• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » تعطیلات آخر هفته عربستان جمعه و شنبه شد !
  کد خبر : 1827144

  در راستای جایگاه اقتصادی عربستان و تعهدات بین المللی !

  تعطیلات آخر هفته عربستان جمعه و شنبه شد !

  تعطیلات آخر هفته عربستان جمعه و شنبه شد !Reviewed by Aryan on Jun 24Rating: به نقل از خبرگزاری فرانسه، عبدالله بن عبدالعزیز شاه سعودی امروز در فرمانی دستور داد که در راستای جایگاه اقتصادی عربستان و تعهدات بین المللی این کشور، تعطیلات هفتگی روزهای پنجشنبه و جمعه به جمعه و شنبه تغییر یابد. برپایه این…

  تعطیلات آخر هفته عربستان جمعه و شنبه شد !Reviewed by Aryan on Jun 24Rating:

   شاه سعودی

  به نقل از خبرگزاری فرانسه، عبدالله بن عبدالعزیز شاه سعودی امروز در فرمانی دستور داد که در راستای جایگاه اقتصادی عربستان و تعهدات بین المللی این کشور، تعطیلات هفتگی روزهای پنجشنبه و جمعه به جمعه و شنبه تغییر یابد.

  برپایه این گزارش، در دستور شاه سعودی آمده است که این تصمیم در راستای “منافع عمومی و جایگاه اقتصادی عربستان و تعهدات بین المللی و منطقه ای آن و رویکرد این کشور در مسیر ایده آل ترین سرمایه گذاری براساس این جایگاه گرفته شد زیرا به نفع کشور و رفاه شهروندان است”.

  در بخش دیگری از دستور شاه سعودی آمده است که این تصمیم، “اهمیت ایجاد هماهنگی بیشتر روزهای کار هفتگی بین دستگاههای دولتی و همتایان آنها در سطح بین المللی و منطقه ای را یادآور می شود که دستاوردهای مهمی بویژه در بخش اقتصادی دارد”.

  برپایه این گزارش، این دستور در راستای کاهش از آثار منفی و هدر رفتن مستمر فرصت های اقتصادی است که در نتیجه تضاد بین روزهای کاری دستگاههای دولتی عربستان با همتایان بین المللی و منطقه ای آن وجود دارد.

  این دستور تاکید می کند که آغاز هفته کاری از روز یکشنبه تا روز پنجشنبه خواهد بود و عمل به تعطیلات هفتگی جدید از روز شنبه 29 ژوئن آغاز خواهد شد و این دستور درخصوص مدارس و دانشگاهها و همه موسسات آموزش عالی از آغاز سال تحصیلی جدید خواهد بود.

  برپایه این گزارش، شمار زیادی از شیوخ دینی عربستان که رویکرد محافظه کارانه دینی و اجتماعی را براساس وهابیت دنبال می کنند با تغییر تعطیلات هفتگی از پنجشنبه به شنبه براساس “هشدارهای شرعی”

  مخالف هستند زیرا که روز شنبه روز تعطیلات یهودی است.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • ارش

   از نطر اقتصادی و هماهنگی با جامعه بین المللی و اسانتر شدن ارتباط تجار و بازرگانان ان کشور با همتایان خود در کشورهای طرف معامله کار بسیار مفیدی انجام داده اند.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.