• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » اگر به والدین خود سر نزنید زندانی می شوید
  کد خبر : 1827760

  اگر به والدین خود سر نزنید زندانی می شوید

  اگر به والدین خود سر نزنید زندانی می شوید Reviewed by Aryan on Jul 2Rating: قانون “حقوق سالخوردگان” از روز دوشنبه اول ژوئیه در چین اعمال می‌شود و ‌قرار است با مشکل رو به فزونی تنهایی و انزوای سالخوردگان در چین برخورد کند. قانون جدید می‌گوید شهروندان بزرگسال باید به “نیازهای معنوی” والدین خود توجه…

  اگر به والدین خود سر نزنید زندانی می شوید Reviewed by Aryan on Jul 2Rating:

  سالمندان

  قانون “حقوق سالخوردگان” از روز دوشنبه اول ژوئیه در چین اعمال می‌شود و ‌قرار است با مشکل رو به فزونی تنهایی و انزوای سالخوردگان در چین برخورد کند.

  قانون جدید می‌گوید شهروندان بزرگسال باید به “نیازهای معنوی” والدین خود توجه کنند و “هرگز به آنان بی‌توجهی نکنند”.ده‌ها هزار کاربر اینترنتی چینی، این قانون جدید را در فضای وب مسخره کرده‌اند.

  خیلی از این کاربران از سرتاسر چین می‌پرسند که اساسا ضمانت اجرایی این قانون چیست.این قانون جزئیاتی در این باره مشخص نکرده است که فرزندان، هر چند وقت یک بار باید حال والدینشان را جویا شوند.قانون مورد اشاره صرفا می‌گوید: “کسانی که دور از والدین خود زندگی می‌کنند، باید مرتب به شهر خود و والدینشان سر بزنند.”

  ژانگ یان فنگ، یک وکیل در پایتخت چین، پکن، می‌گوید با وجود این ابهام، این‌طور نیست که قانون جدید “حقوق سالخوردگان” به‌کلی بی‌اثر باشد.فرصت‌‌های کاری در شهرهای بزرگ‌‌تر سبب شده است که خیلی از افراد به دلیل دوری نتوانند به والدین خود رسیدگی کنند به گفته او این قانون به عنوان یک “پیام آموزشی” برای جامعه چین عمل می‌کند و در عین حال نقطه آغازی برای قوانین مشابه بعدی می‌شود.

  آقای ژانگ می‌گوید: “اجرای این قانون، سخت است ولی ناممکن نیست.” به گفته این وکیل در پکن، “اگر پرونده‌ای بر اساس این قانون به دادگاه بیاید، می‌تواند یا به یک مصالحه ختم شود و یا به این که دادگاه آن فرد را موظف کند دفعات مشخصی به والدین خود سر بزند”. اگر شهروند چینی از این حکم دادگاه سر باز بزند، ممکن است به جریمه یا حبس محکوم شود.

  نحوه رفتار با والیدن سالخورده، به یکی از مسائل عمده چین تبدیل شده است.حدود یک‌‌هشتم از جمعیت چین را افراد بالای 60 سال تشکیل می‌‌دهند که نیمی از آنها تنها زندگی می‌‌کنند.آمار دولتی چین می‌گوید در سال 2010 بیش از 178 میلیون شهروند بالای 60 سال در این کشور زندگی می‌کردند. برآورد می‌شود این آمار تا سال 2030 به دو برابر برسد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.