• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » وظیفه قانونی دولت: افزایش تولید سیگار یا کاهش مصرف آن؟!
  کد خبر : 1826606

  وظیفه قانونی دولت: افزایش تولید سیگار یا کاهش مصرف آن؟!

  وظیفه قانونی دولت: افزایش تولید سیگار یا کاهش مصرف آن؟! Reviewed by Farnaz on Jun 18Rating: صبح دوشنبه بحث جالبی در مجلس بر سر سیگار درگرفت. ماجرا از این قرار است که مطابق قانون ، دولت از یک سو موظف است تولید سیگار را افزایش دهد تا با مصرف سیگارهای خارجی که بیشتر به صورت…

  وظیفه قانونی دولت: افزایش تولید سیگار یا کاهش مصرف آن؟! Reviewed by Farnaz on Jun 18Rating:

  1

  صبح دوشنبه بحث جالبی در مجلس بر سر سیگار درگرفت. ماجرا از این قرار است که مطابق قانون ، دولت از یک سو موظف است تولید سیگار را افزایش دهد تا با مصرف سیگارهای خارجی که بیشتر به صورت قاچاق و غالبا از شمال عراق وارد کشور می شود مقابله کند و ازجانب دیگر باز مطابق قانون موظف است تولید و مصرف سیگار را کاهش دهد تا از سلامت مردم صیانت کند!

  وزیر کنونی صنعت،معدن و تجارت در جلسه مجلس گفته است:” سود مشاغل مرتبط با تولید سیگار سر به 100 میلیارد تومان می زند. هر چند که 2 تا 3 میلیارد تومان از این درآمد باید صرف درمان شود و تجارت خوبی نیست.”

  در این که کشت برگ توتون اشتغال مستمر ایجاد می کند و داشت و برداشت آن به مشاغل مختلف سود می رساند تردیدی وجود ندارد و با همین نگاه 12 واحد تولید تنباکو در شهرستان های مختلف همچون گرگان ، ارومیه و خوی راه اندازی شده  و شرکت دخانیات قراردادی با کرواسی امضا کرده است. ا

  ما باز روشن نیست که اولویت دولت کدام باید باشد؟ افزایش یا تولید سیگار داخلی؟!
  اگر افزایش ؛ آن گاه می توان نگرانی های بهداشتی و هشدارهای انجمن های ضد دخانیات و حتی فتوای حرام بودن استعمال دخانیات ( صادره از سوی آیت الله مکارم شیرازی و نه همه مراجع تقلید) را یادآورشد
  و اگر کاهش ؛ نگرانی از افزایش قاچاق و ورود سیگارهای غیر استاندارد و حذف مشاغل مرتبط و سود 100 میلیارد تومانی را مطرح کرد.

  تناقض سیگار اما منحصر به این موضوع نیست. وزیر صنعت،معدن و تجارت در حالی باید در مجلس درباره تولید سیگار و کاهش یا افزایش آن توضیح دهد که 55 درصد سهام شرکت دخانیات ایران به صورت تهاتری به شرکت بازنشستگی صنایع فولاد واگذار شده و خود این صندوق نیز در اختیار وزارت کار یا همان کار و تعاون و رفاه است.

  به گزارش عصر ایران ،با این وصف تا اطلاع ثانوی شرکت دخانیات  باید هدف خود را که افزایش تولید و کاهش واردات و قاچاق سیگار است ،  دنبال کند و وزارت بهداشت نیز مردم را از مضرات مصرف سیگار بازدارد!

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.