• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دكتر روحاني در خانه دانشجويي اصغر پورمحمدي
  کد خبر : 1828055

  خاطرات رييس جمهور منتخب از قائم مقام وزير ارشاد

  دكتر روحاني در خانه دانشجويي اصغر پورمحمدي

  دكتر روحاني خطيب مشهور تهران به اتفاق حاج آقا پور محمدي يكي از روحانيون طراز اول رفسنجان كه طرفدار خميني است به منظور زيارت به مشهد وارد و در منزل اصغر پور محمدي، دانشجوي دانشگاه مشهد فرزند حاج آقا پور محمدي سكني گزيدند.

  دكتر روحاني در خانه دانشجويي اصغر پورمحمدي Reviewed by Farnaz on Jul 3Rating:

  دكتر حسن روحاني، رييس جمهور منتخب در بخشي از كتاب خاطرات خود كه توسط مركز مطالعات استرات‍ژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام به چاپ رسيده، به سكونت خود در رفسنجان در ايام مبارزه و در منزل شيخ عباس پور محمدي ( پدر اصغر پورمحمدي، قائم مقام كنوني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي) اشاره و در صفحه 348 كتاب از مزاحمت هاي  ساواك براي وي به عنوان باني مجالس سخنراني ضد رژيم پهلوي ياد كرده است. همچنين در صفحه 697 اين كتاب، سندي به چاپ رسيده كه طي آن ساواك از سكونت دكتر روحاني در منزل اصغر پور محمدي،دانشجوي دانشگاه مشهد( قائم مقام كنوني وزارت ارشاد) و فرزند آيت الله پور محمدي گزارش داده است.

  دكتر حسن روحاني در صفحه 348 كتاب خاطرات خود مي نويسد:

  سكونت روحاني در منزل شيخ عباس پورمحمدي

  “من در سال 1353 تا 1356، سالي دو، سه بار به رفسنجان مي رفتم.دعوت كننده و ميزبان من در رفسنجان آقاي شيخ عباس پور محمدي بود كه از روحانيان بسيار شريف، فعال، متواضع، مردمدار و انقلابي به شمار مي رفت. سكونت من در رفسنجان معمولا در منزل آقاي پور محمدي بود و ايشان زحمت ميزباني را تقبل مي كردند.

  در رفسنجان طي سال هاي 1354 تا 1356، سخنراني هاي متعدد درباره توحيد، امامت و ساير موضوعات ايراد كردم كه متاسفانه بعد از انقلاب نتوانستم نوار آن سخنراني ها را به دست آورم.معمولا منبرهاي من در شهرستان ها و از جمله در رفسنجان از تعرض ماموران شهرباني و ساواك مصون نبود.گاه به سراغ باني مجلس، يعني آقاي پور محمدي مي رفتند و از ايشان تعهد مي خواستند كه نگذارد من سخنراني تند داشته باشم.”

  در بخش ديگري از كتاب خاطرات دكتر حسن روحاني، سندي از ساواك به چاپ رسيده كه حاكي از سكونت دكتر روحاني در منزل اصغر پور محمدي، قائم مقام كنوني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي است. در اين گزارش آمده است:

  دكتر روحاني خطيب مشهور تهران به اتفاق حاج آقا پور محمدي يكي از روحانيون طراز اول رفسنجان كه طرفدار خميني است به منظور زيارت به مشهد وارد و در منزل اصغر پور محمدي، دانشجوي دانشگاه مشهد فرزند حاج آقا پور محمدي سكني گزيدند. نامبردگان در مدت اقامت در مشهد با طلبه اي بنام اختري و شيخ محمدرضا محامي و عباس واعظ طبسي و عبد الكريم هاشمي نژاد ملاقات و روز 13/12/36 به نيشابور عزيمت و مجددا به مشهد مراجعت كردند. در نيشابور از امام زاده محروق و شيخ عطار ديدن كرده اند. نامبردگان يك شب مهمان هاشمي نژاد بودند و شخصي بنام حكيم زاده شغل انگشتر فروش و واعظ طبسي،محامي و دو نفر ديگر نيز در اين مهماني بودند.حكيم زاده نواري از گلسرخي آورده بود. گويا گلسرخي بعد از جريان تبريز در مسجد اعظم قم سخنراني كرده است مدتي به متن سخنراني گلسرخي گوش مي دهند.

  روحاني و پور محمدي روز 14/12/36 مشهد را به مقصد تهران ترك گفتند
  نظريه شنبه- خبر فوق صحت دارد و مسافرت نامبردگان بقصد زيارت بوده است.
  نظريه چهارشنبه-خبر فوق بعيد به نظر نميرسد و باحتمال قوي صحت دارد

  296198_384برای دیدن تصویر بزرگتر روی آن کلیک کنید
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.