• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل , مطالب برگزیده سایت » اولین صحبتهای امیر جدید قطر چه بود ؟ / به خلیج فارس گفت خلیج !
  کد خبر : 1827540

  اولین صحبتهای امیر جدید قطر چه بود ؟ / به خلیج فارس گفت خلیج !

  اولین صحبتهای امیر جدید قطر چه بود ؟ / به خلیج فارس گفت خلیج !Reviewed by Aryan on Jun 27Rating: امیر جدید قطر سه شنبه ۲۵-۶-۲۰۱۳ شیخ حمد بن خلیقه آل ثانی امیر پیشین قطر پس از ۱۸ سال زمامداری، قدرت را به فرزندش شیخ تمیم واگذار کرد. قطر همچنین شاهد تغییر و تحول در…

  اولین صحبتهای امیر جدید قطر چه بود ؟ / به خلیج فارس گفت خلیج !Reviewed by Aryan on Jun 27Rating:

  امیر جدید قطر

  امیر جدید قطر

  سه شنبه ۲۵-۶-۲۰۱۳ شیخ حمد بن خلیقه آل ثانی امیر پیشین قطر پس از ۱۸ سال زمامداری، قدرت را به فرزندش شیخ تمیم واگذار کرد.
  قطر همچنین شاهد تغییر و تحول در کابینه است و وزرای جدید در حال جایگزین شدن هستند.

  به گزارش العربیه، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی چهارشنبه در نخستین سخنرانی خود به عنوان امیر قطر گفت: ”تغییر شخص امیر به این معنی نیست که چالش های پیش روی قطر تغییر کرد است.” او بر ادامه سیاست های پیشین در همه زمینه ها به ویژه اقتصادی و توسعه ای تاکید کرد.

  شیخ تمیم در سخنرانی تلویزیونی خود گفت که مقام های کشور از سال ۲۰۰۸ سیاستی به منظور تبدیل قطر به کشوری پیشرفته، که از توسعه پایدار برخوردار است، درپیش گرفتند. او بر ادامه اجرای این نقشه راه برای پیشرفته سازی قطر تاکید کرد و از وجود طرح هایی برای باز سازی برخی از وزارتخانه ها و موسسه های عمومی برای جلوگیری از موازی کاری، پرده برداشت.

  او همچنین از ادامه سرمایه گذاری در همه زمینه ها سخن گفت و در مقابل بر جدیت در مقابله با همه عوامل گریز سرمایه گذاری تاکید کرد. او سوء برنامه ریزی و اداره را از جمله عوامل هزینه بی دلیل اموال برشمرد و آن را غیر مجاز دانست.

  شیخ تمیم گفت: ”بدیهی است که منافع قطر را در راس اولویت های خود قرار می دهیم”.

  او از سیاست های پدرش که ”قطر را از کشوری مانده در گذشته که برخی حتی جای آن را بر نقشه نمی دانستند به کشوری تاثیر گذار در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی در جهان تبدیل کرده”، تمجید کرد.

  امیر جدید قطر بر پایبندی به همکاری عربی در چارچوب شورای همکاری خلیج! (فارس ) تاکید و ابراز امیدواری کرد که روابط با کشورهای شورای همکاری مستحکم تر شود.

  او همچنین از تلاش های قطر برای حفظ روابط خود با همه کشورها و دولت ها سخن گفت و تاکید کرد که قطر طرفداری هیچ جریانی علیه جریان دیگر نخواهد بود بلکه طرف ملت هایی را خواهد گرفت که با ذلت و استبداد مبارزه می کنند.

  از سویی امیر جدید قطر دولتی جدید تشکیل داد که در آن بسیاری از پست های کلیدی به شخصیت های جدید واگذار شده است، از جمله سمت نخست وزیری که شیخ حمد بن جاسم مسئولیت آن را بر عهده داشت، به عبد الله بن ناصر آل ثانی واگذار شد که وزارت کشور را نیز بر عهده خواهد داشت.

  شایان ذکر است که عبد الله بن ناصر پیشتر مسئولیت هایی از جمله وزیر مشاور در امور داخلی، فرماندهی نیروهای امنیت داخلی و مدیر اداره نیروهای ویژه را بر عهده داشته است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • منصور

   خلیج همیشه فارس تا پشت در پشت تو مردک تازه به دوران رسیده فارس خواهد بود و (خلیج فارس ایران خاری به چشم اینان)

  • علی

   غلط کرده مردک

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.