• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » احمد خاتمی: فتنه‌گران در دولت اعتدال جایی ندارند
  کد خبر : 1827914

  احمد خاتمی: فتنه‌گران در دولت اعتدال جایی ندارند

  آیت الله خاتمی وضعیت علما و روحانیون را قبل از انقلاب نامناسب عنوان کرد و یادآور شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به روحانیت و تشیع عزت‎مندی زیادی اعطا نموده است.

  احمد خاتمی: فتنه‌گران در دولت اعتدال جایی ندارند Reviewed by Farnaz on Jul 3Rating:

  آیت‌الله خاتمی گفت: جای فتنه‎گران در دولتی که شعار اعتدال را سرداده نیست.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، آیت‌الله احمد خاتمی بعد از ظهر امروز در همایش مبلغین استان زنجان، با بیان اینکه کسانی که در فتنه حضور داشتند و در حال حاضر پرچم اعتدال را بلند کرده‎اند تندرو افراطی هستند، یادآور شد: جای این افراد در دولتی که شعار اعتدال سر داده نیست.

  وی به برخی بدعت‎ها در کشور اشاره کرد و گفت: مبلغین و همه دلسوزان نظام باید نسبت به این بدعت‎ها حساسیت لازم را داشته باشند.

  آیت الله خاتمی از جریان واقفیه در تاریخ اسلام یاد کرد و اظهار داشت: این جریان نیز از جمله جریاناتی بود که بدعت‎هایی را تحمیل اسلام و مسلمین کرده است.

  عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه افرادی که امروز در مقابل ولایت فقیه ایستاده‎اند، واقفیه امروز هستند، خاطر نشان کرد: مصداق بارز واقفیه افرادی هستند که در مقابل ولایت فقیه زمان موضع‌گیری می‎کنند.

  وی مسائل و موضوعات مطرح شده در مورد امام عصر(عج) را یکی دیگر از بدعت‎های زمان دانست و تاکید کرد: افرادی گمراه از این موضوع سوء‌استفاده‎های مالی زیادی کرده‎اند.

  آیت‌الله خاتمی وظیفه روحانیت را نشان دادن مسیر درست به جوانان عنوان کرد و گفت: باید در مورد ماهیت دین اسلام و مذهب تشیع در زمینه امام عصر(عج) روشن‌گری صورت گیرد.

  خطیب جمعه تهران با بیان اینکه جامعه روحانیت رسالت‎های مختلفی در جامعه دارد، افزود: حفظ کیان سیاسی تشیع یکی از اهداف و رسالت‎های مهم جامعه روحانیت در کشور است.

  وی وضعیت فعلی تشیع در کشور را یادآور شد و تاکید کرد: تشیع در ایران وضعیت بسیار متعالی و آبرومندی دارد و آن را مدیون مردم و رهبری هستیم.

  آیت الله خاتمی وضعیت علما و روحانیون را قبل از انقلاب نامناسب عنوان کرد و یادآور شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به روحانیت و تشیع عزت‎مندی زیادی اعطا نموده است.

  خطیب جمعه تهران به تورم و گرانی‎ها در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: نباید به دلیل گرانی و تورم، داشته‎ها و ظرفیت‎های عظیم کشور نادیده گرفته شود.

  وی دوران تاریخی نظام مقدس اسلامی در ایران را از دوران برتر ر تاریخ تشیع عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تشیع در بهترین موقعیت تاریخی خود قرار دارد.

  آیت‌الله خاتمی به جایگاه ولایت فقیه در نظام اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: ولایت فقیه ستون فقرات کیان سیاسی تشیع است.

  عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری حفظ جایگاه ولایت فقیه را حفظ اسلام و تشیع عنوان کرد و یادآور شد: جریانات و گروه‎های سیاسی تا زمانی که در خط ولایت فقیه هستند مورد تایید هستند.

  وی با بیان اینکه هر جریانی کوچکترین زاویه از ولایت فقیه بگیرد از اعتبار خواهد افتاد، خاطر نشان کرد: دولت منتخب تا وقتی در خط رهبری قرار دارد مورد تایید خواهد بود.

  آیت الله خاتمی یکی از رسالت‎های مهم روحانیون را پاسداری از اعتقادات مردم دانست و تاکید کرد: علما و روحانیون در جهت تقویت اعتقادات دینی مردم رسالت سنگینی بر عهده دارند.

  عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری  تحکیم مبانی اعتقادی مردم را ضروری عنوان کرد و گفت: برای ایستادگی در مقابل هجمه فرهنگی دشمن باید نسبت به تقویت اعتقادات مردم تلاش کرد.

  وی تبلیغ دین را فعالیتی الهی برشمرد و تاکید کرد: تبلیغ دین کاسبی نیست وباید به آن عشق وجود داشته باشد و در این راستا صرفا در جهت رضایت خدا گام بردارید.

  آیت‌الله خاتمی آگاهی نسل جوان کشور از مفاهیم دینی را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: بدون تبلیغ روحانیون نمی‎توان مفاهیم دینی را برای جوانان آموزش داد.

  عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تبیین اخلاق اسلامی را یادآور شد و گفت: اخلاق اسلامی یکی از موضوعات مهمی است که مبلغین حساسیت لازم را به آن داشته باشند.

  وی تبیین اخلاق اسلامی را یکی از مهم‎ترین رسالت‎های دینی برای علما و روحانیون دانست و تاکید کرد: علما و روحانیون نسبت به رعایت اخلاق اسلامی در بین مردم کشور تلاش کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.