• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اطلاعاتی‌ از هیئت‌همراه احمدی‌نژاد در روسیه
  کد خبر : 1828049

  اطلاعاتی‌ از هیئت‌همراه احمدی‌نژاد در روسیه

  بقایی با توجه به نطق نمایندگان درباره سفر خانواده و اطرافیانش به نیویورک به جز من از مصطفی افضلی‌فرد و محمدعلی پورمختار شکایت کرده است.

  اطلاعاتی‌ از هیئت‌همراه احمدی‌نژاد در روسیهReviewed by Farnaz on Jul 3Rating:

  به گزارش ایران ویج، شرق در گفت و گویی با نادر قاضی پور نماینده ارومیه نوشت:

  گویا سفر روسیه هم مانند سفر به نیویورک خانوادگی بوده؟

  بله، ما خیلی وقت است که پیگیر ماجرا هستیم.

  پس چرا جلوی سفر افراد نامربوط را نگرفتید؟

  چنین توانی نداریم، تنها می‌شود بررسی کرد که چه افرادی در این سفر به شکل غیرضروری حاضر شده‌اند و بعد از آن پیگیری ماجرا را به کمیسیون اصل ۹۰ و قوه‌قضاییه خواهیم سپرد.

  و تا اینجا چه اطلاعاتی به دست‌آوردید، این‌بار چند نفر از اعضای خانواده عازم سفر شده‌اند؟

  ببینید فهرست تا نهایی شود، سه‌بار تغییر کرده است؛ به این دلیل که بعدها نشود علیه آن گزارش انتقادی تهیه کرد. اما گزارش‌های رسیده به ما نشان می‌دهد که حتی خانم‌ها نیز در این سفر همراه آنها هستند.

  مگر قرار بوده خانم‌ها نباشند یا منعی برای حضور آنها در سفر به مسکو بوده؟

  خیر منظورم خانم‌هایی است که در این سفر وظیفه کاری نداشتند. فهرست زنان از سفر به مسکو در آخرین لحظات حذف شد؛ اما همه خانم‌ها به روسیه رفتند.

  آمار از کجا به شما رسیده؟

  دستیابی به اطلاعات کار سختی نیست، به ویژه اینکه بسیاری از نیروهای خدمتگزار در دولت کنونی؛ اطلاعات مفید را به دست ما می‌رسانند. به‌ویژه در بخش تشریفات، اطلاعات مهمی به دست ما رسیده است.

  یعنی خانم‌ها به شکل رسمی با هیات دولت به سفر نرفته‌اند؟

  اینطورکه دولت وانمود کرده، آنها به‌طور مستقل راهی روسیه شده‌اند، آنها امروز (دیروز) غروب هم با پروازهای معمولی عازم ایران خواهند شد. اما برخی نیروها در فرودگاه حاضر هستند و از وضعیت ورود خانواده اعضای هیات دولت به کشور گزارشی تهیه خواهد شد.

  خب چطور می‌خواهید ماجرا را اثبات کنید؟

  اسامی پروازهای روسیه چک خواهد شد، اسامی مشخص است، در گذرنامه‌ها هم مهر ورود و خروج ثبت شده. نگران این بخش از ماجرا نباشید. مستندات کافی به کمیسیون اصل ۹۰ ارایه خواهد شد.

  در مورد مکه هم زمزمه‌هایی از سفر خانوادگی به‌گوش می‌رسید؛ گویا ۷۰ نفری عازم مکه شده بودند.

  ببینید ماجرای سفر به مکه با سفر به نیویورک فرق می‌کند، سوال ما این بوده که چرا باید گروهی افراد غیرمتخصص عازم کشوری شوند که اقتصاد و سیاست ما سال‌هاست از تحریم‌ها و سیاست‌های غیردوستانه آن آسیب دیده؛ اینکه میلیون‌ها دلار خرج هتل‌های پنج‌ستاره افراد غیرمرتبط با دولت شود، محل سوال بوده آن هم در آمریکا اما در سفر به مکه، مساله فرق می‌کند؛ امیدواریم هر تعدادی که رفته‌اند، زیارتشان قبول باشد و امیدواریم که خدا از گناهشان درگذرد.

  گویا آقای بقایی از شما شکایت کرده‌اند؟

  بله حق شکایت برای ایشان محفوظ است، ما هم از ایشان شکایت کرده‌ایم، قوه‌قضاییه دستگاه مستقلی است که رای نهایی را صادر خواهد کرد.

  خبر دارید که دولت و آقای بقایی از چه افراد دیگری شکایت کرده‌اند؟

  بقایی با توجه به نطق نمایندگان درباره سفر خانواده و اطرافیانش به نیویورک به جز من از مصطفی افضلی‌فرد و محمدعلی پورمختار شکایت کرده است.

  شما اشاره‌ای به سفر خانواده آقای بقایی به نیویورک داشتید؟

  خیر، گزارش کمیسیون اصل ۹۰ نشان می‌دهد که ۱۴نفر از همراهان احمدی‌نژاد در سفر به نیویورک، افراد غیرمرتبط بودند، حرفی از شخص خاصی به میان نیامده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.