- ایران ویج - http://www.iranvij.ir -

رشد گردشگری کشور منفی است

رشد گردشگری کشور منفی است Reviewed by Farnaz on Jul 3Rating:
رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دولت اصلاحات که به‌عنوان یکی از گزینه‌های مطرح برای ریاست سازمان میراث فرهنگی بود در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سؤال که آیا در دولت جدید ریاست این سازمان را عهده‌دار می‌شود گفت: در هیچ شرایطی به سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بازنمی‌گردم.
 
به نوشته همشهری حسین مرعشی که پیش‌تر در محافل مختلف از او با عنوان گزینه ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در دولت یازدهم نام برده می‌شد، افزود: به هیچ وجه آمادگی ندارم برگردم و در هیچ شرایطی هم به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برنمی‌گردم.
 
وی درخصوص مواردی که دولت یازدهم در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری باید مورد تأکید و پیگیری قرار دهد نیز گفت: گردشگری از صنایع مغفول در کشور است و باید برنامه‌هایی که در این 8سال گذشته اجرا نشده اجرا شود. مرعشی ازجمله این موارد را ایجاد مناطق نمونه گردشگری در کشور عنوان کرد. وی در پاسخ به اینکه بارها اعلام شده که بیشترین آمار ایجاد مناطق نمونه گردشگری در دولت‌های نهم و دهم بوده است، گفت: در این دولت‌ها فقط مناطق را مصوب کرده‌اند اما اجرا نکرده‌اند.
 
رئیس سازمان میراث فرهنگی در دولت هشتم تصریح کرد: می‌بایست سایت موزه‌ها ایجاد می‌شد که نشده است و باید در این دولت پیگیری شود. گردشگری ارزان هم از طریق کمپینگ‌ها باید محقق شود. مرعشی افزود: سالانه می‌بایست 25درصد رشد گردشگری در کشور می‌داشتیم که این رشد، منفی بوده و باید در دولت یازدهم پیگیری شود. موارد مشابه بسیاری در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری وجود دارد که در این دولت باید به آنها پرداخته شود. وی درخصوص واگذاری‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در روزهای پایانی دولت دهم به بخش خصوصی نیز گفت: درباره صحبت‌های ملک‌زاده باوری ندارم و صحبت نمی‌کنم.