• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » حمایت داریوش مهرجویی از قالیباف
  کد خبر : 1825635

  حمایت داریوش مهرجویی از قالیباف

  اینکه چگونه می‌شود حوزه سینما رونق بگیرد روشن بگویم اگر آقای قالیباف رای بیاورند احتمالا امکان این رونق خواهد بود؛ با این توضیح که ایشان کارایی بسیار مناسبی دارد، به عنوان یک شهردار تاکنون موفق عمل کرده است.

  حمایت داریوش مهرجویی از قالیباف Reviewed by Farnaz on Jun 13Rating:

  داریوش مهرجویی در روزنامه شرق نوشت:

  در پاسخ به این سوال که رای خواهم داد یا نه؟ باید بگویم دقیق نمی‌دانم چون در آن زمان ایران نیستم. اما اینکه چگونه می‌شود حوزه سینما رونق بگیرد روشن بگویم اگر آقای قالیباف رای بیاورند احتمالا امکان این رونق خواهد بود؛ با این توضیح که ایشان کارایی بسیار مناسبی دارد، به عنوان یک شهردار تاکنون موفق عمل کرده است و باهوش و باذکاوت بوده‌اند، در ضمن خلبان هم که لازمه‌اش دقت و تیزهوشی بسیار است.

  همه این موارد به من این امید را می‌دهد که اگر سدی سر راهش نباشد با تکیه بر روشنفکری و روشن‌بینی‌اش به طور قطع سینما را رونق می‌بخشد. همین‌طور شنیده‌ام که کتابخوان است و فرهنگ‌دوست و این ویژگی می‌تواند در این حوزه کمک‌رسان خوبی باشد. نگاه کنید به این‌همه نقاشی‌های دیواری که در شهر به راه انداخته است، نه‌تنها شهر را زیبا ساخته که باعث ایجاد اشتغال برای هنرمندان نقاش شده است.

  به هر حال من نتوانستم برنامه‌های انتخاباتی را چندان پیگیری کنم، اما فکر می‌کنم ایشان از کسانی هستند که در زمینه هنر و مشخصا سینما، مدیریتی کار آمد ایجاد کنند که موجب رونق شود. به‌طوری که سینما را از این حالت انحصارطلبی خارج کنند، همان‌طور که می‌دانید 95درصد فیلم‌ها در سال گذشته توسط دولت ساخته شده بود و به طور کلی بخش خصوصی را کنار گذاشته بودند که خود نوعی سوءاستفاده از قدرت است.

  باید کاری کرد که این حالت انحصارطلبی شکسته شود، همانند کارخانه فرصت این را داشته باشد که محصول دلخواهش را به همان نحوی که می‌خواهد تولید و توزیع کند و کسی به او دستور ندهد که هرگز نباید این کالا یا آن کالا را تولید کند و حتما در همان فروشگاهی کالایش را عرضه کند که دیگران تعیین کرده‌اند و دخالتی در این زمینه روی آنها نباشد.  من امیدوارم غیر از آقای قالیباف هرکدام از کاندیداها که رای می‌آورد عملکرد اجرایی مفیدی برای سینمای ایران داشته باشد و این هرج‌ومرجی که فعلا گریبانگیر سینما شده است را دگرگون و متحول کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.