• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » با آمدن هاشمی دلار ارزان شد یا پیشتازی روحانی ؟
  کد خبر : 1826117

  با آمدن هاشمی دلار ارزان شد یا پیشتازی روحانی ؟

  با آمدن هاشمی دلار ارزان شد یا پیشتازی روحانی ؟Reviewed by Aryan on Jun 15Rating: نگاهی به روند تغییرات قیمت نشان میدهد کاهش 200 تومانی قیمت دلار در بازار آزاد شدید ترین کاهش قیمت طی فصل بهار سال 92 بوده است. نگاهی به روند تغییرات قیمت دلار نشان می دهد طی سه ماهه نخست سال…

  با آمدن هاشمی دلار ارزان شد یا پیشتازی روحانی ؟Reviewed by Aryan on Jun 15Rating:

  نگاهی به روند تغییرات قیمت نشان میدهد کاهش 200 تومانی قیمت دلار در بازار آزاد شدید ترین کاهش قیمت طی فصل بهار سال 92 بوده است.

  نگاهی به روند تغییرات قیمت دلار نشان می دهد طی سه ماهه نخست سال 1392 سه سقوط شدید قیمت در بازار اتفاق افتاده است. اولین کاهش مربوط به یازدهم فروردین ماه است که دلار در بازار آزاد با 80 تومان کاهش از 3490 تومان به 3410 تومان رسید. دومین کاهش در 21 اردیبهشت و همزمان با آخرین روز ثبت نام انتخابات ریات جمهوری اتفاق افتاد که قیمت هر دلار در ساعات پایانی این روز با 100 تومان افت به ناگهان از 3530 تومان به 3430 تومان رسید.

  سومین افت و شدید ترین افت قیمت دلار در بازار ارز مربوط به امروز 25 خردادماه است که قیمت هر دلار با 200 تومان کاهش از 3640 تومان به 3440 تومان رسیده است.

  فارغ از افت وخیزهای مقطعی نگاهی به متوسط قیمت دلار نشان می دهد که طی سه ماهه گذشته قیمت دلار معادل 3 درصد (100 تومان) افزایش پیدا کرده و از متوسط 3523 تومان فروردین ماه به 3610 تومان در خردادماه رسیده است.

  به این ترتیب می توان گفت روند کلی بازار طی سه ماهه اخیر فزاینده بوده است و به نظر نمی رسد طی ماههای آتی این روند تغییر مسیر داده و سیر نزولی پیدا کند مگر در دو حالت اول عکس العمل کشورهای خارجی به تغییر رئیس جمهور و شفاف تر شدن وضعیت حاکم بر تحریم ها و دومین عامل تعیین کننده میزان اعتماد مردم به فضای اقتصادی کشور طی میان مدت است که می تواند به عرضه پس اندازهای خانگی دلار منتهی و مسیر بازار ارز را تغییر دهد. بدون این دو اتفاق نمی توان انتظار تغییر بازار را داشت و تنها می توان انتظار تثیبت بازار را داشت.

   

  البته یک خبر امیدوار کننده جهش شاخص کل بورس در روز شنبه است که می تواند بر میزان تقاضای ارز در بازار ارز تاثیر مستقیم داشته باشد و چشم انداز مثبتی برای بازار ارز و کاهش التهاب در این بازار ترسیم کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.