• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » حمایت متخصصان صنعت نفت از قالیباف/ چرا مردم باید سر سفره نفت بیایند؟
  کد خبر : 1825056

  حمایت متخصصان صنعت نفت از قالیباف/ چرا مردم باید سر سفره نفت بیایند؟

  حمایت متخصصان صنعت نفت از قالیباف/ چرا مردم باید سر سفره نفت بیایند؟Reviewed by Aryan♥ on Jun 9Rating: به گزارش خبرگزاری مهر، در این بیانیه آمده است: ما جمعی از فرزندان و دلسوزان این آب و خاک به عنوان بخشی از متخصصین و دست اندرکاران صنعت نفت وگاز و انرژی در وزارت نفت و دانشگاهها…

  حمایت متخصصان صنعت نفت از قالیباف/ چرا مردم باید سر سفره نفت بیایند؟Reviewed by Aryan♥ on Jun 9Rating:

  به گزارش خبرگزاری مهر، در این بیانیه آمده است: ما جمعی از فرزندان و دلسوزان این آب و خاک به عنوان بخشی از متخصصین و دست اندرکاران صنعت نفت وگاز و انرژی در وزارت نفت و دانشگاهها و بخش خصوصی فعال در زمینه انرژی، شمه ای از دیدگاه های کارشناسی خود را حسب بضاعت و تجارب خود به استحضار شما ملت هوشیار و بیدار دل ایران اسلامی می رسانیم، باشد که ادای تکلیفی کرده باشیم و نظرات ارزشمند شما عزیزان را به  دغدغه های خود که همانا اثبات کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی که میراث مجاهدت های ملت بزرگ و شهید پرور ایران و امام و مقتدا و پیشوای شهیدان و خونبهای شهیدان گلگون کفن است ، جلب نمائیم:

  1-  اگر درست است که  مردم ولی نعمتان این انقلابند، حل هر مشکلی در کشور ازجمله ایجاد حماسه اقتصادی جز با حضور همه جانبه مردم میسر نیست.  بر این مبنا این کلام الهی امام امت راهگشاست که فرمود: حضور مردم در صحنه فقط به الله اکبر گفتن نیست مردم باید در تجارت دخالت داشته باشند ولو تجارت خارجی .

  2 – امروز ما در ایران شاهد رقم نقدینگی سرگردان پانصد هزار میلیارد تومانی هستیم که به تناوب به بازارهای جانبی سرازیر می شوند و قطعا تبعاتی را بر اقتصاد کشور تحمیل می کنند. بدون تردید در وهله نخست، این سیل خروشان نقدینگی باید مهار گردد. البته این مهار در کنار تضمین هایی به صاحبان سرمایه برای امنیت اقتصادی و نیز سوددهی ویژه امکانپذیر است.  در یک کلمه باید در این حوزه آبخیز داری اقتصادی محقق شود. از این نظرگاه معتقدیم امروزه سرمایه گذاری های داخلی اقتصادی در امر انرژ ی از جمله انرژی های نو و تجدید شونده و نفت و گاز و پتروشیمی دارای آنچنان مزیت های نسبی و ارزش افزوده ایی است که در کمتر زمینه ایی می توان مشابه آنرا یافت.

  3 –  حجم بسیار عظیم و بی نظیر ذخایر نفت و گاز و پتانسیل های حیرت انگیز پتروشیمی، یک ظرفیت طبیعی بزرگ را در اختیار ما قرار داده است.  از دیگر سو ، خیل بسیار گسترده جوانان تحصلیکرده و پویا و دانشگاهیان فعال در امر صنعت نفت و گاز، سرمایه انسانی بزرگی به حساب می آید که می تواند در کنار ظرفیت طبیعی انرژی موجود، افق روشنی را نوید دهد. این سرمایه های طبیعی و انسانی یک فرصت بی نظیر است.  یک فرصت تاریخی که چنانچه با  بهره برداری اصولی و منطقی همراه شود؛ جهادی در رده دفاع مقدس شکل خواهد گرفت.

  ما معتقدیم با تولید ثروت های چشمگیرهمگانی ملی، زمینه اشتغال بی نظیر برای بخش خصوصی و جوانان این سرزمین بوجود خواهد آمد که در تاریخ این ملت بعنوان برگ زرینی برای همیشه ، خواهد درخشید . پیشنهاد های ما مشخصا” در ادامه معروض می گردد:

  در کنار مجاهدت های بی چشمداشتی که طی سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی کشور، مظلومانه توسط دست اندرکاران و خیل عظیم تولید گران سنگر نفت و گاز کشور صورت گرفته است؛ اکنون نیز سربازان گمنام صنعت نفت، آماغده ادای تکلیف امروز خود هستند. اینک که نظام  وارد عرصه تمدن آفرینی خود می گردد و “تمدن اسلامی” به عنوان افق پیش رو مورد توجه قرار گرفته است؛ اصلی ترین و فوری ترین جهت گیری دولت در دهه چهارم انقلاب اسلامی که به فرموده مقام معظم رهبری دهه عدالت و پیشرفت است؛ باید اصلاح نگرش های کلان در حوزه نفت و انرژی باشد.

  باز تعریف نقش و ماموریت صنعت نفت و گاز و پتروشیمی در تحقق و توزیع عدالت و به تبع آن پیشرفت ملت، در وهله نخست موجب باز کردن دست ملت و بخش خصوصی داخلی در این صنعت می گردد و بدون شک  بکار گیری همه داشته های سرمایه های انسانی و جوانان در امر تولید و تجارت انرژی یک امر بدیهی است. اگر این مهم  را به مثابه جهاد عظیم اقتصادی بنگریم و با دعوت از خرد جمعی و قوه عاقله همه ملت، اینبار “بزرگراه ها و تونل های اقتصادی” بزنیم و  با پر رنگ کردن نقش دولت در  نظارت و برداشتن موانع پیش پای تولید و حمایت واقعی  و نشاط آفرین از سرمایه گذاری، عملیات های عظیم اقتصادی همانند عملیات های آزاد سازی جنگ تحمیلی شکل خواهد گرفت و با قدرت می توان ادعا کرد که  بجای آوردن پول نفت بر سر سفره های مردم ،  اینبار دولت ما، مردم را و جوانان تحصلیکرده را و دانشگاهیان را و سرمایه گذران داخلی و بخش خصوصی توانمند را و شرکت های دانش بنیان را سر سفره نفت می آوریم.

  ما بر این باوریم، حماسه اقتصادی در صنعت نفت و انرژی کشور رخ خواهد داد. یکی از ستون های  بنای حماسه اقتصادی مشارکت حداکثری ملت در صنعت نفت است. مردم باید بر سر سفره نفت بیایند. مردمی که در ابتدا با خلق حماسه سیاسی در پای صندوق های رای، شرایط را برای خلق حماسه اقتصادی از سوی متخصصین مربوطه فراهم می کنند. پس همه با هم ابتدا برای خلق حماسه سیاسی بکوشیم آنگاه حماسه اقتصادی را از ما عوامل اقتصادی مطالبه کنید.

  منبع: خبرگزاری مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.