• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ولایتی در شبکه 4: دیپلماسی با کشورهای بی‌اثر را حذف می‌کنیم
  کد خبر : 1825625

  ولایتی در شبکه 4: دیپلماسی با کشورهای بی‌اثر را حذف می‌کنیم

  ولایتی در شبکه 4: دیپلماسی با کشورهای بی‌اثر را حذف می‌کنیم Reviewed by Farnaz on Jun 13Rating: ولایتی گفت: در حوزه مطبوعات معتقد به داشتن نظام صنفی هستیم تا از این طریق قدری از اختیارات حکومت به عهده صنف گذاشته شود، در صورت تشکیل دولت لایحه‌ای به مجلس می‌فرستیم تا نظارت بر مطبوعات برعهده صنوف…

  ولایتی در شبکه 4: دیپلماسی با کشورهای بی‌اثر را حذف می‌کنیم Reviewed by Farnaz on Jun 13Rating:

  ولایتی گفت: در حوزه مطبوعات معتقد به داشتن نظام صنفی هستیم تا از این طریق قدری از اختیارات حکومت به عهده صنف گذاشته شود، در صورت تشکیل دولت لایحه‌ای به مجلس می‌فرستیم تا نظارت بر مطبوعات برعهده صنوف باشد.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران علی اکبر ولایتی در برنامه  کاندیدای و دیدگاه‌ها با بیان این که شعار دولت بنده در صورت موفقیت، اخلاق محوری و ثبات در تصمیم‌گیری است اظهار داشت: نام دولتم متمم است یعنی “م” مساوی با متدین، “ت” مساوی با تجربه،  “م” مساوی با متخصص، و  “م” مساوی با متعدل، و “م” آخر نیز مساوی با مشورت است. بدین معنی که همکاران بنده در دولت احتمالی آینده می‌بایست متدیون، باتقوا، دارای تجربه، متخصص و معتدل و مشورت پذیر باشند.  
   
  ولایتی با اشاره به سابقه مدیریت 16 ساله خود در وزارت خارجه گفت: بنده در دوران تصدی خود همواره از افراد با سلایق مختلف استفاده کرده‌ام مشروط به این که همکاران بنده متدین، پای بند به قانون اساسی و ولایت فقیه باشند.
   
  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در توضیح طرح صد روزه خود برای ایجاد آرامش اقتصادی تصریح کرد: وقتی دولتی تشکیل می‌شود باید در برابر قول‌هایش پاسخگو باشد و زمانی را برای تحقق آن‌ها تعیین کند برخی مشکلات اقتصادی مزمن و برخی حاد هستند لذا نمی‌توان برای مسائل حاد درمان مزمن را تجویز کرد.  
   
  وی افزود: در حوزه اقتصادی مردم هر روز با نوسانات و عدم ثبات قیمت مواجه هستند لذا برای حل این مشکل حاد می‌بایست کارهای فوری انجام داد تا جامعه به آرامش و ثبات برسد برای رسیدن به این مهم قول‌ها باید عمل شود و اعتماد به مردم بازگردد.  
   
  ولایتی اظهار داشت: چنان چه اجازه یک تنفس شش ماهه از مجلس شورای اسلامی گرفته شود تا اقساط به تعویق بیفتد در این صورت میزان تولید کالا بالا می‌رود و عملا مبارزه اساسی و فوری با تورم و گرانی آغاز می‌شود لذا با اعتمادسازی در داخل و خارج از کشور می‌توان ظرف دو یا سه ماه آرامش را به حوزه اقتصاد بازگرداند.  
   
  وی با بیان این که اجازه ذی‌حساب بانک مرکزی به بانک‌های خصوصی عملا موجب بدهکار شدن ما به دنیا شده است تاکید کرد: لغو کردن بخش نامه‌های مضر، تصویب لایحه‌های مفید زمان زیادی نمی‌خواهد.
   
  ولایتی در پاسخ به این سوال که راهکار شما برای تامین بودجه در طرح صد روزه خود چیست گفت: هزینه‌های غیرضروری دولت می بایست حذف شود به خصوص که امسال در مقایسه با سال گذشته بودجه دو برابر شده است و مجلس دست دولت را باز گذاشته است.
   
  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تعریف خود را از آزادی بیان این گونه بیان کرد: هر کس هر سخن مفیدی را می‌تواند در چارچوب قانون بیان کند اگر این سخن مخل قانون و علیه مصالح نظام نباشد اشکالی ندارد.  
   
  وی با اشاره به فضای حاکم بر مطبوعات و رسانه‌ها تصریح کرد: ما در حوزه مطبوعات معتقد به داشتن نظام صنفی هستیم تا از این طریق قدری از اختیارات حکومت به عهده صنف گذاشته شود، در صورت تشکیل دولت لایحه‌ای به مجلس می‌فرستیم تا نظارت بر مطبوعات برعهده صنوف باشد چنان چه این امر محقق شود اعتماد بین مردم و دولت بیشتر می‌شود.  
   
  ولایتی اظهار داشت: بدترین شکل سیاست این است که کشورمان با دنیا به صورت اتحادیه‌ای روابط داشته باشد به عنوان مثال در اتحادیه اروپا فقط یک کشور از 27 کشور با امری مخالفت کنند عملا آن تصمیم عملی نمی‌شود لذا ما باید رابطه خود را با تک تک کشورها متناسب با منافع متفاوت و دیپلماسی کارآمد اصلاح کنیم.  
   
  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: در برقراری ارتباط با اتحادیه اروپا اولویت با کشورهایی است که به لحاظ دیپلماسی موثرترند لذا اگر دیپلماسی خود را با یک کشوری که کم اثر است حذف کنیم دیگر از کاروان پیشتر عقب نمی‌مانیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.