه‌ای به اهل بیت (ع) دارند ولی سلفی‌ها این شیخ را در شب نیمه شعبان به شهادت رساندند و مرسی در این زمینه هم موضع خود را مشخص نکرد و نابود شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.