• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » عدم حمایت دولت مرغ را به كیلویی 12 هزار تومان می‌رساند
  کد خبر : 1826832

  عدم حمایت دولت مرغ را به كیلویی 12 هزار تومان می‌رساند

  عدم حمایت دولت مرغ را به كیلویی 12 هزار تومان می‌رساندReviewed by Farnaz on Jun 19Rating:  مرغ در ماه مبارك رمضان هر كیلو گرم 5150 تومان به مشتریان عرضه می شود و با توجه به اینكه مبلغ عرضه كمتر از قیمتی است كه برای تولید كننده تمام می شود، تفاوت قیمت از طریق یارانه دولتی…

  عدم حمایت دولت مرغ را به كیلویی 12 هزار تومان می‌رساندReviewed by Farnaz on Jun 19Rating:
  1
   مرغ در ماه مبارك رمضان هر كیلو گرم 5150 تومان به مشتریان عرضه می شود و با توجه به اینكه مبلغ عرضه كمتر از قیمتی است كه برای تولید كننده تمام می شود، تفاوت قیمت از طریق یارانه دولتی به تولید كننده پرداخت خواهد شد.
   
  محمد یوسفی، رییس انجمن صنفی مرغ گوشتی كشور با اشاره به افزایش 20 درصدی نرخ نهاده‌های دامی در گفت و گو با ایلنا گفت: پیش از این وزارت صنعت، معدن و تجارت اخباری در خصوص وارد كردن نهاده های ارزان با ارز مرجع منتشر كرده بود اما این ارزانی مقطعی خواهد بود زیرا نرخ نهاده‌های دامی به صورت جهانی رشد داشته است.
   
  وی افزود: هم اكنون موضوعی كه باعث نارضایتی تولیدكنندگان می شود بالا رفتن نرخ جهانی نهاده ها نسبت به سال گذشته است كه در نهایت موجب افزایش هزینه های تولید می شود.
   
  یوسفی در خصوص نرخ مرغ در ماه رمضان اظهار داشت: مرغ در ماه مبارك رمضان هر كیلو گرم 5150 تومان به مشتریان عرضه می شود این در حالی است كه این مبلغ پایین تر از قیمتی است كه برای تولید كننده تمام می شود و تفاوت قیمت از طریق یارانه دولتی به تولید كننده پرداخت می شود.
   
  رییس اتحادیه مرغ گوشتی كشور ادامه داد: در صورت عدم حمایت دولت از تولید كنندگان مرغ گوشتی و با وجود بالارفتن قیمت جهانی نهاده های دامی و قطع یارانه ها و تعلق نگرفتن ارز مرجع به نهاده های وارداتی، قیمت مرغ به كیلویی 12 هزار تومان خواهد رسید.
   
  وی تخصیص یارانه به مرغ را حركت درستی دانست و گفت: این حركت درستی است كه دولت قدرت خرید مردم به خصوص طبقه حقوق بگیر را در نظر بگیرد ولی هدفمند نبودن طرح و تفاوت قائل نشدن بین دهك های بالا و پایین در استفاده از یارانه باعث ضعف طرح اجرایی می شود.
   
  یوسفی در پاسخ به این سوال كه طرح تعلق گرفتن یارانه مرغ در آینده تا چه زمانی ادامه دارد اظهار داشت: ما از این طرح كه به سود مردم است استقبال می كنیم اما تصمیم گیری نهایی بستگی به دولت دارد.
  کلیدواژه ها : ، ,
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.